BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 6 października 2022r.   imieniny: Artur, Artus, Bronisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A

Ku końcowi mają się prace prowadzone na terenie byłego „Ekonomika”. Realizacja projektu „Adaptacja budynku byłej szkoły położonego w Barlinku przy ul. Jeziornej 8 na cele Centrum Wsparcia Rodziny i Urzędu Stanu Cywilnego” rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku.  W ramach zadania wykonana została przebudowa i adaptacja nieużytkowanych pomieszczeń w budynku dawnej szkoły, na cele związane z opieką społeczną i obsługą administracyjną mieszkańców miasta.

Prowadzone roboty obejmowały m.in. wzmocnienie stropu nad I piętrem, ocieplenie połaci dachu, wykonanie okien połaciowych, podział wnętrza, wykonanie wentylacji, wykonanie instalacji c.o., dostosowanie klatki schodowej do przepisów ppoż., termomodernizację polegającą na ociepleniu niektórych przegród zewnętrznych, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizacji systemu grzewczego a także budowę windy osobowej zewnętrznej dla obsługi osób niepełnosprawnych.

REKLAMA

W piwnicach zlokalizowano archiwa, na pierwszym piętrze umiejscowiono m.in. salę konferencyjną, nowoczesną salę ślubów, przestronne pomieszczenie, gdzie będzie można złożyć wniosek o dowód osobisty oraz go odebrać. Na poddaszu swoje pomieszczenia będzie miało Centrum Wsparcia Rodziny, które będzie realizowało zadania z zakresu m.in. Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego ds. Uzależnień i Przemocy w Rodzinie (w tym wsparcie psychologa).

 

barlinek

 

Swoje miejsce będzie tam miała również grupa wsparcia m.in. dla osób doświadczających przemocy i stosujących przemoc a także Zespół Interdyscyplinarny d/s Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Nie zabraknie świetlicy opiekuńczo-wychowawczej z elementami socjoterapii.

 

barlinek

 

Na zewnątrz postawiono już lampy pasujące stylistyką do budynku, jest już parking z miejscami dla osób niepełnosprawnych a lada chwila posadzone zostaną rośliny. Wewnątrz, w niektórych pomieszczeniach, trwają już prace porządkowe. Termin zakończenia inwestycji przewidziano na 25 maja 2020. Niestety, pandemia pokrzyżowała trochę plany, bowiem zmienił się termin dostawy windy, która miała przyjechać z Włoch. Nikt tego nie mógł przewidzieć i gdyby nie to opóźnienie, które wstępnie szacuje się na około dwa tygodnie, miejsce byłoby już ukończone.

 

barlinek

 

Wartość zadania, według wybranej w przetargu oferty, to 3.964.000 zł brutto zł z czego 1 880 839,95 zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w ramach działania 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”.

 

monikary

Komentarze

+2

Guest

No przepięknie rozbuchana biurokracja w tym Barlinku wszyscy w koło zazdroszczą.W centrum ratusz,na podwalu Panorama,na Strzeleckiej zrujnowany MOPS,na Leśnej Bizantyjski Pałac wykorzystywany sporadycznie do roku jakby w Panoramie się bidule nie mogli pomieścić,Teraz dawny "Ekonomik"(co prawda Powiat to sponsoruje ale jednak do biurokracji należy)a w kolejce czeka była hala sportowa.Teraz już wiecie mieszkańcy dlaczego nie ma pieniędzy na normalne przyziemne rzeczy potrzebne w mieście.Pieniądze cały czas będą "topione" na tego typu inwestycje jak by z tego przychody gminy się pomnażały to łokey.A tu trzeba jeszcze te włości utrzymać i pompować dziesiątki tysięcy rocznie .Kultura i pomoc owszem ,ale z jakimś rozsądnym wydawaniem.Barlinek to nie Polkowice przy której jest kopalnia miedzi i zarazem pieniędzy które wspierają miasto.U nas tylko z podatków od przedsiębiorców imieszkańców których nie przybywa a ubywa.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.