Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1

Na czerwcowej sesji barlineckiej Rady Miejskiej radni zajmowali się m.in. informacją o stanie dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich na terenie gminy Barlinek. Mówcy skupili się głównie na drodze wojewódzkiej 156 prowadzącej z Barlinka do Strzelec Krajeńskich. Drodze, na której każdego roku dochodzi do coraz większej ilości wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

 

REKLAMA

Informacje jakie otrzymaliśmy, w żaden sposób nie odnoszą się do stanu technicznego tych dróg - mówił m.in. radny Cezary Krzyżanowski. Już w roku ubiegłym zwracaliśmy uwagę, że powinna być ona przygotowana szerzej. Usłyszeliśmy na komisji, dajcie spokój, zawsze tak było, następnym razem będzie to lepiej przygotowane. Mija rok i dostajemy jeszcze bardziej jałowe informacje. Mój zarzut nie dotyczy dróg gminnych. Ale dróg wojewódzkich. W informacji nie ma żadnej informacji na temat stanu drogi wojewódzkiej w kierunku Strzelec Krajeńskich. To ja się pytam, ile osób jeszcze na tej drodze musi oddać życie, bądź ponieść konsekwencje zdrowotne. - Ile, żeby ktoś dostrzegł, że  ta droga jest bardzo niebezpieczna? - pytał C. Krzyżanowski. Jak podkreślał w swojej wypowiedzi, nie ma żadnych informacji, kiedy poprawione zostanie na niej bezpieczeństwo. - Liczyłem na to - kontynuował swoje wystąpienie Krzyżanowski, że po komisji wystąpimy do zarządcy drogi wojewódzkiej o uzupełnienie informacji, kiedy zostanie ona naprawiona. Nic takiego się nie stało. Uważam, że powinniśmy się szanować. Dyskutować o bezpieczeństwie, bo w wielu miejscach jest z nim różnie - podkreślał radny.

Kolejny mówca, radny Rafał Szczepaniak mówił o petycji, jaką podpisało 160 osób, w sprawie drogi do Strzelec Kraj. Według niego jej stan woła o pomstę do nieba. Być może wreszcie ktoś z zarządcy drogi ten fakt zauważy.

Inny z radnych Cezary Michalak, nazwał wręcz drogę w kierunku Strzelec Krajeńskich, drogą śmierci, przez fakt częstych wypadków drogowych do jakich na niej dochodzi.

W dyskusji poruszano także problemy ze stanem poboczy dróg na terenie gminy, oznakowaniem ulic, koniecznością montażu luster, które ułatwią poruszanie sie po głównej ulicy miasta. Podsumowując ten punkt, burmistrz Dariusz Zieliński mówił m.in. o tym, co zostanie zrobione w celu poprawy bezpieczeństwa na ulicach miasta. Nie wspomniał, co zamierza zrobić w sprawie drogi do Strzelec Krajeńskich.

js

 

barlinek

 

barlinek

 

Komentarze

+11

Guest

Drogą Barlinek-Strzelce mam nieprzyjemność jeździć przynajmniej raz dziennie 365 dni w roku. Odcinek z Barlinka do Krzynki ma owszem w miarę dobrą nawierzchnię ale kompletnie pozbawiony jest utwardzonych poboczy. Mało tego, w niektórych miejscach (szczególnie na zakrętach) nawierzchnia asfaltowa jest o kilkanaście centymetrów powyżej pobocza. Nietrudno sobie wyobrazić co się dzieje kiedy kierowca przypadkiem łapie takie pobocze kołem - odruchowo stara się powrócić na nawierzchnię asfaltową, tam łapie przyczepność i zostaje "wystrzelony" na przeciwległy pas ruchu pod najeżdżające z przeciwka auto lub na drzewo, które na tym odcinku stoją naprawdę blisko.
Zakręt w obniżeniu drogi przy jeziorze Uklejowym jest wyprofilowany w ten sposób, że jadąc od strony Krzynki jest w miarę ok, ale już w przeciwnym kierunku na wyjściu z zakrętu jest płasko i ma on tendencję do wyrzucania na zewnątrz. Inna sprawa, że jadąc z przepisową prędkością 70km/h nic nie powinno się w tym miejscu stać. Należy też pamiętać, że na odcinku Barlinek-Krzynka aż roi się od dzikiej zwierzyny więc te 70km/h jest jak najbardziej, choćby z tego względu uzasadnione.
O odcinku Krzynka-granica województwa nie będę się wypowiadał, bo zmuszony byłbym używać słów powszechnie uważanych za wulgarne więc napiszę tylko tyle, że jeżdżąc po całej Polsce, łącznie z tzw. Polską "B", naprawdę trudno napotkać jezdnię o tak tragicznej jakości. Niby jesteśmy wspaniale rozwijającym się (tak twierdzą niektórzy), europejskim krajem ale jadąc tą drogą można odnieść wrażenie, że to nie Europa... Wspaniała to wizytówka miasta dla turystów przyjeżdżających od tej właśnie strony.
+9

Guest

Pan Burmistrz i Pan radny Stanisławski niech się pojawią w końcu na Ul.Poziomkowej.Dla przypomnienia w ulotce Pan Burmistrz deklarował modernizacje tej ulicy.
+15

jaszczur

Kwestia dróg, naprawy nawierzchni jest ważna i istotna co za tym idzie stosowne władze ludzie powinni drogę w kierunku od Krzynki do Dankowa naprawić i oczywiście dalej w kierunku Strzelec Krajeńskich. Jest to wstyd ze byc moze mniej uczęszczana droga aniżeli do Gorzowa Choszczna czy Pyrzyc jest w tak opłakanym stanie. Ps. Wypadki ze skutkiem śmiertelnym są niestety liczne ale proszę nie pisać na drodze Barlinek Strzelce tylko Barlinek Krzynka obszar leśny i na tym odcinku droga jest w stanie dobrym. Powodem z tego typu skutkiem byla prędkość zakręty i mlody wiek kierowców. A niekoniecznie droga i jej stan
+6

Guest

W osobowce tylko zawieszenie się wytłucze, ale ciężarówką na tej drodze można się już dosłownie zdrowo ***, dlatego wszyscy jeżdżą środkiem. Nie remontować tej drogi to jest jakby napluc społeczeństwu w twarz...
+7

Guest

Ciekawe kiedy przejdą z etapu mówienia o temacie do etapu działania, trwa to już kilka dobrych lat.... W przypadku każdej szanującej się organizacji to nie do pomyślenia....
+3

Guest

Cytuję Guest:
Kilometr drogi milion zł. 2mld na na tvp.niech każdy sobie policzy.

Tak, w Państwie rządzonym przez PiS Kurski musi mieć $$, Ogórek musi mieć $$, Nieroby muszą mieć $$. A ty biedny polaku, pracuj na to.
+10

Guest

Cytuję Guest:
Postawić fotoradar i po sprawie .

Majster tam cala nawierzchnia na odcinku kilku km jest do wymiany.fotoradar nie sprawi że bedzie lepiej.
+8

Guest

A w Równie jak miały być progi zwalniające na odcinku do Laskówka, tak ich dalej nie ma... Samochody dosłownie przelatują koło zabudowań, niczym po autostradzie.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.