Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 piątek 22 września 2023r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W błyskawicznym tempie, posuwają się prace nad budową wiaduktu przy ul. Ogrodowej. Nie tak dawno, pialiśmy o tym, jak ten wiadukt, według przesłanego do naszej redakcji projektu, ma wyglądać. Wówczas, nasi czytelnicy zwrócili nam uwagę, że projekt projektem a w rzeczywistości nowy most wygląda nieco inaczej.

Nie były to radykalne różnice a chodziło konkretnie o ilość przęseł. W założonym przez wykonawcę projekcie, miało być 7 segmentów szerokości 2,49 m. Segmenty składać się miały z elementów ścianowych oraz opartych na nich, w specjalnym gnieździe, łukowych elementów górnych. Zapytaliśmy więc wykonawcę obejścia Barlinka w ciągu DW nr 151, z jakiego powodu wprowadzono zmiany podczas budowy wiaduktu.

REKLAMA

Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy: "Projekt budowlany zakładał montaż 7 sztuk prefabrykatów o rozpiętości elementu 2,5 m. Ustawiliśmy 10 sztuk o rozpiętości 1,75 m. Różnica jest wyłącznie technologiczna i nie ma wpływu na konstrukcję wiaduktu. Parametry takie jak grubość, nośność oraz skrajnie drogi pod obiektem, są zgodne z projektem budowlanym. Z kolei opracowany przez nas projekt technologiczny przewidywał ustawienie, w sposób zgodny z zasadami BHP, technicznie możliwych do przewozu i montażu elementów. Prefabrykaty 1,75 m szerokości były lżejsze (około 23 ton każdy) od tych o 2,5m szerokości, których waga przekraczałaby 33 tony. W efekcie zgodnie z założeniami projektowymi, powstał tunel o długości 17,50mb, spełniający wszelkie normy bezpieczeństwa."

monikary

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.