pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 5 sierpnia 2021r.   imieniny: Emil, Karolin, Maria

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (10)

Jako mieszkańcy Barlinka zrzeszeni w różnych organizacjach społecznych wystąpiliśmy do  władz miasta, Burmistrza i Rady Miejskiej z wnioskiem o stałe upamiętnienie nieżyjącego DYREKTORA ZAKŁADÓW URZĄDZEŃ OKRĘTOWYCH  BOMET BRONISŁAWA BAGIŃSKIEGO w formie popiersia z brązu na postumencie z granitu.

Przewidywany koszt tego przedsięwzięcia  to około 20.000 zł. Popiersie wykona rzeźbiarz z Gorzowa. Wniosek nasz został pozytywnie zaakceptowany przez Pana Burmistrza, Radę Miejską, rodzinę oraz organizacje społeczne działające na terenie naszego miasta. 

REKLAMA

Popiersie to planuje się postawić przy głównym wejściu do Sali widowiskowej Barlineckiego  Ośrodka Kultury przy ul. Podwale 9. Nadmieniamy, że PAN BRONISŁAW BAGIŃSKI BYŁ NASZYM LOKALNYM PATRIOTĄ miał ogromny wpływ na obecny wizerunek Barlinka. To dzięki jego usilnym staraniom w tych trudnych czasach mamy najładniejszy Ośrodek Kultury w okolicy, stadion ,przystań żeglarską, przedszkole, żłobek mieszkania przy ul. Kościelnej, Wodnej, Wylotowej, Sądowej, Stodolnej, Matejki itp.

Swoimi działaniami  zostawił nam wiele po sobie, był wyjątkowo osobą zasługującą na naszą pamięć.

NIECH TO BĘDZIE NASZA WSPÓLNA FORMA DZIĘKCZYNNA, która będzie przekazywana następnym pokoleniom i turystom.

Wsparcie finansowe na ww. cel prosimy przekazać na konto:
Barlinecki Ośrodek Kultury ul. Podwale 9 74-320 Barlinek skr. poczt. 52
GBS Bank konto 48 8355 0009 0000 0420 2000 0001

Za każdą Kwotę będziemy wdzięczni. Ofiarodawcy znaczących kwot będą umieszczeni w akcie erekcyjnym (za ich zgodą).

Realizacja tego przedsięwzięcia będzie rozliczona przez  księgowość BOK przy naszym udziale.

 

WDZIĘCZNI MIESZKAŃCY BARLINKA 
PRZEDSTAWICIELE ORGANIZACJI SPOŁECZNYCH

Wacław Danowski
Stanisław Rewers
Teresa Czerwińska

Pin It

Komentarze

Guest

Cytuję TBM58:
Na kamieniu nagrobnym p.Dyrektora przed nazwiskiem był skrót Tow.

Nigdy nie było takiego skrótu , no chyba ,ż pan lub pani ma kłopoty ze wzrokiem.

Guest

Chyba nie znasz Jego krwi i kości, był partyjnym na ile musiał. Po powstaniu I-szej Solidarności jako jeden z pierwszych z pracowników umysłowych do niej się zapisał.
+3

Guest

Popiersie jak najbardziej żeby upamiętnić tak zasłużonego człowieka czy ten pan miał przed nazwiskiem tow.,czy robotnik to niejest ważne wazne jest to że tyle opinie dobrych się słyszy o tym człowieku nie wszyscy będą mogli mieć taki zaszczyt dobrego imienia, apropo Panoramy to napewno z góry Pan Bagiński nie może patrzeć jak ten dom kultury się przekształcił w hotel i sale okolicznościową
+11

Guest

Dyrektor ZUO BOMET Bronisław Bagiński był pomysłodawcą, inwestorem, lobbystą na rzecz Barlinka. W zasadzie wszystkie inwestycje w Barlinku takie jak przemysł, mieszkalnictwo, służba zdrowia, drogi, wodociągi, kanalizacje oraz inne: kultura, sport, oświata były jego dziełem, lub powstały przy jego uczestnictwie poprzez skuteczny lobbing. Ponadto wiele ważnych inwestycji dla przemysłu stoczniowego choćby Więcław, Godków było jego dziełem. Uzyskiwał te sukcesy, bardzo trafne w tamtych czasach, dzięki możliwości wpływania swoją osobowością, prestiżem na ówczesne władze krajowe wojewódzkie i lokalne. Popieram pomysł wykonania popiersia dyr Bagińskiego.
+9

Guest

Bez inicjatywy i mnóstwa "załatwiania" nie byłoby ani zgody, ani materiałów na "zakładowe" obiekty, które wyniosły Barlinek na wyższy poziom. Zawsze służyły całemu miastu. Sam brałem lekcje gry u p.Kalisty w Zakładowym Domu Kultury Panorama, który użyczał pomieszczeń.

Był jeszcze w Barlinku Dom Kultury Drzewiarza. Sala widowiskowa (na kilku imprezach tam się było..) dziś tej funkcji już nie pełni, a budynek obok służy turystom.
+6

Guest

Po co te kłótnie ?Mamy co mamy .wszyscy narzekaja!Cieszmy Sie zTego co mamy .coś się dzieje !!!
Nie znałem osobiście PANA.B.BAGIŃSKIEGO ALE COŚ OD MIESZKAŃCÓW ......
+3

mdma

Jasna sprawa! Dzięki temu, że Pan Bagiński czyta komentarze na B24, to wstanie on z grobu i osobiście, w czynie społecznym ci te wszystkie drogi wybuduje. Jak to niewiele trzeba, piszesz komentarz w internecie i CYK! Na drugi dzień przed domem piękna asfaltowa wstęga.
+6

TBM58

Cytuję Guest:
Panu Baginskiemu i pracownikom Bometu pewnie należy się upamietnienie ich dokonań dla Barlinka jednak myślę że pomnik powinni ufundować wszyscy ci którzy doprowadzili taką firmę do upadku
Rondo nie wystarczy?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.