BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 31 stycznia 2023r.   imieniny: Cyrus, Marceli, Piotr

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Wprawdzie do święta zakochanych jeszcze kilka dni, to już dziś, 07 lutego, Muzeum Regionalne w Barlinku, zaprosiło na wernisaż wystawy „Gada woda i sitowie, że my mamy się ku sobie”. Jest to zbiór blisko trzystu widokówek miłosnych, pochodzących z różnych krajów europejskich, m.in. Belgii, Włoch, Niemiec czy też Polski.

Wszystkie wydano w XIX wieku. Po wystawie oprowadzał jej autor, Marian Sołobodowski, który pokazał również będące w jego posiadaniu „perełki”, czyli limitowane pocztówki, które nie były tego dnia oficjalnie prezentowane. W części artystycznej wernisażu z piosenkami miłosnymi, wystąpił Roman Lackowski z zespołem.

REKLAMA

Marian Sołobodowski z zawodu prawnik i dyplomowany menedżer kultury. Z zamiłowania animator kultury, kolekcjoner sztuki ludowej i społecznik. Jest kolekcjonerem archiwalnych pocztówek i wycinanek ludowych polskich i zagranicznych. Cały zbiór liczy ok. 5000 pocztówek świątecznych i okolicznościowych. W ciągu ostatnich czterech lat zorganizował blisko 70. wystaw m. in. w bibliotekach i muzeach Warszawy, Brodnicy, Chełmna, Grudziądza, Sierpca, Krakowa, Legionowa, Legnicy, Otwocku, Płocka. Jest laureatem m.in. honorowej nagrody Hetmana Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunin – Borkowskiego, Brązowego, Srebrnego i Złotego „Krzyża Zasługi” i „Medalu Złotego za Długoletnią Służbę” przyznanego przez Prezydenta RP (2009 r.), Odznaki Honorowej „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009 r.).

Wystawę, którą przygotowało Muzeum Regionalne w Barlinku, można oglądać do połowy marca 2020r.

monikary

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.