BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 3 października 2022r.   imieniny: Eustachy, Teresa, Gerard

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Budowa obejścia Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151 trwa, i w teorii ma się zakończyć pod koniec września. Nie tak dawno, przybliżyliśmy Państwu projekt nowej kładki, która ma połączyć ul. Podwale z ul. Kasprowicza a dziś przedstawimy projekt nowego tunelu przy ul. Tunelowej.

Projekty te mogą Państwo oglądać dzięki uprzejmości Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Dawny wiadukt kolejowy był, a właściwie jeszcze jest, o konstrukcji betonowej, łukowy, jednoprzęsłowy. Jego szerokość wynosi 740 cm, szerokość otworu w świetle 720 cm, wysokość strzałki w świetle 550 cm a długość całego obiektu wynosi 20 m.

REKLAMA

Po jego wyburzeniu, które nastąpi już za kilka miesięcy (planuje się zamknięcie ul. Tunelowej w sierpniu, kiedy przywrócony zostanie ruch przy ul. Ogrodowej), zaplanowane jest wybudowanie nowego tunelu jednoprzęsłowego, belkowego, o konstrukcji żelbetowej z prefabrykowanymi dźwigarami sprężonymi. Rozpiętość przęsła 17 m, długość obiektu będzie wynosić 27,42 m a szerokość 13,3 m.

barlinek
Wiadukt nad ul. Tunelową (pdf)

Pod wiaduktem będzie przeprowadzona jezdnia o szerokości 7 m z obustronnym chodnikiem szerokości 1,5 m. Dla bezpieczeństwa pieszych, pomiędzy jezdnią a chodnikami, montowane będą bariery stalowe o wysokości 0,75 m. Projekt zakłada również montaż ekranów akustycznych, wysokości 2 m.

monikary

barlinek

  

Komentarze

+1

Guest

Z tym, co zabytkowe i poniemieckie troszkę ostrożnie...mam sąsiada starego Niemca i widzę, że dla niego najważniejsze jest to, co jest dla niego i tylko dla niego... Nie da się nic zrobić w starym domu, bo jeśli to nie dotyczy jego, to nie jest mu potrzebne-remont klatki schodowej, nie bo kosztuje, a jemu nie jest potrzebne, on wychodzi drugą stroną... Dziwni są CI Niemcy...
+10

Alek

Do Guest 1
Niestety przetargi publiczne wygrywa się ceną . Owszem ostatnio wprowadzono pewne zmiany w procentowym udziale cena/gwarancja/ doświadczenie/kwalifikacje ale i tak decyduje cena . A jak wygrywa najtańszy to mamy ... nudny powtarzalny, żelbetowy klocek . Moim zdaniem ten klocek będzie o wiele praktyczniejszy od wąskiego tuneliku , który był projektowany/przewidziany na bryczki z końmi,a nie na dwustronny ruch ciężarowy. No i klocek będzie bezpieczniejszy ze względu na szerszy chodnik i lepszą widoczność dla kierowców .
+5

Guest

Cytuję Guest:
Urok urokiem, ale bezpieczeństwo też jest ważne. Moim zdaniem - a jeżdżę tamtędy często - ani przejazd, ani przejście tym mini- chodniczkiem nie należało do najbezpieczniejszych. Dlatego nie uważam tej inwestycji za bezsensowną.

100 % racji. Bezpieczeństwo najważniejsze. A tunel jest przecież strasznie paskudny.
+8

Guest

Urok urokiem, ale bezpieczeństwo też jest ważne. Moim zdaniem - a jeżdżę tamtędy często - ani przejazd, ani przejście tym mini- chodniczkiem nie należało do najbezpieczniejszych. Dlatego nie uważam tej inwestycji za bezsensowną.
-10

TBM58

Cytuję Guest:
Czyli najtańszy, najnudniejszy, powtarzalny projekt. Jak na autostradzie. Coś co decydowało o uroku ul. Tunelowej i od czego wzięła swoją nazwę nawet nie będzie stylizowane na poniemiecki wiadukt. ***

Można iść tym tropem i zmienić nazwę ulicy na Wiaduktowa.Stary tunel był paskudny.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.