niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Zakończyły się trzydniowe zmagania teatralne, zorganizowane przez Stowarzyszenie „Plantacja Wyobraźni” – Mały Dom Kultury. Barlinek Lubi Teatr – trwało od 16 do 18 sierpnia. Przez pierwsze dwa dni, widzowie mogli napawać się teatrem w Młynie Papierni. 17 sierpnia organizatorzy zaprosili widzów na dwa spektakle.

Pierwszy z nich – „Moja Gra” to sztuka, w której aktorka – Nastia Miedviedieva, opowiada (z dużym dystansem) historię o sobie samej, dając tym samym widzowi okazje do autorefleksji. Opowieść o tym co ją boli, co wywołuje u niej radość, o tym co kocha i czego nie toleruje w otaczającym ją świecie. Monodram przeplatany dobrym humorem i historiami wywołującymi na twarzach widzów zadumę. I właśnie za to, za prawdę i realizm, aktorka została nagrodzona gromkimi brawami. W drugim spektaklu pt. „Ściana”, wystąpił pochodzący z Torunia aktor - Damian Droszcz. „Ściana” to opowieść o byłym więźniu - Staszku, który po odbyciu wyroku, wychodzi na wolność i próbuje stanąć na nogi. Zatrudnia się dorywczo u sąsiadki swojego znajomego, z którą prowadzi rozmowę.

REKLAMA

Aktor w spektaklu pokazał swoją frustrację ówczesną sytuacją w Polsce. Demonstracjami, które przestały być pokojowe, o tym jak swoich „jedynych słusznych” racji broni się wrzaskiem i pięściami. Ta sytuacja powoduje, że Staszek wraca myślami do swoich trudnych lat młodości, pokazując tym samym jak wiele zła potrafi wyrządzić nienawiść zakorzeniona w młodym człowieku. Publiczność doceniła spektakl długimi i głośnymi brawami. Po spektaklach przyszła pora na trochę tańca i muzyki, o którą zadbał w swoim secie DJ Nicetomita.

18 sierpnia to dzień pożegnania z tegorocznym Barlinek Lubi Teatr. Tego dnia zaproszono widzów do Parku im. Emanuela Laskera, gdzie odbył się kulturalny piknik. W trakcie spotkania nie zabrakło plenerowej czytelni, smacznych wypieków od Tomasza Polakiewicza i miodów od Pawła Polakiewicza, Teatru Ilustracji Kamishibai, Mobilnego Centrum Kultury a także futurystycznej wizji Teatru Wiatrak „Święta, święta i po świętach”, w którym przenieśliśmy się do roku 2031, roku w którym brakuje wody a powietrze jest śmiertelnie zanieczyszczone. Barlinek Lubi Teatr był współfinansowany ze środków Gminy Barlinek.

Mati

Foto: monikary

 

Komentarze

Guest

Udało mi się trafić na koncert autorskich ballad Anny i Włodzimierza Ranoszek. Dźwięk liry i śpiew jakby sprzed 400 lat... to było coś wyjątkowo unikalnego. Gratuluję wykonawcom (można znaleźć w sieci fragmenty innych występów) fajnego koncertu, idealnie wpisującego się w półmrok starego młyna i ciekawych tekstów ballad.
Zadziwiające jakie perełki można znaleźć w naszym miasteczku...
+3

Guest

W tym roku udało mi się być tylko na występie P.Nasti Miedviedieva i jestem zachwycona !!!! Nie pamiętam kiedy tak dobrze się bawiłam ... Wielkie brawa dla organizatorów :) Jestem tylko zaskoczona że tak mało mieszkańców brało udział w spektaklach organizowanych w Młynie Papiernia ( Dla mieszkańców był przygotowany transport o czym informowały plakaty ) . A jednocześnie dumna że 90 % osób uczestniczących w tym wydarzeniu to młodzież :)

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież