BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 5 lutego 2023r.   imieniny: Agata, Jakub, Jan

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
4.2 1 1 1 1 1 Ocena 4.20 (5)

Dobiegły końca jesienne zmagania piłkarzy w rozgrywkach prowadzonych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. Futboliści z Barlinka po spadku z klasy okręgowej, w sezonie 2019/20 występują w A klasie szczecińskiej grupa 6. Za nami udana runda w wykonaniu Centrum Rozwoju Sportu. Po jesieni nasi zawodnicy liderują w swojej grupie, na koncie mając 34 punkty i o trzy oczka wyprzedzają drugą w tabeli Kluczevie II Stargard.

W trzynastu spotkaniach odnieśli jedenaście zwycięstw, zanotowali jeden remis i jedną porażkę. Po stronie spotkań wygranych jest mecz, który się nie odbył z powodu nie wstawienia się w Barlinku drużyny Błyskawica Kluki i został on zweryfikowany jako walkower 3-0 dla naszego zespołu. Na Stadionie Miejskim im. Bronisława Bagińskiego nie było mocnych na CRS. W siedmiu rozegranych spotkaniach nasi piłkarze odnieśli siedem zwycięstw. Nieco gorzej spisali się na wyjazdach, gdzie wygrali cztery spotkania, raz zremisowali w Przelewicach z Wichrem 2-2 i zanotowali porażkę w Stargardzie z rezerwami Kluczevii 1-3.

REKLAMA

Znakomicie CRS grał w Pucharze Polski na szczeblu okręgu szczecińskiego, gdzie pokonał cztery rundy i na wiosnę dalej reprezentował będzie naszą gminę w tych rozgrywkach. Szczególnie cenne jest ostatnie pucharowe zwycięstwo nad czwarto-ligowym Hutnikiem Szczecin. W normalnym czasie gry był remis 2-2, ale w rzutach karnych 9-8 lepsi okazali się futboliści z Barlinka.

Bilans bramkowy osiągnięty przez naszych piłkarzy przedstawia się bardzo imponująco. W trzynastu ligowych spotkaniach strzelili 66 goli co daje średnią 5,07 bramki na mecz, a stracili tylko 10. W sumie bramki dla CRS-u strzelało 14 zawodników, jedna bramka była samobójcza, oraz trzy bramki przyznano za wspomniany wyżej walkower. W Pucharze Polski nasi trafiali dziesięciokrotnie, dwie bramki były dziełem naszych przeciwników (2 bramki samobójcze), a stracili siedem bramek. Najskuteczniejszym strzelcem naszej drużyny był już tradycyjnie Kamil Dydyna strzelec 21 bramek w lidze i 4 w pucharze. 11 goli na swoim koncie zanotował Kamil Błaż (2), a 7 razy do bramki przeciwnika trafiał Łukasz Blezień (1)- w nawiasie podajemy bramki pucharowe. Pozostałym łupem bramkowym podzielili się: Kacper Czarnecki – 4 (1), po trzy bramki strzelali: Kacper Błaż, Krzysztof Karwecki (1), Grzegorz Stanisz, Tomasz Dorniak (1), dwa trafienie zaliczył Kamil Ciesielski, a po jednej bramce zdobyli Tomasz Czarny, Marcin Kądziela, Aron Michalak, Mateusz Kubicki, Kamil Trześniowski.

 

barlinek

 

We wszystkich rozegranych ligowych, dwunastu spotkaniach wystąpiło czterech piłkarzy: bracia Kamil i Kacper Błaż, Kamil Dydyna, Kacper Czarnecki. Jednak najwięcej czasu na boisku w lidze spędził Daniel Baranowski, który rozegrał jedenaście pełnych spotkań co daje 990 minut na murawie. W sumie w rozgrywkach ligowych wystąpiło 26 piłkarzy.

Poniżej podajemy zestawienie zawodników, którzy reprezentowali barwy CRS-u w rundzie jesiennej, na pierwszej pozycji liczba występów, na drugiej minuty na boisku, w nawiasie występy pucharowe:

Kacper Czarnecki –12, 985min. (3, 270min), Kacper Błaż -12, 982min. ( 3, 225min.), Kamil Błaż -12, 977min. (4, 313min.), Kamil Dydyna -12, 974min. (4, 360min.), Daniel Baranowski -11, 990min. (2, 180min), Grzegorz Stanisz -11, 786min. (4, 302min.), Krzysztof Karwecki -11, 437min. (2, 107min.), Kamil Ciesielski -10, 618min. (4, 238min.), Tomasz Dorniak -10, 604min. (4, 293min.), Łukasz Blezień -10, 560min. (2, 7min.), Cezary Bilas-10, 232min. (brak), Bartosz Ciesielski -9, 504min. (2, 159min.), Mateusz Kubicki -8, 270min. (brak), Tomasz Czarny -7, 350min. (3, 113min.), Michał Banaś -6, 345min. (1, 1min), Marcin Kądziela -6, 261min. (2, 135min.), Aleksander Sobczak -5, 450min. (4, 360min.), Bartłomiej Siejko - 5, 450min. (brak), Aron Michalak -5, 240min. (3, 163min.), Szymon Kowalski -3, 18min. (3, 210min.), Oskar Kaczmarek -2, 180min. (2, 176min.), Robert Grzegorczyk -2, 180min. (brak), Adrian Glapiak - 2, 34min. (brak), Kamil Nowacki -2, 19min. (brak), Kamil Trześniowski -1, 90min. (1, 90min.), Adrian Dwojewski -1, 90min. (1, 90min.), Hubert Domański - tylko puchar 2, 75min.

Najbardziej „twardo” grającym zawodnikiem w naszej drużynie okazał się Bartosz Ciesielski, który w lidze otrzymał 3 żółte kartki i 1 czerwoną, oraz 2 żółte w pucharze. Niżej przedstawiamy zestawienie zawodników, którzy otrzymywali kartki w rundzie jesiennej, na pierwszej pozycji liczba kartek żółtych, na drugiej liczba kartek czerwonych, w nawiasie kartki za występy pucharowe:

Bartosz Ciesielski -3 ż, 1 cz, (2 ż), Krzysztof Karwecki -3 ż, (brak), Kacper Błaż -2 ż, (1 ż), Aron Michalak -2 ż, (brak), Oskar Kaczmarek -1 ż, (2 ż, 1 cz), Marcin Kądziela - 1 ż, (2 ż), Kacper Czarnecki -1 ż, (1 ż).

 

barlinek

 

Zawodnicy którzy otrzymali po jednej żółtej kartce w lidze: Grzegorz Stanisz, Tomasz Dorniak, Kamil Dydyna, Daniel Baranowski, Łukasz Blezień, Tomasz Czarny, Kamil Ciesielski, Cezary Bilas.

Piłkarze z jedną żółtą kartką w Pucharze Polski: Hubert Domański, Kamil Trześniowski.

W sumie nasi zawodnicy w ligowych zmaganiach otrzymali 21 żółtych kartek i jedną czerwoną. W rozgrywkach pucharowych żółtych kartek było 10, a czerwonym kartonikiem został ukarany jeden zawodnik.

Mam nadzieję, że choć po części przybliżyłem państwu statystykę naszego zespołu po rundzie jesiennej.

W roku 2020 nasza reprezentacja piłkarska zagra na Mistrzostwach Europy, wszyscy kibice czekają z niecierpliwością na to wydarzenie licząc na sukcesy kadry prowadzonej przez Jerzego Brzęczka. My w Barlinku liczymy, że runda rewanżowa będzie również udana i w czerwcu piłkarze Michała Diakowa świętować będą awans do klasy okręgowej.

Niestety dwa pierwsze spotkania, które CRS czekają na wiosnę, będą musiały być rozegrane poza Barlinkiem, gdyż ZZPN Szczecin ukarał klub karą za używanie środków pirotechnicznych przez kibiców klubu na własnym obiekcie.

W następnej części piłkarskiego podsumowania postaram się państwu przybliżyć osiągnięcia pozostałych zespołów z naszej gminy.

jarbed

Opracowanie sporządzono na podstawie portali: laczynaspilka.pl, ligowiec.net, zzpn.pl.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.