pldaenfrdeuk

 

 


 poniedziałek 25 października 2021r.   imieniny: Bonifacy, Bończa, Teodozjusz

Reklama

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Agencja Zatrudnienia Efekt Sp. z o.o. Sp.k.

A A A
2.2 1 1 1 1 1 Ocena 2.20 (5)

8 czerwca z okazji Dnia Dziecka na terenie Szkółki Leśnej w Moczydle zorganizowana została impreza integracyjna dla dzieci. Dopisała pogoda a przede wszystkim frekwencja! O godzinie 16.00 do zebranej licznej grupy dzieci przybyli wyjątkowi goście: Królowa Puszczy Barlineckiej i Boginka Moriana.

Wspólnie z dziećmi przeczytały one „Legendę o Koboldzie z Moczydła’’ autorstwa pani Romany Kaszczyc. Po wysłuchaniu historii odbył się konkurs wiedzy o Moczydle i gminie Barlinek. Tyle dzieci chciało uczestniczyć w konkursie, że zostały podzielone na drużyny. Kiedy jedni odpowiadali na pytania inni zwiedzali szkółkę leśną i salkę muzealną, po której oprowadzał leśniczy z Moczydła. Do wygrania było wiele ciekawych nagród.

REKLAMA

W międzyczasie puszczano olbrzymie bańki, był też oczywiście słodki poczęstunek. Dla tych, którzy chcieli się zmierzyć w konkursie słuchowym przygotowane były dźwięki, odgłosy różnych zwierząt. Około godziny 17.30 dzieci własnoręcznie zrobioną laurką z podziękowaniem za wspólnie spędzony czas pożegnały Królową Puszczy Barlineckiej i Boginkę Morianę. Na zakończenie zrealizowano konkurs plastyczny pod hasłem „Moczydelski las”. Malowanie farbami bardzo spodobało się najmłodszym, a prace będzie można oglądać podczas spotkania integracyjnego w Moczydle planowanego na 10 lipca razem z seniorami, słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dziękujemy Nadleśnictwu Kłodawa za upominki oraz Nadleśnictwu Barlinek za drobne nagrody i udostępnienie szkółki leśnej.

Przede wszystkim zaś dziękujemy rodzicom i dziadkom, którzy przywożąc dzieci na tę imprezę pokazali, że ważne jest dla nich propagowanie wiedzy na temat historii regionalnej, szerzenie lokalnych tradycji, legend a także pogłębianie wśród najmłodszych wiedzy na temat otaczającej ich przyrody, uwrażliwianie na piękno Puszczy Barlineckiej.

Aktywne Moczydło

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.