BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 25 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
3.6 1 1 1 1 1 Ocena 3.60 (5)

W trakcie ostatniej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radni zajmowali się m.in. projektem uchwały o wydzierżawieniu na czas nieoznaczony, w trybie przetargowym, nieruchomości stanowiącej własność gminy Barlinek.  

W uzasadnieniu uchwały napisano, że na tym terenie ma postać zadaszony kort tenisowy. W trakcie ponad godzinnej dyskusji nad tym tematem padały pytania o cenę, za jaką wydzierżawiony zostanie ten teren? Pytano, czy będzie to złotówka plus vat za cały rok? Apelowano o równe traktowanie osób prowadzących działalność gospodarczą na terenie gminy. Pytano, dlaczego wynajmujący garaże od gminy nie płacą za to przysłowiowej złotówki?

REKLAMA

W czasie omawiania tego tematu wracano do dzierżawy terenu byłych zakładów drzewnych i  hali sportowej. Wskazywano na treści umów dotyczących tych dzierżaw. Apelowano do burmistrza, aby kierował się dobrem gminy i dbał o jej finanse. 

Na zakończenie dyskusji głos zabrał burmistrz Dariusz Zieliński. Wyjaśniał radnym wiele wątków z dyskusji. Odpowiadał na zadane pytania. W głosowaniu radni, większością głosów opowiedzieli się za przedstawionym projektem uchwały. Cała dyskusja i głosowanie w materiale filmowym. Zachęcamy do wysłuchania wszystkich opinii.

 

Fragment VII sesji Rady Miejskiej w Barlinku.

 

Od siebie dodajmy, że Akademia Tenisa Barlinek, zainteresowana wydzierżawieniem terenu pod kolejny kryty kort prowadzi zajęcia z ponad 50 dzieciakami. Do tego dochodzą osoby starsze. Chętnych, szczególnie dzieci jest więcej. Stąd pomysł postawienia kolejnego kortu

js

 

Komentarze

+2

Guest

Cytuję Guest:
Bierzmy przykład z Gryfina, wspaniały kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy(basen, zjeżdżalnie, solanka, labirynty, sauny x3.... założę się że Burmistrz nasz tam nie był) funkcjonuje tam od wielu lat i przynosi dochody miastu cały rok, nawet mieszkańcy Barlinka tam jeżdżą by skorzystać. Wszystko w jednym miejscu. ***

Wykonać taki projekt w 2-3 lata i dochody do miasta na lata, z Gorzowa by przyjeżdżali bo tam takiego poziomu nie mają, proste!

Jeżeli podaje Pan/Pani przykład Gryfina to tam elektrownia od wielu lat sponsoruje tenis i obiekty sportowe nie należą do stowarzyszenia które robi wszystko za pieniądze. To nie są korty prywatne pytanie gdzie idą pieniądze za opłaty kortów otwartych w Barlinku.
-4

Guest

Bierzmy przykład z Gryfina, wspaniały kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy(basen, zjeżdżalnie, solanka, labirynty, sauny x3.... założę się że Burmistrz nasz tam nie był) funkcjonuje tam od wielu lat i przynosi dochody miastu cały rok, nawet mieszkańcy Barlinka tam jeżdżą by skorzystać. Wszystko w jednym miejscu. ***

Wykonać taki projekt w 2-3 lata i dochody do miasta na lata, z Gorzowa by przyjeżdżali bo tam takiego poziomu nie mają, proste!
+3

Guest

Jeśli chodzi o zasadę to wspomniany kort nr 5 w tajemniczych okolicznościach trafił jako grunt po balon, stowarzyszenie może się pozbyć majątku tylko za zgodą walne zebrania członków a Burmistrz i Przewodniczący Rady będący członkami stowarzyszenia brali w tym procederze udział i lekką rączką wyrazili zgodę na budowę balona z dzierżawą za 1 zł. A Pan Romaniuk niech w Rychnowie zajmie się szatnia dla sportowców bo krowy się pasą na boisku a tak tupał nogami niech teraz zwróci kasę za budowę szatni.
+6

