niedziela 4 czerwca 2023r.   imieniny: Bazyliusz, Franciszek, Karol

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Anteny telefonii komórkowej zawsze wzbudzały i wzbudzać będą emocje i pytania. O maszcie zlokalizowanym m.in. w Mostkowie, mówił w czasie sesji barlineckiej Rady Miejskiej radny Jacek Poleszczuk. - Bardzo wiele osób, w ostatnim czasie, w trakcie rozmów ze mną skarży się na złe samopoczucie. Nie są to stany ciągłe, ale bardzo często zdarza się, że osoby te boli głowa i źle się czują.

Nie wiem, czym jest to spowodowane? Wskazują na działanie stacji bazowej telefonii komórkowej w Mostkowie. Chciałbym, żebyśmy w tej sprawie zaczęli działać. My jako rada i jako gmina - mówił m.in. radny. Jak stwierdził, "zaciągnął" trochę języka, bo nie jest w tym temacie biegły, ale jeżeli normy są przekroczone, to fale radiowe szkodzą i organizm człowieka bardzo mocno dostaje w kość. - Około półtora miesiąca temu na tej stacji prowadzone były prace - kontynuował Poleszczuk.

REKLAMA

Dostawiono kolejne elementy anten. W 2016 roku Naczelny Sąd Administracyjny wydał postanowienie, że aby można było zamontować dodatkowe anteny, konieczne jest pozwolenie na budowę. Stąd moja prośba. Ustalmy, jako gmina czy takie pozwolenie było wydane? Ustalmy, jakie powinno być tam promieniowanie, aby nie szkodziło zdrowiu człowieka? Apeluję też o wykonanie niezależnych badań siły promieniowania, jakie wytwarza stacja bazowa. - To wszystko jest bardzo ważne - podkreślał radny.

Jak dodaje, sam był świadkiem, kiedy matka odbierała wcześniej dziecko ze szkoły, które uskarżało się na ból głowy. Na pytanie, w którym miejscu było i gdzie się bawiło, usłyszał odpowiedź, że na boisku Orlik, które znajduje się przy szkole. Na boisku, w którego sąsiedztwie stoi maszt telefonii komórkowej. Dlatego zaapelował o zainteresowanie się tym tematem bo, jak podkreślał nie chodzi tylko o Mostkowo. Są też inne miejscowości z takimi antenami, które wytwarzają pole magnetyczne, być może szkodliwe dla zdrowia ludzi.

js

barlinek

barlinek

 

Komentarze

+3

Guest

#18 Guest na całym świecie ludzie mają światło ze świeć a tu taki jeden chce jakieś żarówki montować a ten samochód co to trzeba przed nim iść z flagą itd... Dlaczego nie światłowody -tylko anteny bo taniej i szybciej liczy się kasa i tylko kasa a bezpieczeństwo i zdrowie ma ten co ma kasę i się wyprowadzi poza 500-900m od stacji.
-5

Guest

Nie ma żadnych podstaw prawnych aby gmina czy powiat mogły nakazać wyłączenie lub rozbiórkę masztu. Myślę, że to początek kampanii wyborczej Pana radnego.
-5

Guest

Na całym globie stoją maszty a nawet ogromne wieże telewizyjne w centrum dużych miast z restauracjami na szczycie a tu malutkie Mostkowo chce zmieniać świat
+7

Guest

Proszę wybierajcie ludzi młodych z poza układów partyjnych i ważne nie nauczycieli z całym szacunkiem ale ta grupa ludzi nie nadaje się do zarządzania powiatem, gminą. Dlaczego ty musisz wiecznie o coś zabiegać walczyć, chodzić prosić jak w szkole a urzędnicy wiecznie nic nie mogą nic nie wiedzą itd...
+7

Guest

Cytuję Guest:
Myśle ze maszty nie leczą na pewno , ale cóż wymóg 21 wieku jak ,można by zakazać komórek , samochodów i samolotów byli byśmy na pewno zdrowsi ale czy życie było by łatwiejsze , coś za coś ....


w poblizu masztu jest szkoła podstawowa, przedszkole ---- zacznij mysleć , dzieci najbardziej sa narazone
+11

Guest

Jedno wiem napewno bo mieszkam w tej miejscowosci 90% zgonow to nowotwory u nas nie ma prakrycznie osob starszych jakas przyczyna musi byc i każdy. wskazuje na ten nadajnik
+9

Guest

#1 Guest #1 polecam Ci wykład -zagrożenia ekologiczne promieniowania mikrofalowego Jerzy Sobczyk Akademia Marynarki Wojennej Gdynia 5-6.12.2002 oj nie będziesz już tak ochoczo jadał warzyw i owoców działek przy ulicy Szosy do Lipian jak i Szosowej.
+5

Guest

#11 Guest mogł to zrobić w dobre wierze nie mając świadomości, że operator GSM kłamie twierdząc, że wszytko jest bezpieczne i zgodne z normami. Polecam tu raport NIK-u w tym temacie . kolejny raport będzie w tym roku . Miałem okazję wysłuchać wstępnych ocen jakie już wynikają z oceny przeprowadzonej przez NIK . W skrócie "masakra" jak to mówią młodzi ludzie. W Krakowie ludzie nic chcą kupować działek,mieszkań, domów w pobliżu nadajników tak więc jest to nie tylko problem szkodliwości ale i sprzedaży nieruchomości.
+10

Guest

A kto i na jakiej podstawie wydał zgodę na postawieni te tego nadajnika w tak bliskiej odległości od SZKOŁY I DOMÓW niech teraz zabierze głos w tej sprawie i pokryje wszystkie koszty związane z negatywnymi skutkami działania nadajnika

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.