BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 29 stycznia 2023r.   imieniny: Franciszek, Hanna, Zdzisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

23 maja w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbył się XI Festiwal Piosenki Niemieckiej. W festiwalu udział wzięło dwudziestu jeden młodych wykonawców m.in. z Barlinka, Choszczna, Gorzowa Wlkp., Szczecina, Pyrzyc, Strzelec a także niemieccy goście z Prenzlau.

Konkurs piosenki dzielił się na trzy kategorie: szkoły podstawowe - Polska, szkoły podstawowe - Niemcy oraz gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Umiejętności młodych artystów oceniało jury w składzie: Brygida Liśkiewicz, Mariola Milcarz oraz Mariola Maciejewska. Poziom umiejętności wokalnych zgłoszonych uczestników był wysoki, przez co wybór zwycięzców nie należał do najłatwiejszych. O czym świadczy chociażby ilość pierwszych miejsc w kategorii najstarszych wokalistów.

REKLAMA

Wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wyglądały następująco:

Kategoria szkoły podstawowe Polska

- Wyróżnienia - Karolina Dyjak, Lilianna Świder

Kategoria szkoły podstawowe Niemcy

I miejsce - Raphael Bartholome

II miejsce - Nelly Kuboth

Wyróżnienie - Bem Lemke

Kategoria gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

I miejsca - Zuzia Błaszczak, Hania Rojek oraz Patrycja Kałużna

II miejsca - Paulina Stanisławek, Wiktoria Pałasz

III miejsca - Maria Trif, Martyna Oleszkiewicz

Wyróżnienia - Joanna Maduzia, Jerzy Ciecierski, Mateusz Ciałowski, Kuba Bragan

XI Festiwal Piosenki Niemieckiej, odbył się w ramach projektu "Odkrywamy swoje pasje". Projekt był dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach programu współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania)”.

Mati

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.