BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 5 lutego 2023r.   imieniny: Agata, Jakub, Jan

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
4.5 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (8)

Za nami jedna z pierwszych, ale za to już ciesząca się dużym powodzeniem, impreza biegowa w Barlinku. 26 maja, odbył się I Bieg „Szlakiem Przygody nad Jeziorem Barlineckim”. Wzięło w nim udział 314 zawodników, w tym 91 z naszego miasta. Biegacze mieli do pokonania ok. 10 km, trasą wiodącą piękną Puszczą Barlinecką wokół jeziora.

Start jak i metę, ustawiono na Stadionie Miejskim im. Bronisława Bagińskiego w Barlinku. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody, w tym m.in. ceramikę wykonaną w Pracowni Ceramiki Unikatowej przy Barlineckim Ośrodku Kultury. Nagrody były wręczane w kategoriach: OPEN kobiet i mężczyzn i kategorie wiekowe KOBIETY: K-16 (16-29 lat), K-30 (30-39 lat), K-40 (40-49 lat), K-50+ (50 lat i starsze), MĘŻCZYŹNI: M-16 (16-29 lat), M-30 (30-39 lat), M-40 (40-49 lat), M-50 (50-59 lat), M-60 (60 lat i starsi). Nagrodzono również trzech najlepszych zawodników i trzy najlepsze zawodniczki z Barlinka.

REKLAMA

Po dobiegnięciu na metę, na wszystkich czekały medale, dyplomy i woda a przy rejestracji rozdawane były pakiety startowe składające się z worka, koszulki i ręcznika. Organizatorzy wręczyli również kilka specjalnych wyróżnień. Był to m.in. album składający się ze starych fotografii Barlinka, ufundowany przez Mikołaja Gawła. Nagrodę tą otrzymał zawodnik z Barlinka, który był najbliżej pierwszej setki na mecie. Album trafił do rąk Piotra Adamioka.

Wyróżniono także młodą zawodniczkę z Gorzowa Wielkopolskiego Weronikę Strawę, która spóźniła się na zawody, ponieważ drogę do Barlinka pokonała rowerem. Mimo spóźnienia, dołączyła do biegaczy i przebiegła cała trasę. Weronika tuż po zawodach wróciła do domu do Gorzowa, oczywiście rowerem.

Trasę I Biegu „Szlakiem Przygody nad Jeziorem Barlineckim”, zabezpieczali policjanci a także uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku. Organizatorami biegu byli Barlinecki Ośrodek Kultury, Gmina Barlinek, Wierzbicki Running Project a także BBL Barlinek. Sponsorzy I Biegu „Szlakiem Przygody nad Jeziorem Barlineckim” – B. fT Okna i Drzwi Barlinek, HaCon Sp. z o.o. Barlinek, BMS Kran Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski, Prignitz Meble Pomorskie Sp. z o.o. Lipiany, Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku, Ubezpieczenia Unilink Barlinek, CUK Ubezpieczenia Barlinek. Fundatorami nagród byli: Bukowa Przystań Barlinek, Borne Furniture Sp. z o.o., Leks Sp. z o. o. z Sulęcina. Za naszym pośrednictwem organizatorzy szczególnie dziękują za pomoc Jarosławowi Bednarkowi, Emanuelowi Zychowi i Barlineckiej Grupie Kolarskiej.

monikary

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.