wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

W dniach 23-25 listopada rozegrany został Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny PZT skrzatów o puchar Prezesa GKT "Nafta" w Zielonej Górze. Reprezentant Akademii Tenisa Barlinek - Paweł Walaszczyk ponownie pokazał się z bardzo dobrej strony. W pierwszym dniu rywalizacji wygrał oba spotkania stosunkiem 6/1 6/1 oraz 6/0 6/0.

Kolejny dzień zmagań to zwycięstwo w ostatnim meczu grupowym i awans z pierwszego miejsca do ćwierćfinału turnieju. W meczu 1/4 turnieju Paweł zmierzył się z Beniaminem Bobczyńskim, po świetnym meczu nasz zawodnik ponownie okazał się lepszy wygrywając 6/0 6/0.

W poniedziałkowym meczu półfinałowym Paweł spotkał się z Adamem Tomaszewskim. Pierwszy set to dominacja Adama i zwycięstwo 6/2, natomiast w drugim secie Paweł pokazał charakter i wolę walki co w konsekwencji dało mu zwycięstwo 6/4. W decydującym super tie break'u Adam więcej ryzykował i szybko wyszedł na prowadzenie 7/2. Paweł robił co mógł jednak rywal tego dnia był lepszy, wygrywając 10/4.

Ostatecznie Paweł został sklasyfikowany na III miejsce w całym turnieju. Gratulujemy!