poniedziałek 24 stycznia 2022r.   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne SŁOWIANKA

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5)

30 maja w Europejskim Centrum Spotkań w Barlinku, odbyło się spotkanie z Andrzejem Mrowińskim, autorem książki „Barlineckie kamienie pamięci. Historia społeczności żydowskiej”. W tym dniu odbyła się również premiera tej publikacji, traktującej o społeczności żydowskiej zamieszkującej Berlinchen.

W książce znajdziemy informacje m.in. o Emanuelu Laskerze, Maximilianie Riess (fundator Gęsiarki), rodzinach Messow (właściciele fabryki beczek) i Neunstein (właściciele fabryki krzeseł). Przeczytamy tam również wstrząsającą listę nazwisk osób narodowości żydowskiej, mieszkających w dawnym Berlinchen, które zmarły lub zginęły w czasie II wojny światowej. Książka w limitowanym nakładzie 1000 szt. została wydane dzięki funduszom Gminy Barlinek.

REKLAMA

Wielu mieszkańców Barlinka niestety nie mogło uczestniczyć w spotkaniu i nabyć publikacji, więc wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Czytelników informujemy, iż książkę w cenie 15 zł można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej w Barlinku, ul. Paderewskiego 7.

UM Barlinek

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.