BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 6 października 2022r.   imieniny: Artur, Artus, Bronisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Cegielnia
Zabytkowy budynek cegielni przy ul. Ogrodowej, i pobliska żwirownia, od dawna czeka na nowego właściciela. Obecny nie robi tam nic. Mimo, że kilka lat temu zginął tam przysypany zwałami piachu młody człowiek.

 

Właściciel terenu już dziesięć lat temu przestał płacić gminie jakiekolwiek podatki. Z dnia na dzień zaprzestał produkcji cegieł. Kilkanaście osób straciło pracę. Na pastwę losu pozostawiono nie tylko budynek cegielni, ale też pobliskie żwirowisko. Nie zabezpieczone, przez nikogo nie pilnowane, zarówno jedno jak i drugie miejsce stało się miejscem zbiórek i zabaw młodych ludzi. Jeden z nich kilka lat temu przypłacił to życiem. Cały teren stał się miejscem wypraw miejscowych złomiarzy. Ci wynieśli z niego wszystko, co dało się spieniężyć. Sam budynek kilkakrotnie podpalany chyli się ku ostatecznemu upadkowi.

REKLAMA

Także teren wokół cegielni pozostawia wiele do życzenia. Staje się kolejnym, dzikim wysypiskiem śmieci na terenie miasta. Dlatego pocieszającym wydaje się być fakt, że sprawą cegielni i terenu wokół niej od pewnego czasu zajmuje się myśliborski Urząd Skarbowy. Zgodnie z prawem i przepisami skarbowymi przygotowuje on wszystko, co jest potrzebne, żeby można było przeprowadzić licytację (były właściciel ma ogromne długi nie tylko w stosunku do gminy). Być może dzięki niej znajdzie on nowego właściciela, który cały teren zabezpieczy. Doprowadzi do porządku. Wybuduje na nim coś, co przyniesie chlubę zarówno jemu, jak i miastu. Sama zaś licytacja może się odbyć w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Pożar Cegielni - foto  

jas

Foto: Jacek Słomka

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.