Guest

Mam prośbę do Stowarzyszenia jeżeli Pan Burmistrz jest taki hojny dla sportu i dzieci to zróbcie raz w tygodniu darmowe lekcje dla dzieci. A temu obiektowi brakuje bazy noclegowej nie drugiego balona. W Barlinku była szkoła tenisa z tradycjami teraz to jest ewidentnie biznes.
+1

Guest

Witam. Odnosząc sie do wypowiedzi pana radnego Romaniuka rwącego szaty jak Reytan, pragnącego za wszelką cenę zatrzymać w Barlinku przedsiębiorców którzy uciekają z powodu wysokich podatków mam radę, niech się zajmie wraz z radą obniżeniem podatków lokalnych oraz przygotowaniem infrastruktury dla tychże porządanych firm a nie lobbowaniem na rzecz zaprzyjażnionego *** przedsiębiorcy którego jedynym dotkliwym podatkiem jaki płaci jest podatek od domu. Zaskakującą jest przychylność rady miasta wraz z burmistrzem dla przedsiębiorcy który wykorzystując ludzką ufnośc pod zasłoną dymną jaką jest realizacja zadań gminy min. praca z dziećmi, na oczach Balinian i *** kolegów ze stowarzyszenia BKT z miną spaniela wyciąga ręce po następny kąsek. Dajcie ale nie za darmo, niech też poczuje podatki lokalne i dzierżawę. CDN.
+7

Guest

Cytuję Guest:
Wielki szacun dla Mariusz Maciejwskiego ale duże braki w wiedzy działalność gospodarcza a stowarzyszenie dwie różne sprawy, stowarzyszenie może prowadzić w ramach statutu działalność zarobkową ( członków 15), a prywatną działalność każdy, popiera burmistrz i Pan Romaniuk - super wiedza tylko czy to sesja czy kabaret ?

ale za co ten szacun?
+6

Guest

Tenis to piękny sport dla dzieci i dorosłych. Powiem tak Pan Kuklinowski jak ktoś go jescze pamięta przekręca się jak widzi co się dzieje tu chodzi tylko o kasę . Gdzie są treningi dla dzieci których nie stać 200 zł miesięcznie. Pan burmistrz ślepy? Jakie stowarzyszenie.
+25

Guest

Tak to juz jest jak Ty chcesz sie wybudowac w naszej gminie domek zgodnie ze wszelkimi mozliwymi przepisami wytycznymi itd idz zacznij skladac wnioski w naszej gminie hahaha kto tylko mial z nasza gmina stycznosc w tej kwesti wie o co chodzi " nie da sie nie mozna " tak Ci zycie uprzykrza ze Ci odejdzie zapal do samorozwoju . Aleeeee przelec sie rowerkiem i zobacz kto z balkonow noge w wodzie trzyma w nowowybudowanych domach wszystko mozna obejsc jak wiesz z kim trzymac . Nasza gmina to pionier w temacie na uklady niema rady. Sa rowni i rowniejsi . Tam warunki zabudowy , natura 2000, odleglosc od jeziora, nawiazanie do okolicznej infrastruktury hahaha .mordo ty moja zalatwione
+6

Guest

Cytuję Guest:
Wielki szacun dla Mariusz Maciejwskiego ale duże braki w wiedzy działalność gospodarcza a stowarzyszenie dwie różne sprawy, stowarzyszenie może prowadzić w ramach statutu działalność zarobkową ( członków 15), a prywatną działalność każdy, popiera burmistrz i Pan Romaniuk - super wiedza tylko czy to sesja czy kabaret ?

Sesja
+10

Guest

Wielki szacun dla Mariusz Maciejwskiego ale duże braki w wiedzy działalność gospodarcza a stowarzyszenie dwie różne sprawy, stowarzyszenie może prowadzić w ramach statutu działalność zarobkową ( członków 15), a prywatną działalność każdy, popiera burmistrz i Pan Romaniuk - super wiedza tylko czy to sesja czy kabaret ?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.