BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 3 października 2022r.   imieniny: Eustachy, Teresa, Gerard

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)

Kilka dni temu, odbyła się premiera najnowszej publikacji na barlineckim rynku - "Śladami Pionierów Barlinka". Jest to książka autorstwa dr Ewy Dzierbunowicz, Grzegorza Przybylskiego oraz Stanisława Rewersa. Pozycja wyjątkowa, posiadająca 362 strony historii naszego miasta.

Teksty wzbogacone są dodatkowo licznymi dokumentami oraz fotografiami. Zapraszamy do jej nabycia w Centrum Informacji Turystycznej w Barlinku a także na stoisku z prasą w CH Bimex oraz sklepie "Grzybek" przy postoju Taxi.

REKLAMA

Oficjalna promocja książki odbędzie się we wrześniu, podczas Europejskich Dni Dziedzictwa. Warto więc zapoznać się z nią nieco wcześniej, by na spotkaniu móc porozmawiać z autorami o bohaterach publikacji.

Zachęcamy do przeczytania fragmentu książki.

Książkę zamówić można także telefonicznie - 695 089 741 lub 664 514 605. 

Stanisław Rewers

 

barlinek

 

Komentarze

+1

Guest

Jestem dzieckiem niepodległej, moje wcześniejsze dzieciństwo i dorastanie to czas formowania państwa i jego struktur. Urodziłam się w Barlinku tuż po wojnie. Wzrastałam i poznawałam w tej małej Ojczyźnie, tak bardzo bliskiej mojemu sercu.Zawsze interesowały mnie plany i działania ludzi odpowiedzialnych za administrację miasta w każdej każdej dziedzinie.Cieszyły mnie sukcesy, bolały porażki. Wzrastałam w domu gdzie patriotyzm był podstawą istnienia.Rodzice uczyli nas wielkiego szacunku do ludzi. Znałam historię miasteczka od początku, były: wspomnienia, rozmowy, padały nazwiska. Czas jednak podzielił społeczność na osoby, z którymi miałam szczęście być oraz na takich, których znałam tylko z nazwisk i opowiadań. Przez lata odczuwałam ogromny niedosyt, że nie poznałam znaczących pionierów Barlinka choćby z fotografii trochę bliżej.Spełniły się skryte marzenia, powstała praca, która w dwóch częściach przedstawia: fakty, zdarzenia, historię tworzenia instytucji wiodących dziedzin życia jednocześnie przybliża niezwykłe życiorysy. Album o wielkiej sile faktograficznej i biograficznej tamtych lat. Wielu pamiętam z mojego dzieciństwa, to często znajomi i przyjaciele naszych rodziców: nauczyciele moich sióstr, brata i moi też, nasi duszpasterze. Dzisiaj wszystkim gorąco dziękuję, a autorom niesamowitej publikacji składam z serca płynące gratulacje za taką koronkową oprawę minionego okresu.
Z ogromnym uznaniem *** ELŻBIETA ***
+9

Guest

wyrazy glebokiego podziwu dla autorow. Cos wspanialego fajnie ze w sa jeszcze ludzie poswiecajacy tyle czasu na tak bardzo wazne zglebianie informacji i wiedzy o naszym miecie. Swietna inicjatywa
+21

Guest

Niezmiernie się cieszę, że powstała taka publikacja, bardzo interesuje mnie historia Barlinka, wyrazy uznania dla autorów, czyta się jednym tchem. Jestem z urodzenia gorzowianką, ale temat historii przedwojennej mojego rodzinnego miasta i powojennej musiałam zgłębiać w Bibliotece Wojewódzkiej w Gorzowie, bardzo fajnie, że z historią powojennego Barlinka mogę zapoznać się bez żadnych problemów natury logistycznej, ot, biorę do ręki książkę i czytam. A, KSIĄŻKA CZYTA SIĘ SAMA. Polecam miłośnikom historii i tym, którzy kochają Barlinek, ja jestem tu z wyboru! I taka odrobina refleksji, wielki podziw dla ludzi, którzy musieli żyć w tych trudnych czasach...moi dziadkowie też przyjechali na te ziemie z Niemiec, dokąd zostali zabrani na roboty, ale wiem, że powrót do Polski z Zachodu wcale nie był taki prosty... Szacunek dla żyjących uczestników tamtych dni i życzenia wielu lat życia w zdrowiu i opiece bliskich.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.