Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 piątek 22 września 2023r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1

Tradycją już się stało, że przed koronacją nowej Królowej Puszczy Barlineckiej, ulicami miasta przechodzi barwny korowód. W tym roku było nie inaczej. Wyruszył on w sobotę, 22 czerwca z Europejskiego Centrum Spotkań.

W tegorocznym przemarszu wzięli udział m.in. Dwór Królowej Puszczy Barlineckiej, goście z miast partnerskich, zespół śpiewaczy „Barliniacy”, Barlinecki Uniwersytet III Wieku, Klub Seniora „Złota Strzecha”, Feeling Dance Group, Tęczowy Smok z Jeziora Barlineckiego, Chór "Halka", Barlinecka Akademia Futbolu, Indywidualna Szkoła Futbolu Pogoń Barlinek, Barlinecka Akademia Karate oraz Drużyna NW „To mnie rusza”.

REKLAMA

Korowód zabezpieczali strażacy z OSP Barlinek, OSP Mostkowo oraz policjanci z Komisariatu Policji w Barlinku. Tegoroczny korowód był wyjątkowy z jednego powodu. Na jego trasie, tuż przy Ratuszu, dokonano odsłonięcia muralu symbolizującego postać Królowej Puszczy Barlineckiej. Odsłonięte dziś dzieło, wykonane w Pracowni Ceramiki Unikatowej w Barlinku, powstało dla upamiętnienia i podkreślenia ubiegłorocznej daty 24.06.2018 – spotkania wszystkich piętnastu byłych Królowych Puszczy Barlineckiej.

monikary

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.