Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 czwartek 18 kwietnia 2024r.   imieniny: Apoloniusz, Bogusław, Bogusława

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Co jakiś czas odwiedzamy budowę obejścia Barlinka w ciągu DW nr 151 i podpytujemy wykonawcę, jak wyglądają postępy prac. Z pewnością Państwo już zauważyli bardzo zaawansowane prace przy ul. Ogrodowej. Tam, w szybkim tempie powstaje nowy wiadukt. Przypomnijmy, że będzie on wykonany z prefabrykatów żelbetowych.

Zaprojektowano 7 segmentów szerokości 2,49 m. Segmenty składają się z elementów ścianowych oraz opartych na nich, w specjalnym gnieździe, łukowych elementów górnych. Dołem, ul. Ogrodową, przeprowadzona zostanie jezdnia z obustronnym chodnikiem a górą trasa DW 151 po nasypie wysokości ok. 6,5m. Droga pod wiaduktem jest nadal zamknięta i mieszkańcy Barlinka, muszą korzystać z objazdu, który wyznaczono przy ul. Dworcowej.

REKLAMA

Zakończenie prac przy przebudowie ul. Ogrodowej, w stopniu umożliwiającym wznowienie ruchu pod obiektem, zaplanowane jest na początek lipca. W tym samym czasie zamknięta zostanie ulica Tunelowa i przejazd w ciągu ul. Dworcowej. Jednocześnie informujemy, iż ukończenie wszystkich robót na ul. Ogrodowej, m.in. prac bitumicznych planowane jest jesienią 2018 roku. Podczas prowadzonych robót bitumicznych nastąpi krótka przerwa w ciągłości ruchu na ul. Ogrodowej. – powiedział nam przedstawiciel wykonawcy.

 

Zapytaliśmy także jak będzie wyglądał najbliższy harmonogram prac. Na początku lipca planujemy wykonać podbudowę z kruszywa łamanego pod warstwy bitumiczne oraz rozpocząć prace brukarskie, w postaci ustawienia krawężników kamiennych na projektowanych skrzyżowaniach. W zakresie robót mostowych, w pierwszej połowie lipca, przeprowadzimy roboty rozbiórkowe tunelu przy ul. Tunelowej.

monikary

Foto: Krzysztof Świątek - dziękujemy

#3 Guest - Słuszna uwaga, na zdjęciu można policzyć. Tylko, że w tekście mamy "Zaprojektowano 7 segmentów szerokości 2,49 m." a nie wykonano. Można to sprawdzić w projekcie. Jeżeli masz więcej sprawdzonych informacji podziel się ze wszystkimi :)

 

Komentarze

+3

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję 2kroma:
Inwestycja dla Barlinka na plus. Chcę się jednak odnieść do kolejnej imprezy Euforia dźwięku w Barlinku. Widzę, że nie można dodać pod relacją z wydarzenia komentarza, a to jest konieczne. Uważam, że czas zrezygnować z tej imprezy kulturalnej. Nie dość, że w radio Gorzów nie było żadnej wzmianki o śmierci dziewczyny i całym wydarzeniu w Parku Laskera. Młoda dziewczyna zmarła. Informacje zatuszowane, to mieszkańcy Barlinka mają już naprawdę dość basów. Domy drżą od tej muzyki, dzieci nie śpią. Dość tych imprez. Może Gorzów zorganizuje je w przyszłym roku w lesie, bądź w polach, nie nad jeziorem, gdzie wszystko niesie. Zobaczymy, czy zwierzęta przeżyją, gdy będą słuchały muzyki do 6.00 rano. Władze Barlinka powinny pomyśleć jak rozwiązać współpracę z organizatorami tej imprezy kulturalnej, bo zginęła dziewczyna w jeziorze Barlineckim i gdyby Gorzów podał to do wiadomości, to może by była jakaś reakcja... Jestem za przeniesieniem Euforii dźwięku z Barlinka w inne miejsce, oby w roku 2019 była w innym miejscu, nie w Barlinku, nad jeziorem.


A niby dlaczego Radio Gorzów miałoby wspominać o śmierci dziewczyny w Barlinku?

Proponuje więcej dowiedzieć się u źródeł, policja przesłuchała świadków - znajomych tej dziewczyny, nie byli oni uczestnikami imprezy,
wszyscy byli pod wpływem - zdarzenie losowe, fakt bardzo przykre - ale proszę nie podpinać ją pod imprezę, tylko pisać jak już prawdziwe fakty.

Czy było głośno? Głosy w Barlinku są podzielone, mieszkańcy przy plaży nie narzekali, a Ci z centrum już tak?
Coś mi tu śmierdzi...

Chodzę na euforię od samego początku jak zawitała do Barlinka, impreza z roku na rok podnosi poziom, artystów, techniki, zabezpieczenia, promocji, jak dla mnie to jedyna atrakcja tego miasta w ciągu roku i jak ktoś wyżej wspomniał ogromna promocja miasta, która ściąga ludzi z całej zachodniej polski.
Pamiętam jak w bodajże 2016 roku nie odbyła się żadna impreza na plaży to było wielkie nie zadowolenie - bo nic się nie dzieje, więc proponuje nie siać fermentu.

