pldaenfrdeuk

 

 


 niedziela 19 września 2021r.   imieniny: Alfons, Konstancja, Teodor
A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (4)
barlinek

O budowie drogi dla rowerów na trasie Barlinek – Pełczyce pisaliśmy już wiele. W listopadzie ubiegłego roku, zakończona została budowa odcinka, za który odpowiedzialna była Gmina Barlinek. Wykonano 4,75 km ścieżki do granicy gminy, natomiast drugie 4,75 km ma budować Gmina Pełczyce.

W sierpniu tego roku, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj i Burmistrz Pełczyc Mirosław Kluk, podpisali umowę gwarantującą unijne wsparcie inwestycji w kwocie 2,5 mln zł. Od tamtej pory trwały procedury związane z ogłoszeniem przetargu i wyłonieniem wykonawcy.

REKLAMA

Kilka dni temu, pod koniec października, ruszyły pierwsze prace. Na początek wycinane są krzaki i drzewa a cały teren jest gruntownie porządkowany. Będziemy obserwować postępującą budowę i informować Państwa o postępach. Zakończenie prac ma nastąpić we wrześniu 2020 r.

Jednak to nie koniec nowych tras rowerowych, bowiem docelowo z Barlinka rowerem będziemy mogli pojechać aż do Choszczna. 20-kilometrowy odcinek z Pełczyc do Choszczna, poprowadzony dawnym nasypem kolejowym, ma kosztować ponad sześć mln złotych. Wszystko w ramach 420-kilometrowego szlaku Pojezierzy Zachodnich.

 

barlinek

 

Odcinek Pełczyce – Choszczno jest już na etapie budowy. Teren został przekazany wykonawcy na początku września. Jeśli na obu budowach wszystko pójdzie zgodnie z planem, po procedurach odbioru i oficjalnych otwarciach, w IV kwartale 2020 r., będziemy mogli pojechać rowerem do Choszczna, przemierzając malownicze krajobrazy trasy, którą dawniej przemierzała kolej, mijając m.in. zabytkową lokomotywę w Lubianie.

monikary

Pin It

Komentarze

+19

Guest

Wszystko super. Niech mi ktoś wytłumaczy jak z 31 stycznia mam dojechać z 7 letnim dzieckiem BEZPIECZNIE na ścieżkę rowerową w kierunku Pelczyc??!! Niech ktoś mądry mi pomoże, bo myślę i myślę i za chole... nie wiem jak to zrobić BEZPIECZNIE.
-11

Guest

mam poważne wątpliwości co do tej inwestycji dla Barlinka, jako mieszkanka naszego miasta uważam, że są INNE bardziej potrzebne dla naszego miasta inwestycje, polecam ku uwadze naszym radnym
***

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.