BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 6 lutego 2023r.   imieniny: Antoni, Dorota, Szymon

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)

Tylko w styczniu, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, dwukrotnie wyjeżdżali do pożarów kominów. Pierwsze zgłoszenie napłynęło 17 stycznia z ulicy Moniuszki. Tam na miejscu oprócz druhów z Barlinka, pracowali także strażacy z JRG w Myśliborzu. Dziś, 21 stycznia, wezwanie do płonącego komina, przyszło z ul. 1-go Maja.

Tutaj, z pożarem walczył zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku. Na miejsce zadysponowano także podnośnik z JRG Myślibórz, bowiem dojście do komina było utrudnione. Pożary sadzy w przewodzie kominowym, są dość częste w okresie grzewczym.

REKLAMA

Ważne jest więc, aby jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, dokładnie sprawdzić stan techniczny komina. Nie zapominajmy także o kontrolach kominiarza. Takie pożary są bardzo niebezpieczne, bowiem wysoka temperatura lub ogień wydobywający się ze szczelin komina, może doprowadzić do zapalenia się materiałów otaczających przewód kominowy. Przez pęknięty komin, może wydobywać się również tlenek węgla.

monikary

 

Foto: Mati

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.