BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Drogerie JAWA

A A A
4.75 1 1 1 1 1 Ocena 4.75 (4)

O niszczeniu mienia na terenie gminy, można by już napisać książkę. Coraz częściej do naszej redakcji napływają sygnały o działalności wandali i złodziei. Najpierw ofiarą chuliganów padł pomost w parku im. Emanuela Laskera a teraz tablica z okolic Szkoły Podstawowej nr 4.

Od dawna na sesjach barlineckiej Rady Miejskiej, apelowano do władz miasta o stworzenie bezpiecznej i oznakowanej drogi do szkoły i przedszkola. Tym bardziej, że powstaje tam kolejny sklep a co za tym idzie przybywa samochodów.

Pasy zostały namalowane, wykonano przejścia dla pieszych, które następnie specjalnie oznakowano. Niestety, komuś to przeszkadzało. Jedna z tablic, informująca o przejściu dla pieszych, została skradziona. Widocznie złodzieje lub wandale nie wiedzieli, co z nią począć, bo wyrzucili ją w pobliskich krzakach. Znalazł ją jeden z mieszkańców miasta i powiadomił o tym pracowników magistratu. Dodajmy jeszcze, że podobne oznakowania pojawią się w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1 i szkoły na ul. Leśnej.

REKLAMA

Tablica wróci na swoje miejsce, jednak czy ciągle tak to będzie wyglądało? Jedni zrobią – inni zniszczą? Zabieranie znaków drogowych, informacyjnych, sprowadza niebezpieczeństwo dla użytkowników dróg. Niszczenie pomostów, ścieżek czy też Gęsiarki, to wstyd przed turystami, którzy zapamiętają nie tylko czystą wodę w Jeziorze Barlineckim ale także wyrwane ławy i stoły z wiat wypoczynkowych. 

Dbajmy o wspólne mienie, bądźmy czujni, dzwońmy na Policję jeśli widzimy, że ktoś demoluje kosze na śmieci czy też wykopuje poręcze na pomoście. Pamiętajmy, że za zniszczoną przez wandali infrastrukturę miejską płacimy z naszych podatków.

 

js   

 

barlinek

Komentarze

+1

Guest

Cytuję Guest:
A gdzie rodzice tych wandali??? Przecież to nie moje dziecko to zrobiło.

Nie sądzę, żeby za wszystko można było winić dzieci. Żeby wyrwać deski z pomostu na delcie trzeba było niezłej krzepy. Podejrzewam, że za większość zniszczeń w Barlinku odpowiadają dorośli w wieku 25-30 lat. Naćpani i pijani mają ,,ułańską" fantazję i durne pomysły
+9

Guest

Wczoraj okradli działki. Policja ma wolne do poniedziałku więc sprawę można zgłosić dopiero w poniedziałek . Miasto absurdów . Kiedyś było bezpieczniej ale wtedy milicjanci byli mieszkańcami miasta i pełnili służbę 24 h a nie wirtualnie jak dziś . Szkoda gadać ..
+5

Guest

Jestem turystka.
Ale wstyd dla burmiszcza, rady miejskiej, i policji barlineckiej. Pijanstwo publiczne, sikanie doroslych pijakow na oczach dzieci I doroslych, nocne sciganie sie samochodow kolo rynku glownego, halas w godzinach wieczornych,etc.
Wladze Barlinka: nie chowajcie sie po swoich mieszkaniach I domach, a naprawdzie porzadek w miescie. Jak nie potraficie dajcie rzadzic innym.
+6

Guest

Kiedyś swego czasu byl monitoring na terenie miasta . Ktoś dał kasę na te monitoring. Teraz ani monitoringu tylko głupców przybuwa.
+11

TBM58

Trzeba przeciąć pępowine ,która łączy Barlinek z powiatem myśliborskim i iść na swoje.Damy sobie radę bez tego kamienia młyńskiego u szyi.
+1

Guest

Cytuję Guest:
Brak Policji chuligani robią co chcą.Szybka i hałaśliwa jazda ul Sportową głośnymi motocyklami.Ograniczenie do 30 mają gdzieś.Gdzie się kończy skala muzyki w samochodach.. Jak tu spokojnie żyć panowie radni wraz z Gospodarzem tego urzędu ?

Raczej pytanie retoryczne, ale do rządzących Rzeczpospolitą
+11

Guest

Podsumowując wszystkie poniesione koszty na naprawę aktów wandalizmu to uzbierałaby się ładna kwota na zatrudnienie kilku osób do dyżurów przy monitoringu. Przyłaby się też natychmiastowa reakcja policji i zatrzymanie sprawców jeszcze w trakcie niszczenia. Czy ktoś weźmie to pod uwagę?
+17

Guest

Brak Policji chuligani robią co chcą.Szybka i hałaśliwa jazda ul Sportową głośnymi motocyklami.Ograniczenie do 30 mają gdzieś.Gdzie się kończy skala muzyki w samochodach.. Jak tu spokojnie żyć panowie radni wraz z Gospodarzem tego urzędu ?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.