Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 czwartek 28 marca 2024r.   imieniny: Antoni, Jan, Krzesisław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
0 1 1 1 1 1

W XVI Memoriale Edwarda Jancarza Bartosz Zmarzlik wywalczył najwięcej punktów, ale w finale dojechał do mety za Przemysławem Pawlickim i musiał się zadowolić z drugiego miejsca w zawodach.

Żużlowiec truly.work Stali Gorzów od samego początku potwierdza wysoką formę i nawet w sparingach potrafił wygrywać ze sporą przewagą. W niedzielę przyszła pora na prawdziwy sprawdzian przed startem PGE Ekstraligi. Gorzowski Memoriał miał bardzo silną obsadę, a 24-latek z Kinic był w stanie wygrywać kolejne wyścigi. - Jak powiedzieli mi, że jest ośmiu zawodników z Grand Prix, to trochę stracha złapałem. Nie było z kim w ciemno wygrywać. Wszyscy głodni sukcesu - mówił.

REKLAMA

Już od swojego pierwszego wyścigu Bartek jechał szybko i wygrał z dużą przewagą. W kolejnej serii lepszy od Zmarzlika był Kacper Woryna, ale już do końca fazy zasadniczej wicemistrz świata nie dał się pokonać i zakończył zawody z 14 punktami. Tym samym był pewny startu w półfinale. W nim zrewanżował się Worynie i przywiózł go za swoimi plecami, ale obaj Polacy awansowali do finału turnieju. Z drugiego półfinału awansowali Antonio Lindbaeck i Przemysław Pawlicki. 

W ostatnim wyścigu dnia Zmarzlik wybrał pierwsze pole startowe. W teorii miał on najbliżej do krawężnika, ale spod taśmy szybciej ruszył Pawlicki, który założył najskuteczniejszego zawodnika PGE Ekstraligi w ostatnich trzech latach i to Pawlicki na metę wjechał jako pierwszy, mimo usilnych starań Bartka. Drugi Zmarzlik, a podium uzupełnił Kacper Woryna.

- Fajnie ściganie, fajne zawody. Na pełnym spokoju. Jeździłem motorem, którym nigdy tutaj nie jeździłem, bo jeszcze w tym roku nie było okazji. Treningi były na zupełnie innej nawierzchni. Było przyczepnie, nie do ścigania i wtedy tego silnika nie brałem pod uwagę. Dzisiaj świetny test, świetne zawody. 19 punktów na otwarcie sezonu? Biorę! Tylko do pierwszego próbnego startu wyjechałem na obu motocyklach i wypadło na tego, którym nie jeździłem. Tym pierwszym jechałem sparing, ale wtedy było zupełnie inaczej. Świetnie byłoby wygrać, ale jest drugie miejsce - mówił po zawodach Bartosz Zmarzlik.

Dawid Lis

 

Wyniki:

1. Przemysław Pawlicki (Polska) - 16 (3,2,3,1,2,2,3)
2. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 19 (3,2,3,3,3,3,2)
3. Kacper Woryna (Polska) - 13 (1,3,2,1,3,2,1)
4. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 14 (1,3,1,3,3,3,0)
5. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 10 (1,1,3,2,3,d)
6. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 10 (0,2,2,3,2,1)
7. Niels Kristian Iversen (Dania) - 9 (2,1,2,3,0,1)
8. Peter Kildemand (Dania) - 7 (0,3,2,2,0,0)
9. Grigorij Łaguta (Rosja) - 7 (0,2,3,2,w)
10. Szymon Woźniak (Polska) - 7 (3,0,1,2,1)
11. Jason Doyle (Australia) - 7 (3,0,1,1,2)
12. Patryk Dudek (Polska) - 6 (2,3,0,0,1)
13. Dominik Kubera (Polska) - 5 (2,1,0,1,1)
14. Anders Thomsen (Polska) - 5 (1,1,1,0,2)
15. Mateusz Bartkowiak (Polska) - 2 (2,0,0,0,0)
16. Rafał Karczmarz (Polska) - 1 (w,0,0,0,1)
17. Artiom Łaguta (Rosja) - 0 (u/-,-,-,-,-)
18. Kamil Brzozowski (Polska) - NS

 

Biegi Bartka:

2. Zmarzlik, Iversen, Lindbaeck, Sajfutdinow
5. Woryna, Zmarzlik, Kasprzak, Doyle
10. Zmarzlik, Kildemand, Woźniak, Kubera
15. Zmarzlik, Łaguta, Pawlicki, Karczmarz
20. Zmarzlik, Thomsen, Dudek, Bartkowiak
21. Zmarzlik, Woryna, Sajfutdinow, Kildemand
23. Pawlicki, Zmarzlik, Woryna, Lindbaeck

Komentarze

Guest

Uwielbiam obserwować Jego jazdę. Gdy jako młodzieżowiec szalał po torze, baliśmy się o Jego kości. Dzisiaj dojrzały zawodnik, świadomy swej mocy i podejmowanego ryzyka. Brawo. Edzio byłby dumy z klubowego wychowanka

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież