BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 3 października 2022r.   imieniny: Eustachy, Teresa, Gerard

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
4.5 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (6)

W barlineckim szpitalu (13. lutego) odbyło się spotkanie, w trakcie którego dyskutowano m.in. o jego sytuacji finansowej. Wzięli w nim udział ordynatorzy oddziałów, przedstawiciele związków zawodowych, lekarze. Byli na nim radni myśliborskiej Rady Powiatu, Jerzy Faliński, Mariusz Kuziel, Ryszard Wiśniak i starosta myśliborski Andrzej Potyra.

Radnych barlineckiej Rady Miejskiej reprezentowali przewodniczący RM Mariusz Maciejewski, radna Bernarda Lewandowska, radny Romuald Romaniuk. Był burmistrz Dariusz Zieliński. Spotkanie rozpoczął prezes szpitala Arkadiusz Cysek, który przedstawił m.in. to, co w szpitalu już zrobiono i co chce się w nim zrobić. A plany są ambitne.

REKLAMA

Modernizacja budynku B, czyli budynku, w którym mieści się oddział wewnętrzny lecznicy. Planowane jest wybudowanie łącznika, który połączy budynek B z budynkiem gdzie mieści się m.in. Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy. I najważniejsze, przeprowadzony zostanie remont oddziału wewnętrznego. W założeniu, po remoncie będzie się on mieścił na jednym piętrze. W budynku tym swoje miejsce znajdzie także oddział długoterminowy lub geriatryczny. Efektem modernizacji i remontu będzie nie tylko fakt polepszenia się komfortu przebywania w nim pacjentów, ale także lepsze warunki pracy dla personelu medycznego.

W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć dyskusji o jego sytuacji finansowej. Wrócił temat przyznania szpitalowi w Dębnie, przez Radę Powiatu miliona złotych, a barlineckiej placówce tylko 500 tys. zł. Biorący udział w dyskusji lekarze wskazywali, że sytuacja finansowa szpitala jest coraz gorsza. Wskazywali, że pieniądze dawane do Dębna idą na płace, które są dużo większe niż w Barlinku. Mówiono, że ratowanie tamtej placówki za wszelką cenę, skończy się upadkiem nie tylko jej, ale też szpitala w Barlinku.

Podkreślano, że bez pomocy samorządu może być z barlinecką lecznicą źle. Wskazywano, że kiedy w barlineckim szpitalu szukano oszczędności, rezygnowano z wielu rzeczy w Dębnie było odwrotnie. Stąd pewnie słowa starosty A. Potyry, który stwierdził, że szpital w Dębnie to tykająca bomba zegarowa.

Wytłumaczył także dlaczego Dębno dostało więcej pieniędzy. Przyczynili się do tego radni z Myśliborza, którzy zaplanowane w budżecie powiatu 500 tys. zł na zagospodarowanie terenu wokół budynku starostwa, postanowili przekazać na rzecz Dębna. I tak wraz z innymi radnymi zagłosowali.

Wniosek, jaki można wysunąć na koniec dyskusji? Należy robić wszystko, aby szpital w Barlinku istniał i rozwijał swoją działalność. Muszą tego chcieć oba samorządy, ale musi też w tym pomagać państwo. Inaczej może być różnie.

js            

barlinek

pobierz (pdf)

Komentarze

+6

Guest

A w Barlinku niby taka klasa a już lata brak endokrynologa i ludzie tułają się po całym województwie gdzie oczywiście są leczeni ale prywatnie.
Brawo.
+10

Guest

Szpital Barlinek jest tak traktowany bo mamy takiego Starostę, ktoś go wybrał jako Radnego i jako Starostę. Uważam, że Myślibórz i Dębno po prostu robią swoje a Barlinek ma Starostę - wystarczy.
-5

Guest

Cytuję Guest:
Bo może te pielęgniarki w Dębnie lepiej pracują!!!Bo jak widzę jak pracują pielęgniarki w Barlinku to mnie krew zalewa .One po prostu myślą że przychodzą sobie nie do pracy tylko do hotelu na 12 godzin.A przez ostatnie 2 tygodnie chodzę codziennie w odwiedziny na oddział wewnętrzny i widzę jak pracują. Nóż w kieszeni się otwiera!!!!

Po co się więc męczysz ? Przenieś pacjęta do szpitala w Dębnie.
+9

Guest

W styczniu zaplanowane pieniądze na zagospodarowanie terenu wokół Starostwa Radni z Myśliborza przekazali na szpital, a w lutym zatwierdzili 600 tys. zł. na zagospodarowanie terenu można Panie Starosto można !!!!!!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.