BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 6 lutego 2023r.   imieniny: Antoni, Dorota, Szymon

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (1)

Każdego roku Muzeum Regionalne w Barlinku, organizowało Powiatowy Przegląd Prac Artystów Amatorów. Specjalnie powołane jury, wybierało najlepsze według nich prace, które później brały udział w konkursie wojewódzkim. Przegląd Wojewódzki organizowany był w Wałczu oraz Szczecinie.

Nasi rodzimi artyści odnosili tam niemałe sukcesy. Czasami wracali z nagrodami głównymi, czasami ze statuetką „Talent roku”. W tym roku, niestety organizator – Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, zrezygnował z organizacji Przeglądu Wojewódzkiego, a co za tym idzie, nigdzie nie odbywają się też Przeglądy Powiatowe.

REKLAMA

Muzeum Regionalne w Barlinku nie zrezygnowało jednak z prezentacji prac i zorganizowało wystawę Artystów Amatorów. 18 września zaproszono twórców w muzealne progi i wręczono im podziękowania za udział w wystawie.

Wśród artystów, których prace można oglądać w muzeum, znaleźli się – Anna Poletyło – Syroka, Jolanta Rosół, Jadwiga Wesołowska, Stanisław Świderski, Jolanta Karasińska, Oliwia Jóźwiak, Henryk Marona, Brygida Liśkiewicz, Anna Łuciów – Kolańczyk, Józef Krupa, Agnieszka Brodzińska, Bożena Kulesza – Mazurek, Danuta Olszewska, Alicja Ostrycharz, Teresa Bartkiewicz oraz Anna Mioduszewska. Wystawę można oglądać do połowy października.

 

M.Przybylska

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.