BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 25 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
2.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 2.33 (3)

28 kwietnia br. w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyła się XXIV nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Barlinka. Czas pandemii wymusił organizację sesji właśnie w tym miejscu, bowiem tylko ono stwarzało warunki na utrzymanie obostrzeń. Po ogłoszeniu porządku obrad, kilku radnych zgłosiło swoje uwagi i propozycje.

Radna Bernarda Lewandowska, proponowała dopisanie do porządku obrad informacji o działaniach burmistrza i urzędu w związku z pandemią koronawirusa. Radny Piotr Stanisławski, złożył wniosek formalny o włączenie pod obrady sesji punktu mówiącego o wstrzymaniu prac nad przygotowaniem wyborów na prezydenta ze względu na Covid 19. Radny Cezary Krzyżanowski zaproponował, aby rada zajęła się projektem uchwały w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości za część roku 2020, w celu zwalczania gospodarczych skutków spowodowanych epidemią Covid 19.

REKLAMA

Kolejnym projektem uchwały, który miałby być wprowadzony pod obrady sesji, był projekt uchwały w sprawie przedłużenia płatności rat podatku od nieruchomości. Pod tymi dwoma projektami uchwał podpisali się radni: C. Krzyżanowski, B. Lewandowska. P. Stanisławski, M. Antosiewicz. Do dwóch projektów złożonych przez radnego Krzyżanowskiego, odniósł się przewodniczący RM Mariusz Maciejewski. Stwierdził on m.in., że zgodnie z obowiązującym prawem, muszą być one podpisane przez 6. radnych. Dlatego te projekty uchwał nie spełniają wymogów formalnych. Do zmiany porządku obrad odniósł sie także burmistrz Dariusz Zieliński. Wszystko przez przepis mówiący, że na zmiany w porządku sesji nadzwyczajnej, właśnie on musi się zgodzić. Burmistrz na zmianę się nie zgodził.

W trakcie dalszej części sesji, radni zajęli się uchwałami przygotowanymi przez burmistrza. Dyskutowano m.in. o zamkniętym Punkcie Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych. Według radnego C. Krzyżanowskiego, powinien on działać nadal. Dyskutowano także o opłatach za pobyt dzieci w żłobku. Z zapisu w uchwale wynika, że mimo zamknięcia żłobków, rodzice i tak muszą za nie płacić. Nadpłata zostanie rozliczona w kolejnych okresach funkcjonowania placówki. Nie zgodził się z taką opcją radny M. Antosiewicz.

W sesji wzięło udział 15 radnych którzy zajęli się następującymi projektami uchwał:

  1. Projektem uchwały w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
  2. Projektem uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości, porządku i gospodarki odpadami na terenie Gminy Barlinek.
  3. Projektem uchwały w sprawie określenia sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk w gminie Barlinek w 2020 roku.
  4. Projektem uchwały w sprawie wyznaczenia inkasentów opłaty od posiadania psów oraz określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso.
  5. Projektem uchwały zmieniający uchwalę w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim w Barlinku.
  6. Projektem uchwały w sprawie zmiany budżetu Gminy Barlinek na 2020 rok.
  7. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny na rzecz Województwa Zachodniopomorskie.
  8. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Barlinek.
  9. Projekty uchwał w sprawie Statutu Sołectw Dziedzice, Łubianka, Okunie, Jarząbki, Swadzim, Dzikowo.
  10. Projektem uchwały w sprawie statutu sołectwa Dzikowo w gminie Barlinek.

Szczegóły dyskusji nad poszczególnymi punktami obrad sesji, można prześledzić w relacjach filmowych.

js

 

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
Ja rowniez nie wyrazam zgody na przekazanie moich danych osobowych Poczcie Polskiej. Jezeli burmistrz jednak te moje dane przekazał nie wykluczam wystapienie na droge sądową.

Twoje dane osobowe i wszystkich obywateli już dawno przekazano Poczcie w 2014 roku za rządów PO-PSL w celu egzekwowania należności za abonament RTV. Tak więc nie rozpaczaj akurat teraz.
+18

Guest

mieszkańcy Barlinka i "władze" barlineckie to dwa rózne światy, które nie odgrywają swojej roli prawidłowo w życiu mieszkańców... chodzą , kłaniają się i pokazują tylko zawsze przed wyborami, niech się wypchają
+18

Guest

bo grupa radnych się domagała, chcieli rozmawiać o sytuacji nadzwyczajnej związanej z koronawirusem więc burmistrz zwołał. A skończyło się na zatwierdzaniu statutu sołeckich. Covid-19 musi poczekać w kolejce żeby być omówiony na sesji nadzwyczajnej!!!
+24

Guest

A w czym ta sesja nadzwyczajna? Zajmowano się tylko sprawami bieżącymi (otwarcie plaży! - baaardzo nam to teraz potrzebne!), jakby pandemii nie było. Żadnych uchwał wychodzących z pomocą mieszkańcom i przedsiębiorcom. Jest mi bardzo przykro, że tak się do nas teraz Nasza Rada i Pan Burmistrz wypina.
+22

Guest

Pan burmistrz i Radni najchetniej zajmują się sami sobą i sprawami , które dadzą urzedowi pieniądze. Nie liczą sie z mieszkańcami, ich potrzebami, mozliwościami tylko liczą się pieniądze które mozna na wszelkie mozliwe sposoby od mieszkańców wyciagnąć. Wszystko jedno za co- niech ludzie płacą. Najbardziej bulwersujacy był i jest fakt , że burmistrz i urzednicy UM jako pierwsi pozamykali sie w gmachu urzedu, nie wiem czy bali sie epidemii czy moze mieszkańców. Państwo radni- dobrze zapamietamy kto głosuje za ułatwieniem zycia mieszkańcom a kto tylko popiera Pana Burmistrza i Pana Przewodniczącego Rady. damy temu wyraz w nastepnych wyborach.
+13

Guest

Ja rowniez nie wyrazam zgody na przekazanie moich danych osobowych Poczcie Polskiej. Jezeli burmistrz jednak te moje dane przekazał nie wykluczam wystapienie na droge sądową.
+12

Guest

Cytuję Guest:
Burmistrz przekazał Poczcie Polskiej dane mieszkańców naszej gminy w związku z wyborami prezydenckimi?

Ja tam się nie zgadzam jakby co...

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.