Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Pod koniec czerwca ruszyły prace budowlane związane z projektem „Szlak Przygody nad Jeziorem Barlineckim”. Wówczas, podpatrywaliśmy początki realizacji projektu a zapowiadały się one obiecująco.

Tempo prac nie uległo zmianie i można wnioskować, że inwestycja zostanie oddana w terminie, który przypada na październik tego roku. Dziś, 22 sierpnia, ponownie odwiedziliśmy teren budowy, aby zobaczyć i pokazać Państwu postępy prac. Na odcinku od ul. Polana Lecha, na wysokości ośrodka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, położona została kostka brukowa. W dniu naszej wizyty, zakończono już układanie kostki aż do ul. Sportowej.

REKLAMA

Wykonawca, firma budowlana Sebastiana Owczarza, przystępuje więc w najbliższych dniach do dalszej części budowy. Kolejnym etapem będzie montowanie oświetlenia i budowa pomostów, co nastąpi już za kilkanaście dni. We wrześniu postawiony zostanie witacz z postaciami Królowej Puszczy i Skrzatów, wiata edukacyjna, figury roślin z tablicami edukacyjnymi. Przy pomoście na wysokości ośrodka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego stanie figura Boginki Moriany wraz z tablicą informacyjną. Posadowione zostaną również figury łosia i dzika w naturalnych wielkościach. Za kilka dni ruszają prace na „Spalonce”, związane z tą samą inwestycją. Tam m.in. stanie drewniana wiata wypoczynkowa, tablica informacyjna, ławka w kształcie pająka oraz tablica edukacyjna i ruchome elementy edukacyjne.

monikary

 

Komentarze

Mały Kazio

Cytuję TBM58:
Cytuję Mały Kazio:
Piękna kostka, piękne krawężniki ale kto będzie wiedział, że ścieżka wiedzie wzdłuż jeziora? Czy myślimy o wycięciu samosiejek z trzcinowiska wzdłuż promenady? Wiem, że to wszak dziewicza część jeziora, ale jakieś "odsłonięcie" wody byłoby dobre
Trzciny nie mają samosiejek.To system korzenny tak mocno posadowiony w dnie ,że trzeba by całe dno intensywnie wyorać.

Ależ "samosiejki" to nic innego jak las olchowo - bukowo - brzozowy...w trzcinach, który wyrósł przez ostatnie 20 lat. I cóż, że piękne ścieżki, skoro plenery żadne? Równie dobrze, z podobnym skutkiem, można by było przeorać betonem las - na jedno by wyszło.
+1

Guest

czemu nikt nie docenia tego co ma tylko próbuje zmieniać! natura w tamtym miejscu miała swój urok właśnie bez betonów, wystarczyło zrobić most i tyle. szkoda słów. może jeszcze leśne dróżki wyłóżmy kostką?
+6

Guest

A przecież spacerowanie po piaskowych drogach wśród tak pieknej zieleni ma swój niepowtarzalny urok, który tak silnie chcemy zepsuć :-\ :-(. Po co?!
+3

Guest

Wszędzie tylko betony, bruki, polbruki- zabetonowac cale miasto by chodziło się przyjemnie! Szkoda, że tak bardzo ingerujemy w przyrodę :-(. Szlak by to trafił! :-\ :-\
+1

Guest

To powinno być zrobione już dawno temu zarówno od strony Moczkowa jaki dalej nad jeziorem do Polany Lecha(obok koniecznej do wykonania Ulicy). Spacerować trzeba nie tylko o pięknej pogodzie gdzie jest sucho ale czasem w deszczową pogodę. Jeżeli firmy mają tu zarabiać na turystyce(spacerować ulicami Miasta nie można smród i spaliny). Nie krytykujcie tych co robią a mobilizujcie pochwałami. A najlepiej startujcie w Wyborach na stanowisko Burmistrza i Radnego, diety bez podatku coraz wyższe tylko brać. Pisze tu ktoś, że Gmina finansuje zadania Powiatu i Województwa- to tylko świadczy o złym systemie administracyjnym Państwa jaki nam wprowadzono za Buzka a właściwie Millera. Już trzecia partia głosi, że to naprawi ale zaraz znika- może Wy dacie radę. Basen potrzebny, Amfiteatr potrzebny, Ścieżki potrzebne, Drogi rowerowe potrzebne, smród w ulicy głównej niepotrzebny. Zarośnięte krzakami 8,5 ha też chyba niepotrzebne, Stojąca od lat Hala dawniej sportowa też chyba niepotrzebna(zamiast przynosić zyski -dochody to przynosi straty) a przecież można udostępnić ją jako Halę targową dla rolników i kupców jak nie ma innego pomysłu. A może ją już kiedyś sprzedano z ulgami i ktoś czeka terminu?. Tyle w Barlinku do zrobienia ale już widać Kandydatów w Kościołach zaczynają chodzić głównymi Nawami, nawet ateiści stają się bardzo pobożnymi jak kiedyś Michnik i Kuroń.
+9

Guest

Marudzenie to jest podstawa egzystencji ludzi z naszego miasta, zamiast cieszyć się, że taki trakt wzdłuż jeziora powstaje to wy narzekacie, a trzeba się cieszyć, że cywilizacja zawita!
+1

TBM58

Cytuję Mały Kazio:
Piękna kostka, piękne krawężniki ale kto będzie wiedział, że ścieżka wiedzie wzdłuż jeziora? Czy myślimy o wycięciu samosiejek z trzcinowiska wzdłuż promenady? Wiem, że to wszak dziewicza część jeziora, ale jakieś "odsłonięcie" wody byłoby dobre
Trzciny nie mają samosiejek.To system korzenny tak mocno posadowiony w dnie ,że trzeba by całe dno intensywnie wyorać.
+2

TBM58

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Wrescie... i w 2020 Barlinek ogranizuje Triathlon dla karzdego! Plywanie z rynku na przystan, pozniej piekna dycha na okolo jeziora i jakies 5 km biegu po miescie! To byloby cos pieknego... barlinek mialby naprawde swietna impreze!


!!!jedynka!!! z ortografii kaŻdy a nie karzdy

i przede wszystkim nazwy miast PIszemY z dużej litery Czyli Barlinek a nie barlinek. i kilka innych błędów ... np wres... na początku2d
Tak jest.Najpierw do szkoły od zaraz a potem komentarze na forum.A sport sam się obroni przed anafalbetami.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież