Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 19 kwietnia 2024r.   imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf

Reklama

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)

W piątek i sobotę na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim odbywały się kolejne rundy cyklu Speedway Grand Prix. Jedną z nich wygrał Bartosz Zmarzlik, a w drugim turnieju zakończył udział na półfinale.

Przed gorzowskimi turniejami organizator cyklu zabronił zawodnikom startować na oponach firmy Anlas, na której we Wrocławiu wygrywali Artiom Łaguta i Maciej Janowski. Okazało się, że turecka mieszanka jest zbyt miękka i może być handicapem dla niektórych żużlowców.

 

REKLAMA

 

Bartosz Zmarzlik po wrocławskich zawodach miał na swoim koncie 28 punktów po dwóch rundach i tracił 10 do Macieja Janowskiego, który był liderem. Nasz mistrz świata liczył na odrobienie strat na swoim domowym torze i w piątek wszystko układało się po jego myśli.

25-latek z Kinic prezentował się bardzo skutecznie, wygrywał biegi i jechał niemal jak w ligowych zawodach. Potrafił zwyciężać ze sporą przewagą. Dopiero w ostatniej serii startów lepszy od Zmarzlika okazał się Tai Woffinden. To jednak nie przeszkodziło Bartkowi wygrać rundy zasadniczej z 14 punktami. W półfinale Zmarzlik wziął rewanż na Woffindenie i pewnie awansował do finału, a Brytyjczyk odpadł z rywalizacji. Najwięcej emocji było w wielkim finale, gdzie przez cały dystans Polak musiał się bronić przed Jasonem Doylem. Australijczyk był bardzo szybki i na ostatnim łuku był bliski wyrwania zwycięstwa Zmarzlikowi, ale żużlowiec z Kinic zdołał się wybronić i wygrać w Gorzowie po raz drugi w karierze!

 

Wygrywam u siebie na domowym torze. Jeszcze ze mnie wszystko nie zeszło, ponieważ w ostatnim łuku nie spodziewałem się Jasona Doyle'a. Bardzo mocno się napędzał i miałem przed oczami, że przed linią mety stracę zwycięstwo u siebie w domu. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że po raz drugi w domu wygrywam. Jest to świetna sprawa, bo w domu się zawsze troszeczkę inaczej wygrywa. Bardzo dziękuję wszystkim za doping - mówił w swoich mediach społecznościowych po zwycięstwie Zmarzlik.

 

barlinek

 

Nie jestem zadowolony z finału. Jestem zadowolony, bo wygrałem, ale generalnie jechałem bardzo słabo w finale. Trzymałem się przy krawężniku jak "dupa", a Jason Doyle niepotrzebnie się napędzał po płocie. W Gorzowie są bardzo ostre łuki i jak już gość bierze ciebie na rogi, a ty chcesz to wytrzymać, to musisz mieć świadomość, że możesz wjechać do traktorów. To było va banque, że usiądę na błotniku i motocykl mnie wyciągnie. Ale mam świetne silniki od pana Rysia Kowalskiego, które jak dostały materiału, to prawie chciały mnie zrzucić. Tylko trzymałem naprawdę mocno kierownicę. Wygrywanie w domu jest fajne, ale i też bardzo trudne. Wszyscy na ciebie patrzą, a zawsze przed tym GP coś zmieniam, coś kombinuję, bo troszkę nie raz za dużo szukam. Ważne, że działało i jestem bardzo szczęśliwy - przyznał w rozmowie telewizyjnej z Tomaszem Gollobem.

 

Celebration time for home hero Zmarzlik

Celebration time in Gorzow! 🇵🇱🍾 Will Bartosz Zmarzlik #95 top the box again on Saturday night? 🏆

Opublikowany przez FIM Speedway Grand Prix Piątek, 11 września 2020

 

W sobotnim turnieju Zmarzlik ponownie zaczął bardzo dobrze, był szybki i wygrywał z dużą przewagą. I tak, jak było to w piątek, tak też zdarzyło się w sobotę. W ostatnim swoim wyścigu w serii zasadniczej Bartek nie wygrał. Tym razem do mety dojechał trzeci. W pojedynku mistrzów świata najlepszy był Woffinden, a Zmarzlik próbował atakować Doyle'a. Ostatecznie Australijczyk dojechał drugi i nasz reprezentant na swoim koncie zapisał tylko jeden punkt. W sumie uzbierał 13 i dało mu to zwycięstwo w serii zasadniczej. Na półfinał Bartek wybrał czwarte pole startowe. Ten wybór niestety nie okazał się dobry dla Polaka. Emil Sajfutdinow wypchnął Zmarzlika pod bandę i już po pierwszym łuku 25-latek z Kinic musiał gonić rywali. Czasu starczyło tylko na Woffindena i ostatecznie Bartek nie wjechał do finału Grand Prix w Gorzowie. Ostatecznie Zmarzlik zajął 5. miejsce i dopisał 12 punktów do klasyfikacji generalnej.

Warto dodać, że Zmarzlika w finale gorzowskiej rundy zabrakło ostatni raz w 2013 roku, a turnieje na "Jancarzu" rozgrywane były w latach 2012-2018 i we wszystkich startował nasz zawodnik.

Kolejne turnieje cyklu Grand Prix już w najbliższy weekend, tym razem areną zmagań będzie czeska Praga. W połowie rywalizacji o tytuł mistrza świata liderem jest Fredrik Lindgren, który był we wszystkich czterech finałach. Szwed ma na swoim koncie 66 punktów. Drugi w klasyfikacji jest Bartek, który wywalczył 59 punktów.

 

Dawid Lis

 

Wyniki Grand Prix w Gorzowie - runda I:
1. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 20 (3,3,3,3,2,3,3) - 20 pkt
2. Jason Doyle (Australia) - 12 (0,2,1,3,2,2,2) - 18
3. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 14 (2,3,3,2,1,2,1) - 16
4. Leon Madsen (Dania) - 12 (2,3,0,1,3,3,0) - 14
5. Martin Vaculik (Słowacja) - 13 (3,2,2,3,2,1) - 12
6. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 12 (1,2,3,2,3,1) - 11
7. Maciej Janowski (Polska) - 8 (2,0,3,0,3,0) - 10
8. Matej Zagar (Słowenia) - 8 (2,2,2,2,0,0) - 9
9. Artiom Łaguta (Rosja) - 7 (0,0,2,2,3) - 8
10. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 6 (0,1,1,3,1) - 7
11. Niels Kristian Iversen (Dania) - 6 (1,1,2,1,1) - 6
12. Mikkel Michelsen (Dania) - 5 (3,0,0,0,2) - 5
13. Max Fricke (Australia) - 4 (1,3,0,0,0) - 4
14. Anders Thomsen (Dania) - 4 (1,1,1,1,0) - 3
15. Patryk Dudek (Polska) - 3 (3,0,-,-,-) - 2
16. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 2 (0,1,0,0,1) - 1
17. Wiktor Jasiński (Polska) - 1 (1,0) - 0
18. Rafał Karczmarz (Polska) - 1 (t,1) - 0

Biegi Bartka:
4. Zmarzlik, Lindgren, Fricke, Lindbaeck
5. Zmarzlik, Doyle, Thomsen, Łaguta
12. Zmarzlik, Vaculik, Sajfutdinow, Michelsen
14. Zmarzlik, Zagar, Madsen, Janowski
19. Woffinden, Zmarzlik, Iversen, Jasiński
Półfinał: Zmarzlik, Doyle, Woffinden, Janowski
Finał: Zmarzlik, Doyle, Lindgren, Madsen

Wyniki Grand Prix w Gorzowie - runda II:
1. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 17 (2,3,3,2,2,2,3) - 20
2. Leon Madsen (Dania) - 15 (3,2,0,3,3,2,2) - 18
3. Jason Doyle (Australia) - 16 (2,3,2,3,2,3,1) - 16
4. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 13 (1,0,3,3,3,3,0) - 14
5. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 14 (3,3,3,3,1,1) - 12
6. Martin Vaculik (Słowacja) - 12 (3,2,2,1,3,1) - 11
7. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 11 (3,2,1,2,3,0) - 10
8. Maciej Janowski (Polska) - 9 (2,3,2,0,2,0) - 9
9. Max Fricke (Australia) - 8 (2,1,2,1,2) - 8
10. Anders Thomsen (Dania) - 6 (0,1,3,1,1) - 7
11. Matej Zagar (Słowenia) - 5 (1,1,1,1,1) - 6
12. Artiom Łaguta (Rosja) - 3 (1,2,0,0,0) - 5
13. Niels Kristian Iversen (Dania) - 3 (0,1,0,2,0) - 4
14. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 3 (d,0,1,2,0) - 3
15. Mikkel Michelsen (Dania) - 2 (1,0,1,d,0) - 2
16. Patryk Dudek (Polska) - 1 (t,0,0,0,1) - 1
17. Rafał Karczmarz (Polska) - 0 (0) - 0
18. Wiktor Jasiński (Polska) - ns - 0

Biegi Bartka:
3. Zmarzlik, Lindgren, Zagar, Thomsen
5. Zmarzlik, Madsen, Fricke, Sajfutdinow
11. Zmarzlik, Janowski, Michelsen, Łaguta
16. Zmarzlik, Iversen, Vaculik, Dudek
18. Woffinden, Doyle, Zmarzlik, Lindbaeck
Półfinał: Sajfutdinow, Madsen, Zmarzlik, Woffinden

 

Foto: Bartłomiej Nowosielski

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież