BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 29 stycznia 2023r.   imieniny: Franciszek, Hanna, Zdzisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
4.25 1 1 1 1 1 Ocena 4.25 (4)

22 marca po godz. 20.00, doszło do kilku głośnych eksplozji w Myśliborzu. Jak informuje Radio Szczecin, siedem zastępów Straży Pożarnej walczy tam z pożarem magazynu. Płonie budynek o wymiarach 20 na 30 metrów, w środku którego znajduje się około 600 butli z acetylenem z czego ponad połowa jest napełniona.

Słup ognia widoczny był w miejscowościach oddalonych od Myśliborza o ponad 10 km. Podobnie było z odgłosami wybuchów. W początkowej fazie pożaru, strażacy nie mogli podjeść blisko magazynu, bowiem co chwila wystrzeliwały nowe butle. Gdy wybuchy ustały, przystąpiono do gaszenia budynku. Jak powiedział telewizji TVN24 mł. asp. Tomasz Skórski z Komendy Powiatowej PSP w Myśliborzu, za wcześnie jest mówić o przyczynie wybuchu pożaru ale najważniejsze jest to, że nikt nie został poszkodowany.

REKLAMA

Przypomnijmy, że podobne zdarzenie miało miejsce w Barlinku w październiku 2009 r. Wówczas, tuż po 1 w nocy, mieszkańców ulic m.in. Szosowej i Moniuszki, obudziły wybuchy i duże słupy ognia. W bazie samochodowej płonął kontener, zwierający ponad 190 butli z gazem, w tym 150 pełnych. Żadna osoba nie doznała obrażeń, jednak ucierpiały okoliczne domy, magazyny i pojazdy.

 

 

Skala zniszczeń widoczna była dopiero na drugi dzień, gdy zrobiło się już jasno. Zapewne podobnie będzie w przypadku dzisiejszych eksplozji w Myśliborzu. Po godz. 22.00 wybuchy ustały, jednak akcja gaśnicza potrwa jeszcze kilka godzin. 

monikary

Wybuch butli z gazem >>>
"Krajobraz po bitwie" >>>

Komentarze

+30

Guest

bardzo niebezpiecznie było nawet z daleka to oglądać. wybuchy za wybuchem jak bomby atomowe. nie wiem jak ci strażacy mogli tam działać, szacunek.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.