Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 25 września 2023r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
4.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 4.33 (6)

Do końca lipca nie było pewne czy uda nam się pojechać na Mazury by „Uratować Dezety” –czyli wziąć udział w XIX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski DZ. Początek roku z pandemią  pokrzyżował  wiele planów-odwołane festiwale, zawody. Jednak nie ukrywamy, że po cichu każdy z nas liczył, ze coś się zmieni, że będziemy mogli wystartować.

Mimo że co roku powtarza się ta sama historia i kończymy regaty po wyczerpującym wiosłowaniu, to ciągnie nas by przeżyć ją na nowo. Mam nadzieję, że moi koledzy myślą podobnie a przed nami jeszcze kilka lat startów w tych niezwykłych zawodach. Jeden przypadkowy telefon do organizatora regat sprawił, że JEDZIEMY! Regaty się odbędą a na nas czeka nasza DZ-ta „ZERO ŁOSIA”.  Chłopaki poinformowani i zmobilizowani, nocleg zarezerwowany, trasa zaplanowana nic tylko ruszać ku nowym wyzwaniom. Chociaż prognoza pogody nie zapowiadała się korzystnie dla nas, czekał nas bowiem bezwietrzny weekend to i tak wierzyliśmy w nas – prawdziwych facetów, którzy będą wiosłowali z całą mocą: dłużej, więcej mocniej niż w zeszłym roku.

REKLAMA

W regatach wystartowało 19 załóg. Niestety załogi z Litwy i Łotwy nie mogły wziąć udziału z powodu obowiązującej kwarantanny. Jachty były podzielone na trzy klasy: Dezeta Tradycyjna -6 jachtów, Dezeta Klasyczna -9 jachtów i Open  4 jachty. Do zawodów przystąpiły również dwie załogi żeglarzy niepełnosprawnych na „Barze Młodzieży” i „Czwartej Szklance”.

Trasę wyznaczono identyczną jak w poprzednich latach.  Start i meta znajdowały się  na południowym krańcu jeziora Kisajno. Następnie przez Most Sztynorcki, jeziora i kanały północnej części szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Imprezę rozpoczęliśmy  w piątek ogniskiem, podczas którego do wczesnych godzin porannych niesamowity koncert grali  wykonujący a cappella stare, tradycje szanty „Wikingowie Szanty”.  Zmieniali się z załogą „Fatry z Bajtlami”, którzy śpiewali piosenki żeglarskie z akompaniamentem kilku gitar i innych instrumentów.

 

Opublikowany przez Mariusza Mikołajczyka Sobota, 15 sierpnia 2020

 

Zgodnie z wieloletnią tradycją start do regat nastąpił w sobotę o godzinie 13.00. Procedura startowa  ruszyła: sygnały dźwiękowe, flagi w górę i idziemy. Nawet jesteśmy przez chwilę w czołówce stawki. Niestety podobnie jak w ubiegłym roku w pół godziny po starcie wiatr kompletnie zanikł.  Nasz najgorszy koszmar zaczął się spełniać - do końca regat zmuszeni byliśmy wiosłować.  Zgodnie z regulaminem mieliśmy do dyspozycji jedynie po dwa wiosła. Przy 30 stopniowej temperaturze rozpoczęliśmy morderczy wyścig głęboko wierząc, że Neptun będzie nam sprzyjał a wiatr mocno dmuchnie w żagle. Niestety i w tym roku nie udało nam się ukończyć zaplanowanej trasy. Z bólem rąk, wyczerpani, zniechęceni opuściliśmy żagle.  Jednak nadal wierzymy, że tu powrócimy i zakończymy zawody jak przystało na żeglarzy. Dlaczego co roku wołają nas mazurskie jeziora? Przyjeżdżamy tutaj dla tej niesamowitej atmosfery, wieczornych szant oraz by przypomnieć sobie czym jest piękno żeglarstwa. Dezety zostały wyparte z przystani przez inne łódki typu omega bądź te z silnikami.  Można nazwać, że jest to zlot miłośników klasy dawnej i dawnego nieco zapomnianego żeglarstwa, gdzie spotykają się starzy przyjaciele.

 

Cztery

Opublikowany przez Mariusza Mikołajczyka Sobota, 15 sierpnia 2020

 

Na naszej Dezecie spotkali się żeglarze-marzyciele: Skowron Stanisław, Mikołajczyk Mariusz, Narbutt Jacek, Kmieć Jacek, Chochołowski Arkadiusz, Drążyk Jacek, Samol Marek, Pełczyński Janusz. To co Panowie, spotykamy się za rok na okrągłych bo już XX regatach?

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom: GBS Barlinek, Bartnicki-zakład ślusarski, Burakowscy-zakład ślusarski, Gorżąd - tartak Sarnik.

 

KŻ Sztorm - nadesłane

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.