poniedziałek 5 grudnia 2022r.   imieniny: Gerald, Krystyna, Saba

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
barlinek
Wybuch butli z gazem

Straszną noc przeżyli dziś mieszkańcy ulic Moniuszki i Szosowej w Barlinku. Tuż po godzinie 1.10 obudziły ich niesamowicie głośne wybuchy, które słychać było w dużej części miasta. Z bazy samochodowej (dawny SKR) co chwilę unosiły się wielkie słupy ognia.

 

 

Jak się okazało doszło do wybuchu kontenera zawierającego ponad 190 butli z gazem. Według właściciela około 150 butli było pełnych. Wszystkie znajdowały się w stalowym kontenerze. Na skutek działania wysokiej temperatury butle wybuchały, a siła wybuchu była tak wielka, że fruwały w powietrzu jak pociski. Ucierpiały okoliczne domy, magazyny i pojazdy.

 

REKLAMA

 

Straty będzie można oszacować dopiero w ciągu dnia, ale na pewno oprócz kontenera z gazem spłonął samochód osobowy i naczepa ciężarowa. W autobusach parkujących na placu zniszczeniu uległy tylne szyby, a resztki stalowych butli przebiły kilka siedzeń.

 

Poszkodowani z pewnością zgłoszą straty na policję i miejmy nadzieję, że do firm ubezpieczeniowych. Jak doszło do pożaru i zapłonu gazu ustala policja. W akcji gaśniczej udział wzięło pięć jednostek straży pożarnej.

 

MIKA

 

Film nadesłany przez naszego czytelnika Łukasza. Dziękujemy.

 

 

 

Foto: Jacek Słomka

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.