Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
4.8571428571429 1 1 1 1 1 Ocena 4.86 (7)

Wędrujący po 19 polskich miastach teatr, 11 lipca zagościł na barlineckim rynku. VIII edycja "Teatru w Małym Mieście", to upowszechnianie tej dziedziny sztuki w takich miejscach jak Barlinek, czyli w miastach, które nie posiadają u siebie instytucji teatralnych. Wszystko oczywiście jest bezpłatne i ogólnodostępne.

Tego dnia odbyły się dwa spektakle – jeden dla dzieci a drugi dla widzów dorosłych. Najmłodszych mieszkańców miasta, zabrano do świata „Morskich opowieści”. Spektakl, wystawiony przez Teatr Łata z Poznania, opowiadał historię pary bohaterów, którzy wyruszyli w rejs. Była to lekka humorystyczna opowieść, choć jak to w bajkach bywa, również czegoś uczyła.

REKLAMA

Tych nieco starszych widzów, Teatr Ewolucji Cienia z Poznania, zaprosił na spektakl „Czas wilka”, dotykający problemu nakręcającej się spirali nienawiści, ale i wskazujący niezwykle trudną ścieżkę rozwiązania konfliktów, jaką jest oczyszczająca siła przebaczenia. Spektakl ten, będzie zaprezentowany w ramach Arabskiej Stolicy Kultury w Betlejem w 2021r. 

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Wspierania Twórczości Niezależnej. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

monikary

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.