BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 5 lutego 2023r.   imieniny: Agata, Jakub, Jan

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Niestety w tym roku nie odbyły się Mistrzostwa Polski Nordic Walking. Co nie oznacza, że BOK – Centrum Informacji Turystycznej wraz z Nadleśnictwem Barlinek, nie zorganizowali rajdu. 12 września, odbył się „Marsz nordic walking śladami Mistrzostw z grzybobraniem”.

Start miał miejsce tradycyjnie, na Stadionie Miejskim im. Bronisława Bagińskiego. Tam wszystkich przywitali Katarzyna Mielcarek, organizatorka zawodów oraz Jarosław Bednarek, który rok rocznie je komentuje. Po krótkiej rozgrzewce, piechurzy wyruszyli na leśne dukty, którymi normalnie by się ścigali, jednak nie w tym roku.

 

REKLAMA

 

Było spokojnie, spacerowo, z przerwami na zbieranie grzybów i opowieści o lesie. Ciekawostkami o drzewach i zwierzętach, dzielili się Karolina Genik i Kazimierz Szefler z Nadleśnictwa Barlinek. Niestety oprócz grzybów, miłośnicy chodzenia z kijami, trafiali na niechlubną obecność ludzi w lesie, czyli pozostałości po imprezach w postaci puszek, butelek, opakowań po chipsach i innych śmieci. Nadleśnictwo sukcesywnie sprząta te punkty, jednak po weekendzie, ponownie są one zaśmiecane.

 

barlinek

 

Meta marszu, miała miejsce na Plaży Miejskiej. Tam, piechurzy posilili się bigosem i słodkimi bułkami. Można było napić się kawy i herbaty a później wziąć udział w konkursie. Konkursów było kilka. Na największy znaleziony grzyb, na najwięcej zebranych grzybów, najpiękniejszy bukiet z leśnych roślin czy też najwięcej odgadniętych nazw roślin i drzew. Najlepsi otrzymali oczywiście nagrody rzeczowe. Za naszym pośrednictwem, Centrum Informacji Turystycznej dziękuje za pomoc w organizacji rajdu - Jarosławowi Bednarkowi, Karolinie Genik, Kazimierzowi Szeflerowi, Markowi Kurkiewiczowi oraz Bożenie Rudnickiej i Marzenie Olszewskiej.

 

monikary

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.