A ja proponuje przeprowadzić ankietę na temat tej imprezy wśród wszystkich mieszkańców miasta, wtedy się okaże jak postrzegają ją inni.
-4

Guest

Cytuję 2kroma:
Inwestycja dla Barlinka na plus. Chcę się jednak odnieść do kolejnej imprezy Euforia dźwięku w Barlinku. Widzę, że nie można dodać pod relacją z wydarzenia komentarza, a to jest konieczne. Uważam, że czas zrezygnować z tej imprezy kulturalnej. Nie dość, że w radio Gorzów nie było żadnej wzmianki o śmierci dziewczyny i całym wydarzeniu w Parku Laskera. Młoda dziewczyna zmarła. Informacje zatuszowane, to mieszkańcy Barlinka mają już naprawdę dość basów. Domy drżą od tej muzyki, dzieci nie śpią. Dość tych imprez. Może Gorzów zorganizuje je w przyszłym roku w lesie, bądź w polach, nie nad jeziorem, gdzie wszystko niesie. Zobaczymy, czy zwierzęta przeżyją, gdy będą słuchały muzyki do 6.00 rano. Władze Barlinka powinny pomyśleć jak rozwiązać współpracę z organizatorami tej imprezy kulturalnej, bo zginęła dziewczyna w jeziorze Barlineckim i gdyby Gorzów podał to do wiadomości, to może by była jakaś reakcja... Jestem za przeniesieniem Euforii dźwięku z Barlinka w inne miejsce, oby w roku 2019 była w innym miejscu, nie w Barlinku, nad jeziorem.


A niby dlaczego Radio Gorzów miałoby wspominać o śmierci dziewczyny w Barlinku?

Proponuje więcej dowiedzieć się u źródeł, policja przesłuchała świadków - znajomych tej dziewczyny, nie byli oni uczestnikami imprezy,
wszyscy byli pod wpływem - zdarzenie losowe, fakt bardzo przykre - ale proszę nie podpinać ją pod imprezę, tylko pisać jak już prawdziwe fakty.

Czy było głośno? Głosy w Barlinku są podzielone, mieszkańcy przy plaży nie narzekali, a Ci z centrum już tak?
Coś mi tu śmierdzi...

Chodzę na euforię od samego początku jak zawitała do Barlinka, impreza z roku na rok podnosi poziom, artystów, techniki, zabezpieczenia, promocji, jak dla mnie to jedyna atrakcja tego miasta w ciągu roku i jak ktoś wyżej wspomniał ogromna promocja miasta, która ściąga ludzi z całej zachodniej polski.
Pamiętam jak w bodajże 2016 roku nie odbyła się żadna impreza na plaży to było wielkie nie zadowolenie - bo nic się nie dzieje, więc proponuje nie siać fermentu.
+27

jacuś

Do kroma2 mieszkam na sportowej i ani mi ani nikomu z moich sąsiadów impreza nie przeszkadza a może niech mieszkancy Barlinka przestaną jeździć na żużel do Gorzowa bo jest za głośno.co ty gościu pierniczyczysz co ma wspólnego żużel w gorzowie z tą imptrezą : po pierwsze żużel trwa max 3 h ,inie jest to w nocy po drugie żużel nie produkuje tyle decybeli
+8

Guest

co do całej tej eufori nikt nie zabrania organizować tego typu imprezy. można pomyśleć nad zorganizowaniem jej w innym miejscu niż jest, gdzie muzyka dudni na całe miasto. nie sama młodzież chcąca wyrzucić z siebie cała swoją energię zamieszkuje te miasto.
+22

Guest

Cytuję Guest:
Do kroma2 mieszkam na sportowej i ani mi ani nikomu z moich sąsiadów impreza nie przeszkadza a może niech mieszkancy Barlinka przestaną jeździć na żużel do Gorzowa bo jest za głośno.

Też mieszkam na Sportowej i jestem innego zdania, więc mam prośbę wypowiadaj się tylko w swoim imieniu.
+17

Guest

Co do euforii - DOŚĆ !!!! W zeszłym roku było znacznie ciszej. W tym roku kilkadziesiąt osób się bawiło na plaży a kilka tysięcy ludzi w Barlinku cierpiało do rana. Jestem za takimi imprezamii ale kto chce się bawić niech się bawi w lokalu czy na uboczu. Niektórzy pracują w weekend, po tygodniu pracy chcą odpoczac a w ten weekend katorga, męczarnia. Brak snu, dzieci zasnely dopiero po 2 w nocy ze zmeczenia tym basem który walił po uszach nawet przy zamlnietych oknach i duchocie. Litości !!!!
+16

Guest

A jego wysokość wielce szanowny Pan Burmistrz mógłby raz w tygodniu zasypac dziury na objeździe koło dawnego dworca PKP. W końcu bierze kasę za rządzenie miastem i jego zadaniem jest ułatwianie życia ludziom.

Guest

Rzeczywiście W tym roku impreza Euforia nie była Tak uciążliwa dla mieszkańców ul sportowej i ul bliskoko plaży ponieważ były inaczej ustawione głośniki .Ale zgadzam się że takie imprezy powinny być organizowane za miastem.
-11

Guest

Do kroma2 mieszkam na sportowej i ani mi ani nikomu z moich sąsiadów impreza nie przeszkadza a może niech mieszkancy Barlinka przestaną jeździć na żużel do Gorzowa bo jest za głośno.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież