BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 31 stycznia 2023r.   imieniny: Cyrus, Marceli, Piotr

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1

22 sierpnia, w gościnnych progach Hotelu Barlinek, odbył się wernisaż prac Andrzeja Fronczaka, uczestnika Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Malarskiego im. Romany Kaszczyc. Wystawę „Tajemne wędrówki”, zorganizował Barlinecki Ośrodek Kultury i Muzeum Regionalne w Barlinku.

W części oficjalnej spotkania, głos zabrała komisarz pleneru Brygida Liśkiewicz, dziękując Artyście za możliwość prezentacji Jego prac. Z kolei sam Artysta, podziękował za pomoc w przygotowaniu wernisażu - Wiesławie Skierskiej, Monice Przybylskiej, Oldze Napierała oraz Iwonie i Bartoszowi Bogusław. Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński przywitał wszystkich uczestników pleneru, życząc Im twórczego pobytu w naszym mieście. W części artystycznej, w repertuarze Jana Jakuba Należytego, wernisaż uświetniła aktorka Julita Kożuszek.

REKLAMA

Andrzej Fronczak uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. Brał udział w 39 wystawach indywidualnych m.in. w Lubaniu Śląskim, Koszalinie, Słupsku, Włocławku, Ciechocinku, Warszawie, Toruniu oraz w Chicago, Detroit i Paryżu. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Warszawski. Uczestniczył w 38 plenerach malarskich regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2009 i 2016 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Włocławek w dziedzinie kultury a w 2012 r. wyróżnienie. W 2010 r. odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność społeczno-kulturalną. Jest autorem ponad 150 wystaw zbiorowych i konkursów, w tym kilku o randze międzynarodowej. Laureat nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich i regionalnych. Jego prace wystawiane były w Polce oraz w Niemczech, Danii, Holandii, Francji, Serbii, USA, Włoszech, Ukrainie i Słowacji. Obrazy Andrzeja Fronczaka znajdują się w zbiorach muzealnych, instytucjach państwowych, galeriach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Za kilka dni, odbędzie się kolejny wernisaż uczestników tegorocznego Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Malarskiego im. Romany Kaszczyc. O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce.

monikary

"Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2019"

barlinek

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.