Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 czwartek 28 marca 2024r.   imieniny: Antoni, Jan, Krzesisław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
0 1 1 1 1 1

Już jutro, 22 czerwca, mieszkańcy Barlinka będą uczestniczyć w pięknej uroczystości, jaką jest koronacja Królowej Puszczy Barlineckiej. Swoją przygodę z panowaniem kończą w tym roku Królowa Puszczy Barlineckiej 2018 Katarzyna Grzybowska oraz Boginka Moriana 2018 Nikola Zych. Zapraszamy Państwa do przeczytania wywiadu z Królową Katarzyną i Boginką Nikolą.

Jak Wam minął ten rok? Wiem, że szybko, ale opowiedzcie o swoich wspomnieniach, emocjach, spotkaniach.

Królowa - Ubiegły rok był bardzo intensywny. Oprócz obowiązków królewskich, byłam w klasie maturalnej. Miałam także wiele obowiązków szkolnych. Jednak sądzę, że było warto. Miałam okazję robić wiele rzeczy po raz pierwszy w życiu. Przez ten rok uzbierało się wiele niesamowitych wspomnień. Ciekawe były koronacje Królowych w naszych miastach partnerskich Schneverdingen oraz Prenzlau. Zobaczyłyśmy jak wyglądają ich koronacje i miałyśmy okazję zwiedzić nowe miejsca. Było wiele wyjść, na które pewnie nie zdecydowałbym sie prywatnie, a wspominam je bardzo milo. Ten rok wiele mnie nauczył i dał więcej pewności siebie.

Moriana - Tak, jak najbardziej mogę przyznać rację, ten rok minął nam bardzo szybko ale z pewnością mogę powiedzieć, że był to dla nas dobry czas. Nowy rozdział w życiu, nauka a zarazem przygoda. Miałyśmy okazję spróbować czegoś innego i stać się na chwilę kimś innym. Mogłyśmy odwiedzić wiele nowych i ciekawych miejsc ale także poznać nowych ludzi. Ten czas nauczył nas wielu rzeczy, przede wszystkim cierpliwości oraz odwagi. Będziemy dobrze wspominać ten czas.

REKLAMA

Dziewczyny, przed wyborami miałyście plany, które zakładałyście zrealizować jako Królowa Puszczy Barlineckiej i Boginka Moriana?
Królowa – Podjecie decyzji o zgłoszeniu było spontaniczne. Ucieszyłam się, jak się dowiedziałam, że zostałyśmy wybrane. Miałam nadzieję, że przez ten rok przestanę być taka niemiała i nabiorę więcej odwagi. Ten rok zmienił mnie. Myślę, ze sprawił, iż stałam sie bardziej odpowiedzialna i wydoroślałam. Cieszę się, że mogłam promować nasze małe miasteczko. Dalej sadze, ze wiele osób nie docenia magii oraz uroku Barlinka i chciałbym żeby to było zauważone.

Moriana - Myślę że większość planów udało nam się zrealizować, starałyśmy się odegrać naszą rolę jak najlepiej. Uczęszczałyśmy na wiele imprez kulturowych i byłyśmy wśród naszego społeczeństwa. Dałyśmy z siebie wszystko.

Jak układała się współpraca pomiędzy Wami i jak pracowało się w Waszymi małymi pomocnikami – Skrzatami Królowej?

Królowa – Współpraca z Boginką Morianą układała się bardzo dobrze. Myślę, ze duży wpływ na to miał fakt, że znamy sie prywatnie. Mogłam na nią zawsze liczyć i wiedziałam, że zawsze mi pomoże. Cieszę się, że moje skrzaciki miały okazję uczestniczyć razem ze mną w tej przygodzie. Myślę, że dla nich to także coś niesamowitego. Wiem, że moje skrzaciki bardzie cieszyły się, że mogą się zawsze jakoś wykazać. Osobiście bardzo cieszę się, że miałam okazję ich bliżej poznać i spędzić z nimi dużo czasu. Cieszę się, że właśnie z tymi osobami mogłam współpracować przez ostatni rok.

Moriana - Współpraca miedzy nami była bardzo dobra, dogadywałyśmy się przed oraz w trakcie panowania i myślę, że w dalszym ciągu tak będzie. Nigdy nie miałyśmy większych  problemów oraz nieporozumień, każda z nas podawała sobie pomocną dłoń gdy była taka potrzeba. Mogłyśmy na siebie liczyć w każdej chwili. Współpraca w takich okolicznościach jest bardzo ważna, co zawsze miałyśmy na uwadze. Jeśli chodzi współpracę ze Skrzacikami była to tylko i wyłącznie czysta przyjemność. Eliza, Hania, Zosia, Julka, Kalinka i Basia spisały się w swoich rolach bardzo dobrze.

Co dla Was było najtrudniejsze podczas tego roku?

Królowa – Ostatni rok był bardzo intensywny. Było dużo imprez prywatnych, obowiązków szkolnych związanych z maturą oraz wiele obowiązków królewskich. Najciężej było kiedy niektóre terminy pokrywały się i trzeba było to pogodzić. Jednak takich sytuacji nie było dużo i myślę, że dałyśmy radę.

