BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 31 stycznia 2023r.   imieniny: Cyrus, Marceli, Piotr

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Balladyna i Alina to siostry mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie. Ta pierwsza rządna władzy, popełnia niejedną okrutną zbrodnię, zabijając m.in. własną siostrę. Jednak i ją dosięga kara, bowiem ginie uderzona piorunem.

Każda wina pociąga za sobą karę – taka mądrość płynie z tragedii Juliusza Słowackiego, która wydana została w 1839 roku.  05 września Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhausen – Dudą, w Ogrodzie Saskim w Warszawie, zainaugurowali dziewiątą edycję Narodowego Czytania. W tym roku, czytano wspomnianą „Balladynę”.

REKLAMA

W tym jednym z najsłynniejszych dzieł polskiej literatury, w Barlinku zaczytywano się w Barlineckim Ośrodku Kultury. Czytały wszystkie pokolenia, czasami z podziałem na role. Na zakończenie spotkania, każdy mógł odbić sobie we własnej książce lub na kartce, specjalnie na tą okoliczność przygotowaną pamiątkową pieczęć. „Narodowe Czytanie” w Barlinku przygotowała Biblioteka Publiczna.

monikary

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.