Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 19 kwietnia 2024r.   imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf

Reklama

A A A
4.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 4.33 (6)

W trakcie ostatniej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radni zajmowali się m.in. informacją na temat działalności spółek z udziałem gminy. PGK Sp. z o.o., BTBS Sp. z o.o., PWK Płonia Sp. z o.o. i Szpital Barlinek Sp. z o.o.. Dwie spółki BTBS i PWK Płonia, zanotowały na koniec 2019 roku zyski ze swojej działalności.

Natomiast kolejne dwie PGK i Szpital Barlinek zanotowały straty. O tych dwóch ostatnich spółkach mówił burmistrz Dariusz Zieliński. Każdy zarząd omawianych spółek otrzymał absolutorium za swoją działalność w 2019 roku. Dziękując prezesom, za ich pośrednictwem dziękował pracownikom spółek, których efekty pracy widać na co dzień.

 

REKLAMA

  

Mówiąc o PGK Sp. z o.o. wspomniał o widocznych efektach jej działalności, szczególnie w 2019 roku. O porządku na terenie gminy, czystości dróg, chodników i terenów zielonych. Z kolei mówiąc o barlineckim Szpitalu wskazał, że to skarb państwa powinien finansować wszystkie usługi związane z funkcjonowaniem służby zdrowia. W tym takich szpitali, jak w Barlinku. - Dzisiaj sytuacja jest krytyczna - podkreślał burmistrz Zieliński.

Szczegóły wystąpienia burmistrza i jego ocenę pracy PGK Sp. z o.o. oraz Szpitala Barlinek Sp. z o.o. można wysłuchać w materiale filmowym z sesji. Omawianie rozpoczyna się w 1 godzinie i 33 minucie od rozpoczęcia sesji.

 

J.Słomka

 

 

Komentarze

Guest

Dla ratowania szpitala, który jest w krytycznej sytuacji proponuję:
1. Założyć szpitalowi maseczkę.
2. Nałożyć na szpital wielką plachtę w celu izolacji społecznej oraz aby ograniczyć dopływ światła słonecznego
3. Podłączyć do respiratora.
4. Zaszczepić
5. Zaczipować po to aby monitorować i kontrolować stan na bieżąco.

Czyli zastosować wszystkie zalecenia WHO, które według tej organizacji służą zdrowiu i jego ochronie. Jestem pewna, ze po tej kuracji szpital bardzo szybko ozdrowieje.
+1

Guest

Byłem w szpitalu. Na chirurgii, zabiegi i operacje są wykonywane. Dzięki tym ludzią żyje. Z całego serca jestem im wdzięczny za to, tak jak i ratownikom medycznym. Pozdrawiam
+2

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Szpital to nie jest sklep, czy zakład produkcyjny żeby zarabiać pieniądze.

Oczywiste lecz miło by było gdyby w końcu prezes miał jakiś pomysł bo mam wrażenie, że czeka aż gmina wyłoży pieniacze poraz kolejny i jakoś to będzie!

Sklepy też likwidują. Warzywniaka w domku naprzeciw UM już nie ma.

Domu dziecka w Barlinku również już nie ma.
+1

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Szpital to nie jest sklep, czy zakład produkcyjny żeby zarabiać pieniądze.

Oczywiste lecz miło by było gdyby w końcu prezes miał jakiś pomysł bo mam wrażenie, że czeka aż gmina wyłoży pieniacze poraz kolejny i jakoś to będzie!

Sklepy też likwidują. Warzywniaka w domku naprzeciw UM już nie ma.
+4

Guest

Cytuję Guest:
Szpital to nie jest sklep, czy zakład produkcyjny żeby zarabiać pieniądze.

Oczywiste lecz miło by było gdyby w końcu prezes miał jakiś pomysł bo mam wrażenie, że czeka aż gmina wyłoży pieniacze poraz kolejny i jakoś to będzie!
+4

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Szpital przed wyborami przejęli radni obecnego burmistrza.No i mamy efekty.

Gdyby nie poprzednia rada to by już dawno szpitala nie było, bo szpital nie udzwignąłby dokończenia remontu porodówki. To sieciowanie szpitali powiatowych zabija szpitale takie jak nasz. Jeżeli burmistrz i rada oraz drugi współwłaściciel powiat nie dorzucą znów to szpital upadnie niestety.

Porodówka a ile kobiet z gminy Barlinek rodzi u nas a ile z innych gmin! Gmina dokłada a szpital i tak tonie w długach!
+8

Guest

Cytuję Guest:
Szpital przed wyborami przejęli radni obecnego burmistrza.No i mamy efekty.

Gdyby nie poprzednia rada to by już dawno szpitala nie było, bo szpital nie udzwignąłby dokończenia remontu porodówki. To sieciowanie szpitali powiatowych zabija szpitale takie jak nasz. Jeżeli burmistrz i rada oraz drugi współwłaściciel powiat nie dorzucą znów to szpital upadnie niestety.
+8

Guest

Cytuję Guest:
Zamieszczone nagranie z sesji pokazało jeszcze jeden interesujący element jakim byla próba odczytania planu pracy komisji ds smrodu przez jednego z członków tej komisji. Niestety przewodniczący kategorycznie odmówił choć miał być to głos w sprawach różnych. Z tego wynika, że Gmina ma problem nie tylko ze swoimi spółkami, ale również z cudzymi. Można wnioskować o specjalnym lobbingu części radnych na rzecz spółek cudzych.

Dokładnie takie samo myślę!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież