BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 29 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Michalina

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (4)
barlinek

O budowie drogi dla rowerów na trasie Barlinek – Pełczyce pisaliśmy już wiele. W listopadzie ubiegłego roku, zakończona została budowa odcinka, za który odpowiedzialna była Gmina Barlinek. Wykonano 4,75 km ścieżki do granicy gminy, natomiast drugie 4,75 km ma budować Gmina Pełczyce.

W sierpniu tego roku, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj i Burmistrz Pełczyc Mirosław Kluk, podpisali umowę gwarantującą unijne wsparcie inwestycji w kwocie 2,5 mln zł. Od tamtej pory trwały procedury związane z ogłoszeniem przetargu i wyłonieniem wykonawcy.

REKLAMA

Kilka dni temu, pod koniec października, ruszyły pierwsze prace. Na początek wycinane są krzaki i drzewa a cały teren jest gruntownie porządkowany. Będziemy obserwować postępującą budowę i informować Państwa o postępach. Zakończenie prac ma nastąpić we wrześniu 2020 r.

Jednak to nie koniec nowych tras rowerowych, bowiem docelowo z Barlinka rowerem będziemy mogli pojechać aż do Choszczna. 20-kilometrowy odcinek z Pełczyc do Choszczna, poprowadzony dawnym nasypem kolejowym, ma kosztować ponad sześć mln złotych. Wszystko w ramach 420-kilometrowego szlaku Pojezierzy Zachodnich.

 

barlinek

 

Odcinek Pełczyce – Choszczno jest już na etapie budowy. Teren został przekazany wykonawcy na początku września. Jeśli na obu budowach wszystko pójdzie zgodnie z planem, po procedurach odbioru i oficjalnych otwarciach, w IV kwartale 2020 r., będziemy mogli pojechać rowerem do Choszczna, przemierzając malownicze krajobrazy trasy, którą dawniej przemierzała kolej, mijając m.in. zabytkową lokomotywę w Lubianie.

monikary

Komentarze

+19

Guest

Wszystko super. Niech mi ktoś wytłumaczy jak z 31 stycznia mam dojechać z 7 letnim dzieckiem BEZPIECZNIE na ścieżkę rowerową w kierunku Pelczyc??!! Niech ktoś mądry mi pomoże, bo myślę i myślę i za chole... nie wiem jak to zrobić BEZPIECZNIE.
-11

Guest

mam poważne wątpliwości co do tej inwestycji dla Barlinka, jako mieszkanka naszego miasta uważam, że są INNE bardziej potrzebne dla naszego miasta inwestycje, polecam ku uwadze naszym radnym
***

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.