Laboratoria Medyczne „Diagnostyka” ul. Gorzowska 69 74-320 Barlinek

Laboratoria Medyczne „Diagnostyka” ul. Gorzowska 69 74-320 Barlinek


 sobota 1 kwietnia 2023r.   imieniny: Grażyna, Teodora, Zbigniew

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

W sobotę 14 września odbył się turniej Masters dla najlepszej ósemki tegorocznych rozgrywek Challenge Open Barlinek. Do III edycji ligi zgłosiło się łącznie 30 graczy, którzy rozegrali wspólnie 135 meczów.

Po półrocznych zmaganiach została wyłoniona najlepsza ósemka, w której znaleźli się: Marcin Szulczewski, Adrian Skalniak, Roman Bunda, Damian Retzlaf, Jarosław Wiśniewski, Piotr Staszak, Przemysław Glapiak i Szymon Bunda. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, w których rozgrywali mecze systemem “każdy z każdym”.

REKLAMA

Po 6 godzinach rywalizacji w meczu o 3 miejsce spotkali się Piotr Staszak i Jarosław Wiśniewski. Pierwszy set mimo dobrej gry z obu stron zakończył się dość pewnym zwycięstwem Piotra Staszaka 6/2. W drugiej odsłonie Jarosław Wiśniewski zmienił strategię jednak na niewiele się to zdało. Piotr Staszak po raz kolejny udowodnił, że jest mistrzem defensywy wygrywając drugą partię 6/3. W meczu finałowym podobnie jak w poprzednich edycjach spotkali się Szymon Bunda i Przemysław Glapiak.

Mecz okazał się niezwykle wyrównany, a o zwycięstwie w pierwszym secie musiał zadecydować tie break, który na swoją korzyść rozstrzygnął Przemysław Glapiak 8/6. W drugiej odsłonie również ciężko było wskazać faworyta. Po wielu zaciętych wymianach drugą partię wygrał Szymon Bunda 7/5. Decydujący set również należał do Szymona, który zwyciężył 6/2.

Klasyfikacja końcowa kat. Open:
I miejsce: Szymon Bunda
II miejsce: Przemysław Glapiak
III miejsce: Piotr Staszak
IV miejsce: Jarosław Wiśniewski

Klasyfikacja końcowa kat. Pań:
I miejsce: Marta Wiśniewska
II miejsce: Agnieszka Glapiak
III miejsce: Anna Cymałow

Na zakończenie organizatorzy rozlosowali wiele atrakcyjnych upominków, a także przyznali trzy nagrody specjalne za tzw. “Odkrycie sezonu”. Jest to wyróżnienie corocznie przyznawane graczom, których gra okazała się pozytywnym zaskoczeniem. W tym sezonie statuetki wywalczyli: Adrian SkalniakMarcin Szulczewski oraz Damian Retzlaf. Nagrodę specjalną w postaci torby tenisowej za rozegranie największej liczby spotkań otrzymał Adrian Skalniak (18).

Gratulujemy!

Przypominamy także, że do końca września przyjmujemy zapisy do zimowej ligi deblowej oraz mikstowej.

Akademia Tenisa Barlinek

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.