BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 6 października 2022r.   imieniny: Artur, Artus, Bronisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (8)

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „BRATEK” otrzymało 1 mln 650 tys. zł dofinansowania ze środków PFRON. Dotacja pomoże w budowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Barlinku. W środę, 16 września 2020 r. w siedzibie organizacji została zawarta umowa na realizację inwestycji.

Podpis na dokumentach złożyli: członek zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska oraz prezes „Bratka” Zofia Gągało.  Przedmiotem umowy jest dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (będących w dyspozycji marszałka) robót ogólnobudowlanych w budynku Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Barlinku przy ul. Sienkiewicza 15.

 

REKLAMA

  

W szkole będą prowadzone zajęcia edukacyjno-rewalidacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, w stopniu umiarkowanym i znacznym. Uczniowie będą uczęszczać także na rehabilitację społeczną, w tym logopedyczną, ruchową, psychologiczną, artterapię. 

Szkoła będzie przeznaczona początkowo dla 30 uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, jednak Stowarzyszenie „BRATEK” planuje sukcesywnie, w miarę potrzeb, zwiększać liczbę dostępnych miejsc dla uczniów o specyficznej potrzebie kształcenia. Podopieczni placówki będą przygotowywani do podjęcia pracy w ogrodnictwie, gastronomii i rękodzielnictwie.

 

J.Słomka

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.