Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 25 września 2023r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

15 maja w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbył się zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Barlinka – „I Festiwal wiedzy o życiu i twórczości Romany Kaszczyc”. Udział w konkursie wzięło dziewięć trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych.

Na początek każda z grup odpowiedziała na dwa, wcześniej wylosowane pytania, na temat twórczości Barlineckiej Romy. Następnie przyszedł czas na chwilę poezji. Każda drużyna wytypowała wcześniej osoby, które wyrecytowały przed publicznością po jednym wierszu Romany Kaszczyc. Recytacje poddane zostały ocenie jury, w skład którego wchodzili: Grzegorz Przybylski, Jolanta Karasińska, Krzysztof Kłosowicz, Wiesława Skierska, Bożena Kulesza – Mazurek oraz Ewa Grzeszczuk.

REKLAMA

Konkurencja numer trzy to krzyżówka – uczestnicy mieli kilka minut, żeby odpowiedzieć na dwanaście pytań związanych z „Baśnią o Królowej Puszczy Barlineckiej”. Zadanie czwarte to pokaz przygotowanych wcześniej strojów, czyli swoisty pokaz trendów obowiązujących wszystkie postacie legend Romy. Następnie uczniowie wylosowali po jednej ilustracji i fragmencie legendy Romany Kaszczyc. Ich zadaniem było odpowiedzenie na pytanie, kto lub co jest na ilustracji, we fragmencie, ewentualnie podanie tytułu obrazu. Każda z drużyn miała również za zadanie opowiedzenie wybranej legendy Romany Kaszczyc.

Po naradach jury oraz po podliczeniu wszystkich głosów, podium wyklarowało się następująco:
1 miejsce – drużyna ze SP Mostkowo
2 miejsce – drużyna ze SP1 Barlinek
3 miejsce – drużyna SP4 Barlinek

Nagrody wręczali – syn Romany Kaszczyc Piotr Kaszczyc, Dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz oraz Prezes TMB Elżbieta Ligenza. Przyznane zostały również nagrody specjalne za najlepszą recytację oraz za najlepszy strój. Piękną recytacją popisała się Martyna Poszwa, natomiast nagrodę za stylizację otrzymała Agnieszka Bartnicka. Dodatkowo, we foyer sali widowiskowej, można było obejrzeć wystawę przygotowaną przez młodzież barlineckich szkół. Wystawa dotyczyła oczywiście życia i twórczości Romany Kaszczyc. Konkurs w asyście uczennic z ZSP nr 1 w Barlinku, prowadził oraz koordynował Krzysztof Komorowski. Był to drugi dzień obchodów tegorocznego Święta Niezapominajki. Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Barlinek.

Mati

  

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.