Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 24 kwietnia 2024r.   imieniny: Aleksander, Egbert, Erwin

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Szlak Przygody nad Jeziorem Barlineckim” to nie tylko ścieżka prowadząca od ul. Sportowej do ul. Polana Lecha, gdzie ustawiono m.in. postacie Królowej Puszczy Barlineckiej, Skrzatów, Moriany a także zwierząt. Jest też druga część Szlaku, która znajduje się przy tzw. „Spalonce” na Moczkowie.

Tam również postawiono m.in. nowy pomost i wiatę wypoczynkową. W przypadku odcinka na wysokości ośrodka wczasowego PAM, zniszczeń było już dość dużo, m.in. podpalono pomost, dzik stracił kły czy też ukradziono jedną z kamer monitorującą to miejsce. Na szczęście spaloną część pomostu już naprawiono i jak powiedział na jednej z sesji Rady Miejskiej zastępca komendanta Komisariatu Policji w Barlinku podkom. Krzysztof Nocuń, sprawców czynu udało się zidentyfikować i w chwili obecnej prowadzone są czynności mające na celu ich ujęcie.

REKLAMA

To tyle jeśli chodzi o pozytywne informacje, bowiem akty wandalizmu nie ustają. Tym razem miały one miejsce w Moczkowie. Zniszczono tam ławki znajdujące się pod jedną z wiat wypoczynkowych.

Czy naprawdę tak trudno uszanować nasze wspólne dobro?

monikary

 

barlinek

Naprawiona część spalonego pomostu - 09/02/2019r.

 

barlinek

Spalona część pomostu 01/01/2019r.

 

Komentarze

+5

Guest

kurcze jest prośba żeby nie sadzać na tych figurkach dzieci a dzisiaj widze kolejne zdjęcia jak ludzie publikuja na fb z radocha dzieci siedzacych na malych dzikach i innych. Może by tak policja dla przykladu ukarała rodzicow mandatem jedna rodzinke, druga to by apel przyniosl skutek a tak idzie jak kula w piach
+5

Guest

Cytuję Guest:
Kamery uchwyciły wandali, ale nasza kochana policja nie chce upubliczniać ich zdjęć. Bezsens.

Spokojnie, najpierw sami próbują ustalić tożsamość. A jak to się nie uda, to dopiero publikują wizerunek sprawców. I na ten krok musi mieć policja z Barlinka zgodę z Góry.
+15

Guest

Cytuję Guest:
Kamery uchwyciły wandali, ale nasza kochana policja nie chce upubliczniać ich zdjęć. Bezsens.

Rodo i tym inne durnoctwa doprowadziły do tego ,że przestępca i wandal jest lepiej chroniony jak poczciwy człowiek.Dzieki właśnie osobom co na ustach ciągle mają "tolerancja" dla wszystkiego.
+7

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nie dorośliśmy?Mów za siebie! Fajny projekt ale
nie przemyślane zostały środki ochrony i przeciwdziałania wandalizmowi. Takie miejsca to wciąż oazy patologii . Zupełnie zapomniany park przy cmentarzu na Gorzowskiej jest dokładnym przykładem przyszłości następnych podobnych inwestycji. Menelnia chętnie wybiera takie miejsca na przczułki gdzie nie do końca są widoczni. To tylko dla tego że jest na to ciche przyzwolenie. Lato godzina 18:00 na stole do szachownicy dwa piwka i 0,75 czystej a do około matki jeszcze z dziećmi na spacerze. To samo miejsce dwuch piwkujacych na ławeczce ,kosz obok ale puszkę już nie raczyło się wrzucić do śmietnika. Co robi opona na oblodzonej tafli jeziora w parku na delcie? Przykładów wiele! A podobno kamery są! Nie jestem za państwem policyjnym ale może jak by było więcej patroli policji oraz realnych kompetencji to może, może jak nie po dobroci to kijem.

Oczywiście ,że nie dorośliśmy. - Ile razy i czy w ogóle zwróciłes/as/ uwage tym pijacym alkohole w parku , czy spowodowałęś ze posprzatali po sobie i zaprzestali picia ??? A może uważasz ze to tylko kompetencje policji a monitoring wszystko załatwi. Zrób-zadziałaj sam , tak na poczatek a może Twoj przykład zmobilizuje pozostałych co tez "widza " i przechodza obojetnie .

Przecież za zwrócenie uwagi można być skopanym albo dostać kosę. Po takich wandalach można się spodziewać wyłącznie najgorszego. Więc tak, trzeba mieć kompetencje.
+14

Guest

Jak bedzie cieplo i bedzie wiecej ludzi uczeszczac tamta droga to niebedzie co zbierac bo wandali bedzie wiecej niz zimą. Poprostu k..... Wiocha.
+20

Guest

Jak tak dalej bedzie to niestety to wszystko nie doczeka do lata a szkoda,bo po wycieczce wokoło jeziora miłoby było tam usiąsc i odpocząć.
+16

Guest

policji w Barlinku brak :( po co te kamery jak nic ustalić nie mogą.
moze jednak jakas straz miejska moglaby powstac w naszym miescie.
wandali surowo finansowo karac oraz skazywac na prace spoleczne na kilka miesiecy.
gdzie sa rodzice tych debili ? przeciez to zazwyczaj gowniarze. brak slow, paluchy i lapy polamac za takie rzeczy
+19

Guest

Takich publicznie na rynku przy wszystkich zlinczowac. Kurcze w domu tez tak robicie????!!!!! Nie umiecie uszanowc to nie idzcie tam!!!! Do lasu na pole. Banda degeneratow

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież