Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 piątek 22 września 2023r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
1.5714285714286 1 1 1 1 1 Ocena 1.57 (7)

Na listopadowej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radni ustalili m.in. wysokość podatku od nieruchomości. Będzie on wyższy o 3 procent od obecnie obowiązującego. Przed podjęciem decyzji przez radnych, dyskusji nie było. Wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione w trakcie posiedzeń komisji RM.

Zabierając głos, już po głosowaniu radnych, mieszkaniec miasta Mirosław Przyborowski wskazywał na nierówne traktowanie mieszkańców gminy. Według niego nie powinno się podatników dzielić na równych i równiejszych. Podatki powinno się podnosić wszystkim, a nie wybranej grupie mieszkańców.

REKLAMA

Burmistrz Dariusz Zieliński wskazywał na konieczność takiej decyzji. Mówił m.in. o przyszłorocznych inwestycjach, których w budżecie zapisano na około 30 mln zł. W trakcie głosowania w sesji uczestniczyło 13 radnych. Za podwyższeniem podatku opowiedziało się 10 radnych. Przeciwko było dwóch radny - Michał Antosiewicz i Bernarda Lewandowska. Od głosu wstrzymał się jeden radny - Piotr Stanisławski. W sesji nie brali udziału radni - Tomasz Strychalski i Cezary Krzyżanowski. Projekt uchwały, stawki i uzasadnienie prezentujemy w załączniku.

js

 

 

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
Potrzeby są duże np. Trzeba było dołożyć sporo kasy do Targowiska więc podatki w górę

Żeby targowisko cos znaczyło powinno się opodatkować lidle i biedronki i inne w przeciwnym razie produkty sprzedawane w marketach będą tańsze
Kiedyś targowiska miałyby rację bytu zanim zawalili nas marketami
+2

Guest

Jeśli mieszkańcy Barlinka nie chcą być dłużej w podatkach okradani przez radnych i burmistrza, to powinniśmy wprowadzić w Naszym mieście w końcu Demokrację Bezpośrednią, dzięki której to My będziemy decydowali czego chcemy, a czego nie, gdyż w przeciwnym razie zawsze samorząd będzie na Nas złodziejsko żerował.

Polecam na YouTube odszukać sobie w tym celu wykład pt. "Prof. dr Mirosław Matyja - Utopia czy szansa? Demokracja Bezpośrednia w Polsce." a wtedy wszystko stanie się jasne.
+11

Guest

Pan burmistrz i radni niech zrezygnuja ze swoich za wysokich pensji jak brak im kasy ,bo za to co robią nie zasługują nawet na najniższą krajową...
+6

Guest

ten kraj jest chory, podatki sa totalnie za wysokie w stosunku do sredniej pensji, na zachodzie tez bywaja nawet wyzsze podatki, ale one potem finansuja cos PRZYDATNEGO dla calego spoleczenstwa, a nie napychaja kieszenie politykom i sponsoruja przy okazji glupoty do lansowania typu samoloty wyrzucone na smieci albo pomniki!
+15

Guest

Ciekawe ilu Przedsiębiorców znowu ucieknie z Barlinka. Może Gmina nie powinna finansować powiatu i województwa?. Ustawodawca przewidział odpowiednie zadania i środki dla Samorządów i nie róbmy bałaganu. Wypełniajmy swoje obowiązki i jak już wypełnimy wszystkie swoje to wówczas pomóżmy innym. Co najmniej głupio wygląda finansowanie powiatowego Szpitala przez Gminę w czasie gdy starosta buduje-remontuje swoją siedzibę za jak pisano 20 mln zł a nie finansuje Szpitali i Szkół. To chore.
+23

Guest

Nie chce się albo nie potrafi pozyskiwać finansowania. Najłatwiej z kieszeni obywatela, bo nie może odmówić i nie trzeba go przekonywać, pisać projektów etc... A później garniturki, przecinanie wstęg, zdjęcia i oklaski.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.