Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 12 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Euzebiusz, Feliks

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Pierwsze trzy miesiące to czas na poznanie najbliższego otoczenia, zwyczajów, zdobycie nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia - Pasowania na ucznia klasy pierwszej.

Ten szczególny dzień odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II, 13 grudnia 2018 roku. Od samego rana panowała podniosła atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, z podekscytowaniem oczekiwali tego ważnego dla nich wydarzenia.

Uroczystość poprowadziły koleżanki z klasy VIII, które wraz z wychowawczynią Panią Agatą Owczarek przywitały wszystkich zebranych, a w szczególności bohaterów dzisiejszego dnia - pierwszoklasistów. Następnie uczniowie klasy IV rozpoczęli akademię pięknie recytując wiersze. Uczniów odwiedził także szczególny gość - Elfik Aplaz, który wnikliwie sprawdził, czy dzieci są gotowe na to, aby zostać nowymi członkami braci szkolnej.

 

REKLAMA

Pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami, aby zasłużyć na pasowanie. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli. Wszystkie udowodniły, że znają swoją Ojczyznę i są gotowe do zdobywania świata. Nagrodzeni gromkimi brawami uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor Iwona Galbarczyk dokonała aktu pasowania każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie. Po wręczeniu dyplomów oraz odciśnięciu kciuka w kronice szkoły dzieci otrzymały upominki od koleżanek i kolegów oraz rodziców. Część oficjalna została uwieńczona wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Następnie uczniowie z rodzicami oraz Panią Dyrektor udali się do klasy na słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy ogromnego zapału do nauki, wielu wspaniałych chwil spędzonych w szkole, bardzo dobrych wyników w nauce oraz aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

SP w Mostkowie

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież