czwartek 11 sierpnia 2022r.   imieniny: Aleksander, Herman, Ligia

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Jadąc ulicą Sportową, musimy teraz uważać, bowiem ustawiono tam sygnalizację świetlną. Wszystko to przez prowadzone prace związane z zadaniem „Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Sportowej w Barlinku”. W ramach prowadzonych tam robót ,wykonana zostanie kanalizacja deszczowa o długości ok. 300mb wraz ze studniami, wpustami i separatorem.

 

REKLAMA

Wykonawca zrealizuje także pompownię wód deszczowych PDS wraz z odcinkiem kanalizacji tłoczonej o długości ok. 39mb do istniejącej komory rozpływowej muldy chłonnej oraz wykona kanalizację deszczową o długości ok. 22mb wraz ze studniami, wpustami ulicznymi i skrzynkami rozsączającymi.

 

barlinek

 

Zakończenie trwających prac, przewiduje się na październik tego roku a całkowita wartość zadania wynosi 1.392.259,20 zł brutto (z czego ok. 799.000 zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 Oś Priorytetowa III ochrona środowiska i adaptacja do zmian klimatu).

Równolegle, trwają prace na Plaży Miejskiej. Pod koniec kwietnia tego roku, Burmistrz Dariusz Zieliński, podpisał umowę z wykonawcą zadania „Remont pomostu Plaży Miejskiej w Barlinku”, w ramach którego, wymienionych będzie kilkanaście pali oraz częściowo wymienione zostaną belki poprzeczne. Kompletnie wymienione zostanie poszycie pomostu z desek drewnianych. Wzdłuż całego pomostu zaprojektowano odtworzenie balustrady drewnianej. Zamontowane zostaną również nowe drabinki, umożliwiające zejście do wody. Wartość zadania oszacowano na kwotę 1 238 113,09 zł a całość realizowana jest z budżetu gminy Barlinek. Zakończenie prac planowane jest na koniec czerwca 2020.

 

barlinek

 

Blisko trzy tygodnie od podpisania umowy, poszliśmy sprawdzić jak wygląda prowadzony remont. Naszym oczom ukazał się widok dość niecodzienny. Z wody wystawały tylko pale, na których siedziało wodne ptactwo. Nie było już ponad dziewięćdziesięcioletniego pomostu, który zbudowano wraz z pensjonatem „Pod sosnami” w 1927r. Został zdemontowany a już niebawem jego miejsce zajmie nowy, bezpieczny. Na bieżąco będziemy śledzić prowadzone tam prace i informować Państwa o ich postępach.

monikary

Komentarze

+2

Guest

Usuńcie glony. To nie są jakieś koszta. I te betony. 10 wywrotek piasku i już jest git. Zobaczcie ile jest ludzi w miejscowości Długie... weźcie z nich przykład. A gorzowiak np. Ma taką samą odległość aby tu czy tam dojechać. Pomyślcie
+7

Guest

Mam pytanie odnośnie wymiany piasku na plaży.
Czy również piasek na plaży kąpieliska będzie wymieniony? Ten który jest obecnie jest brudny i z pewnością nie odpowiada normom sanitarnym.
Może któraś z Gmin nadmorskich ma na zbyciu odpowiedni piaseczek ? :)
+3

Guest

Z tego co ja pamiętam to właśnie taki remont był przeprowadzony tzn wymiana poszycia pomostu likwidacja wieżyczki do skakania do wody i poręczy od strony wewnętrznej kąpieliska było to około roku 1979 -1980

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.