pldaenfrdeuk

 poniedziałek 10 sierpnia 2020r.   imieniny: Asteria, Bernard, Bogdan

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (6)

Ku końcowi mają się prace prowadzone na terenie byłego „Ekonomika”. Realizacja projektu „Adaptacja budynku byłej szkoły położonego w Barlinku przy ul. Jeziornej 8 na cele Centrum Wsparcia Rodziny i Urzędu Stanu Cywilnego” rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku.  W ramach zadania wykonana została przebudowa i adaptacja nieużytkowanych pomieszczeń w budynku dawnej szkoły, na cele związane z opieką społeczną i obsługą administracyjną mieszkańców miasta.

Prowadzone roboty obejmowały m.in. wzmocnienie stropu nad I piętrem, ocieplenie połaci dachu, wykonanie okien połaciowych, podział wnętrza, wykonanie wentylacji, wykonanie instalacji c.o., dostosowanie klatki schodowej do przepisów ppoż., termomodernizację polegającą na ociepleniu niektórych przegród zewnętrznych, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizacji systemu grzewczego a także budowę windy osobowej zewnętrznej dla obsługi osób niepełnosprawnych.

REKLAMA

W piwnicach zlokalizowano archiwa, na pierwszym piętrze umiejscowiono m.in. salę konferencyjną, nowoczesną salę ślubów, przestronne pomieszczenie, gdzie będzie można złożyć wniosek o dowód osobisty oraz go odebrać. Na poddaszu swoje pomieszczenia będzie miało Centrum Wsparcia Rodziny, które będzie realizowało zadania z zakresu m.in. Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego ds. Uzależnień i Przemocy w Rodzinie (w tym wsparcie psychologa).

 

barlinek

 

Swoje miejsce będzie tam miała również grupa wsparcia m.in. dla osób doświadczających przemocy i stosujących przemoc a także Zespół Interdyscyplinarny d/s Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Nie zabraknie świetlicy opiekuńczo-wychowawczej z elementami socjoterapii.

 

barlinek

 

Na zewnątrz postawiono już lampy pasujące stylistyką do budynku, jest już parking z miejscami dla osób niepełnosprawnych a lada chwila posadzone zostaną rośliny. Wewnątrz, w niektórych pomieszczeniach, trwają już prace porządkowe. Termin zakończenia inwestycji przewidziano na 25 maja 2020. Niestety, pandemia pokrzyżowała trochę plany, bowiem zmienił się termin dostawy windy, która miała przyjechać z Włoch. Nikt tego nie mógł przewidzieć i gdyby nie to opóźnienie, które wstępnie szacuje się na około dwa tygodnie, miejsce byłoby już ukończone.

 

barlinek

 

Wartość zadania, według wybranej w przetargu oferty, to 3.964.000 zł brutto zł z czego 1 880 839,95 zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w ramach działania 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”.

 

monikary

Komentarze

+1

Guest

No przepięknie rozbuchana biurokracja w tym Barlinku wszyscy w koło zazdroszczą.W centrum ratusz,na podwalu Panorama,na Strzeleckiej zrujnowany MOPS,na Leśnej Bizantyjski Pałac wykorzystywany sporadycznie do roku jakby w Panoramie się bidule nie mogli pomieścić,Teraz dawny "Ekonomik"(co prawda Powiat to sponsoruje ale jednak do biurokracji należy)a w kolejce czeka była hala sportowa.Teraz już wiecie mieszkańcy dlaczego nie ma pieniędzy na normalne przyziemne rzeczy potrzebne w mieście.Pieniądze cały czas będą "topione" na tego typu inwestycje jak by z tego przychody gminy się pomnażały to łokey.A tu trzeba jeszcze te włości utrzymać i pompować dziesiątki tysięcy rocznie .Kultura i pomoc owszem ,ale z jakimś rozsądnym wydawaniem.Barlinek to nie Polkowice przy której jest kopalnia miedzi i zarazem pieniędzy które wspierają miasto.U nas tylko z podatków od przedsiębiorców imieszkańców których nie przybywa a ubywa.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.