Moriana - Myślę, że najtrudniejszy dla nas był okres egzaminów, jesteśmy tegorocznymi maturzystkami co łączy się z dużą ilością nauki oraz czasu spędzonego nad przygotowaniami a także dużą ilością stresu. W tamtym okresie ciężko było pogodzić panowanie z maturą.

barlinek

Już w najbliższą sobotę, 22 czerwca oddajecie insygnia władzy. Żegnacie się z funkcją Królowej, Moriany. W poprzednich latach, każda z dziewczyn zapierała się, że nie będzie płakała a okazywało się inaczej, emocje brały górę. Jak Wy dziś się czujecie i też uważacie że uda Wam się powstrzymać łzy? Chyba będzie trochę żal odchodzić?

Królowa – Ciężko jest mi powiedzieć czy uda mi się nie wzruszyć w sobotę. Oczywiście, że będzie żal odchodzić. Przyzwyczaiłam się już trochę do takiego życia, będzie mi teraz troszeczkę dziwnie. Na pewno będę tęsknić za wieloma osobami, które poznałam w tym roku. To był ekscytujący rok. Jestem zaszczycona, że miałam okazję być Królową Puszczy Barlineckiej.

Moriana – Przede wszystkim mogę powiedzieć, że nie spodziewałyśmy się, że ten czas zleci tak szybko. Dlatego też uważam, że zakończenie panowania może być dla nas wzruszające. Jest to pożegnanie z ludźmi, z którymi zdążyłyśmy się zżyć, stali się naszą codziennością. Będzie nam żal odejść, ale jesteśmy dobrej myśli i czekamy na kolejne wyzwania i przygody. Tą będziemy wspominać bardzo dobrze.

barlinek

Czego życzycie nowej Królowej i Morianie?

Królowa – Chciałbym Jej życzyć, aby ten rok był dla niej niezapomnianą przygodą tak jak dla mnie. Najbardziej jestem dumna ze wszystkich wspomnień. Mam nadzieję, że przyszła Królowa także będzie posiadała wiele wspomnień. Życzę Jej wszystkiego dobrego. Niech czerpie z tego roku jak najwięcej.

Moriana - Dziewczyny! chciałybyśmy życzyć Wam wspaniałego roku panowania, abyście wykorzystały ten czas na sto procent, ale także życzymy duuużo cierpliwości, odwagi i otwartości na nowe znajomości ,bo one mogą zostać na wiele lat i jeszcze dłużej. Wielu wspaniałych przygód i czerpania ile tylko się da z Waszego panowania.

Na zakończenie opowiedzcie o swoich planach. Zdałyście w tym roku maturę, więc jak planujecie swoją dalszą przyszłość?

Królowa – Chciałabym zrobić sobie rok przerwy i wyjechać za granicę. Jednak chciałbym kontynuować naukę i iść na studia. Mam już wybrane kierunki i zobaczymy jak się wszystko potoczy. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli. Na razie nie mam więcej planów. Powoli będę spełniać marzenia te małe i duże.

Moriana - Matura już za nami, czyli to co najgorsze już minęło, pozostaje nam tylko czekanie na wyniki a później dopełnienie aplikacji na studia, ale przede wszystkim  poznawanie świata. Czeka nas dorosłość rozczarowania a także sukcesy i zaskoczenie. Mamy nadzieję, że na swojej dalszej drodze, spotkamy wiele nowych przygód. Już tę jedną mamy za sobą, z czego wynosimy bagaż doświadczeń i idziemy na przód. Zawsze będziemy pamiętać o tym co nas spotkało.

barlinek

Macie okazję teraz komuś podziękować. Komuś, kto Was wspierał, pomagał podczas tego roku. Kto to będzie?

Królowa – Wiele osób pomagało nam w ciągu tego roku i wspierało nas. Każda osoba wniosła do tej przygody coś innego. Ciężko jest podziękować i wyrazić wdzięczność każdemu osobno. Chciałbym podziękować wszystkich osobom, które w ciągu tego roku czuwały nad tym, aby wszystko było zawsze dopilnowane i wspierały nas. Chciałabym podziękować bogince Morianie, która prywatnie jest moja przyjaciółką. Przez ten rok bardzo dużo mi pomagała i wspierała mnie. Zawsze była razem ze mną. Jestem szczęśliwa, ze właśnie z niż mogłam dzielić się tym rokiem.

Moriana - Przede wszystkim wiele zawdzięczamy Panu Burmistrzowi Barlinka Dariuszowi Zielińskiemu oraz Pani Brygidzie Liśkiewicz, za zaufanie i wybór, który pozwolił nam poznać nowy świat. Pani Wiesi, naszej opiekunce, którą podziwiamy za cierpliwość i wytrzymałość. Poświęciła nam wiele swojego czasu i wiele nam pomogła. Dodawała nam otuchy swoją obecnością. Pani Magdzie za opiekę na wyjazdach i tworzenie wspaniałych wspomnień. Podziękowania należą się także wielu innym osobom, ale te najważniejsze to podziękowania dla rodziców, że zawsze mogłyśmy na nich liczyć, wspierali nas, angażowali się i byli cierpliwi.

Dziękuję za rozmowę.

 

Z Królową Puszczy Barlineckiej Katarzyną Grzybowską oraz Boginką Morianą Nikolą Zych rozmawiała monikary.

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież