niedziela 28 maja 2023r.   imieniny: Augustyn, Wiktor, Wiktoriusz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Dnia 1 lipca 2018 roku w Sołectwie Moczydło odbyła się wycieczka rowerowa do Santoczna. Na godzinę 9:00 zaplanowana była zbiórka przy świetlicy wiejskiej i spotkanie z funkcjonariuszami policji Komendy Powiatowej w Myśliborzu.

Opowiedzieli oni o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, o tym jak powinien być ubrany rowerzysta, i jakich elementów nie może zabraknąć w sprawnym rowerze. Najmłodsi mieli również okazję wsiąść do policyjnego radiowozu. O godzinie 9.30 wycieczka wyruszyła w stronę Santoczna, by już po 1,5 godzinie znaleźć się na miejscu. Tam, nad pięknym jeziorem mieliśmy okazje posłuchać o historii wsi a także posilić się ciastem i kawą. Potem oprowadzeni przez pana prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Santocznej zwiedziliśmy urokliwą miejscowość.

REKLAMA

Nie zabrakło również pamiątkowej fotografii. Około godziny 13.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka zakończyła się ogniskiem nad jeziorem Sitno. Były kiełbaski, gry i zabawy, a także konkursy na temat bezpieczeństwa na drodze. Wszyscy wzięli też udział w losowaniu nagród.

Celem naszego rajdu było zachęcenie mieszkańców Moczydła do aktywnego spędzania wolnego czasu. Malownicza trasa jaką pokonaliśmy to około 26 km. W eskapadzie rowerowej brali udział zarówno seniorzy jak i młodzi cykliści. Z wyprawy jesteśmy bardzo zadowoleni. Szczególne podziękowania należą się Nadleśnictwu Kłodawa i Nadleśnictwu Barlinek za sponsorowanie nagród do loterii. Dziękujemy wszystkim za udział i mamy nadzieję na kolejne, sportowe imprezy tego lata.

Sołectwo Moczydło

 

Komentarze

-1

Guest

Niby nic, a jednak!
Jednym się chce coś fajnego zrobić - integrować ludzi, poświęcać czas, a drudzy tylko narzekają...
Brawo Aldona!!!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.