BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 6 października 2022r.   imieniny: Artur, Artus, Bronisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)

W maju zakończyć się miały prace w budynku i na terenie dawnego „Ekonomika”. Przypomnijmy, że w ramach projektu „Adaptacja budynku byłej szkoły położonego w Barlinku przy ul. Jeziornej 8 na cele Centrum Wsparcia Rodziny i Urzędu Stanu Cywilnego”, wykonana została przebudowa i adaptacja nieużytkowanych pomieszczeń w budynku dawnej szkoły, na cele związane z opieką społeczną i obsługą administracyjną mieszkańców miasta.

Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa i związane z tym obostrzenia nie tylko w Polsce, nastąpiły przerwy w dostawie m.in. windy. Zapytaliśmy w barlineckim Ratuszu, kiedy więc otwarcie m.in. USC. Odebranie budynku, po zakończeniu robót budowlanych, nastąpiło 26 czerwca. Obecnie trwa doposażenie Centrum Wsparcia Rodziny w meble i sprzęt komputerowy, których ostateczny termin dostawy upływa w dniu 24 września. Meble są wykonane na specjalne zamówienie, zgodnie z wymogami zajęć terapeutycznych i specyfikacją budynku. Część już jest na miejscu, więc montaż się rozpoczął.

 

REKLAMA

 

Centrum Wsparcia Rodziny, Urząd Stanu Cywilnego wraz z ewidencją ludności i dowodami osobistymi, w budynku „Ekonomika”, zostanie uruchomiony w drugiej połowie października. Dokłada informacja zostanie podana mieszkańcom w osobnej informacji – dowiadujemy się w Ratuszu. 

Wartość zadania, według wybranej w przetargu oferty, to 3.964.000 zł brutto zł z czego 1 880 839,95 zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w ramach działania 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”.

 

M.Przybylska

 

barlinek

barlinek

 

Komentarze

+3

Guest

Bardzo mnie cieszy, że budynek dostał drugie życie. Przykro było patrzeć jak wcześniej niszczał. Teraz jest po prostu piękny.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.