Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
4.5555555555556 1 1 1 1 1 Ocena 4.56 (9)

W sobotę, 25 kwietnia na jednym z balkonów przy ul. Stodolnej, już po raz drugi rozbrzmiała muzyka. To wszystko za sprawą Andrzeja Grebasza, który w tym trudnym czasie, postanowił rozweselić swoich sąsiadów, dając im „balkonowy koncert”. Nie brakowało słów uznania i braw, słyszanych z każdej strony osiedla.

Widać, że takie akcje są bardzo potrzebne, by choć na chwilę zapomnieć o tych złych informacjach napływających z Polski i całego świata. Tym, którzy nie znają Andrzeja Grebasza, pozwolimy sobie przybliżyć Jego sylwetkę. Jest to artysta od zawsze związany w Barlinkiem i muzyką.  Grał w zespole "MECHBAR" utworzonym przez Władysława Kmiecika w klubie "Panorama". Zespół, oprócz grania na dancingach, brał udział w przeglądach muzycznych i życiu kulturalnym miasta.

REKLAMA

Andrzej Grebasz od momentu założenia kabaretu „Barometr” występował w nim a także pisał muzykę do rodzimych tekstów. Chętnie włączał się do imprez organizowanych w naszej gminie w tym m.in. Dni Barlinka oraz spektakli organizowanych przez Teatr Poezji "Wiatrak”. To Jego śpiewem rozpoczynają się wszystkie plenerowe "Sobótki" poprzedzające Noc Świętojańską.

 

 

Ciekawych pomysłów nie brakuje również u naszych sąsiadów w Pyrzycach. U nas koncert „na balkonie” a tam „pod balkonem”. Już spieszymy z wyjaśnieniem. Pyrzycki Dom Kultury wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Pyrzyce, zorganizował koncert dla objętych kwarantanną podopiecznych przebywających w DPS w Żabowie. Pod oknami ośrodka zagrali, zatańczyli i zaśpiewali, wywołując wzruszenie i uśmiech na twarzach seniorów. Piękna inicjatywa!

monikary

 

#3majmy się razem!

Koncert "pod balkonami" DPS Żabów. Okazuje się, że nie tylko Włosi w ten sposób potrafią radzić sobie z nową sytuacją. Pyrzycki Dom Kultury wspólnie z Zespół Pieśni i Tańca Pyrzyce postanowili urozmaicić kwarantannę seniorom z Domu Pomocy Społecznej w Żabowie. Tyle, że zamiast grać z balkonów, zagrali, zatańczyli i zaśpiewali pod nimi. Słoneczna pogoda, piękne dziewczyny z pyrzyckiej kapeli w towarzystwie lajkonika, wywołali poruszenie i bezcennny dla wszystkich uśmiech. Polecamy krótki filmik z tej akcji! Muzyka/Kapela - Zespół Pieśni i Tańca Pyrzyce Joanna Suwińska , Aleksandra Hawryluk Taniec/Lajkonik - #januszurbański Zdjęcia i Montaż - Romuald Fijałkowski , #rafrog (Rafał Roguszka) Dźwięk/Nagłośnienie - Ryszard Zgłobicki Wsparcie i zdjęcia: #edytagrzeczakgiregielewicz (DPS Żabów) Produkcja: Pyrzycki Dom Kultury Zespół Pieśni i Tańca Pyrzyce Zrealizowano w Dom Pomocy Społecznej w Żabowie Pyrzyce 2020 #gminapyrzyce #3majmysierazem #kulturawkwarantannie #dpszabów #dpspyrzyce

Opublikowany przez Pyrzycki Dom Kultury Sobota, 25 kwietnia 2020

 

Komentarze

+2

cybula

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
A ja współczuję mieszkańcom stodolnej. Nie chciałbym mieć takiego hałaśliwego sąsiada. nie każdy przecież musi lubieć tego rodzaju przyśpiewki.

Po pierwsze to ten sasiad nie gra codziennie wiec nie jest halasliwy
Po drugie to brawa za odwage i za pomysl
Po trzecie to mam przeczucie ze ty nic w zyciu nie lubisz i na wszystko narzekasz

Nie każdy lubi potupajkę. Ciekawe co byście powiedzieli na balkonowy koncert havy metalowy? Na bank po pierwszej piosence byłaby policja. Gdyby mnie sąsiad chciał "uszczęśliwić" taką potupają , najpierw dostałby opierdziel, a później zadzwonilbym na policję.
+1

Guest

Cytuję Guest:
A ja współczuję mieszkańcom stodolnej. Nie chciałbym mieć takiego hałaśliwego sąsiada. nie każdy przecież musi lubieć tego rodzaju przyśpiewki.

Po pierwsze to ten sasiad nie gra codziennie wiec nie jest halasliwy
Po drugie to brawa za odwage i za pomysl
Po trzecie to mam przeczucie ze ty nic w zyciu nie lubisz i na wszystko narzekasz
-4

Guest

A ja współczuję mieszkańcom stodolnej. Nie chciałbym mieć takiego hałaśliwego sąsiada. nie każdy przecież musi lubieć tego rodzaju przyśpiewki.
+2

Guest

Muszę jeszcze coś dopisać.Twoja mała fanka sprzed 25 lat domaga się wręcz "Mydełko Fa"z dedykacją.Ty wiesz o co i kogo chodzi.To w razie gdybyś znów zagrał,my też się do tej prośby(żądania)dołączamy.Pozdrawiamy Janusz i Hania
+4

Guest

Brawo Andrzej.Barlinek też miał swój balkonowy(Twój) koncert.Dawno Cię nie słyszałem "na żywca",tego się nie zapomina a dziś miałem okazję.W tym trudnym czasie zrobiłeś coś co pozwoli choć na chwilę odpiąć się od tej trudnej rzeczywistości.Widząc obrazki z osiedla i Twoją muzykę poczułem się jakbym był w tym miejscu i czasie,bo to było też moje osiedle.Zagraj jeszcze kiedyś,z przyjemnością to obejrzę.Pozdrawiamy Was-Janusz i Hania
+11

Guest

Byle były sny zielone, złote dni... Dzięki Pana muzyce, mamy taki moment na zapomnienie o smutkach, w tym trudnym czasie...Dziękują sąsiedzi z bloku nr 2 :))
+12

Guest

Rewelacyjnie Panie Andrzeju szkoda,że tak daleko mieszkam.Zazdroszcze mieszkańcom Stodolnej i Długiej to także moje ulice doceniajcie kochani umilanie tego ciężkiego okresu. Wszystkim mieszkańcom Barlinka życzę zdrówka...

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież