pldaenfrdeuk

 piątek 23 lipca 2021r.   imieniny: Apolinary, Bogna, Żelisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
0 1 1 1 1 1

Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Pierwsze trzy miesiące to czas na poznanie najbliższego otoczenia, zwyczajów, zdobycie nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia - Pasowania na ucznia klasy pierwszej.

Ten szczególny dzień odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II, 13 grudnia 2018 roku. Od samego rana panowała podniosła atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, z podekscytowaniem oczekiwali tego ważnego dla nich wydarzenia.

Uroczystość poprowadziły koleżanki z klasy VIII, które wraz z wychowawczynią Panią Agatą Owczarek przywitały wszystkich zebranych, a w szczególności bohaterów dzisiejszego dnia - pierwszoklasistów. Następnie uczniowie klasy IV rozpoczęli akademię pięknie recytując wiersze. Uczniów odwiedził także szczególny gość - Elfik Aplaz, który wnikliwie sprawdził, czy dzieci są gotowe na to, aby zostać nowymi członkami braci szkolnej.

 

REKLAMA

Pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami, aby zasłużyć na pasowanie. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli. Wszystkie udowodniły, że znają swoją Ojczyznę i są gotowe do zdobywania świata. Nagrodzeni gromkimi brawami uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor Iwona Galbarczyk dokonała aktu pasowania każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie. Po wręczeniu dyplomów oraz odciśnięciu kciuka w kronice szkoły dzieci otrzymały upominki od koleżanek i kolegów oraz rodziców. Część oficjalna została uwieńczona wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Następnie uczniowie z rodzicami oraz Panią Dyrektor udali się do klasy na słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy ogromnego zapału do nauki, wielu wspaniałych chwil spędzonych w szkole, bardzo dobrych wyników w nauce oraz aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

SP w Mostkowie

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.