pldaenfrdeuk

 sobota 24 lipca 2021r.   imieniny: Antoni, Kinga, Krystyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
4.6923076923077 1 1 1 1 1 Ocena 4.69 (13)

Przyszedł na świat w czerwcu 1996 roku i jest najlepiej i najdłużej monitorowanym łabędziem w Polsce. Albin – bo o nim mowa, jest nazywany królem barlineckich łabędzi. W tym roku, kończy 24 lata.

Już od pierwszych dni życia wyróżniał się na tafli jeziora, bowiem jako jedyny nie był szary a śnieżnobiały. 04 sierpnia 1998 roku, barlinecki ornitolog Piotr Adamiok nałożył mu obrączkę ornitologiczną i nadał imię Albin. Od tamtej pory wiemy gdzie przebywał, gdy opuszczał wody Jeziora Barlineckiego. Jednak zawsze do nas wracał.

 

REKLAMA

 

Miał kilka partnerek, które niestety albo były wyławiane martwe z wody lub znajdywane na brzegu, uśmiercone przez człowieka. Był też w związku kazirodczym, co w świecie łabędzi nigdy wcześniej nie miało miejsca. Z okazji tych niebywałych 24 urodzin, zapytaliśmy Piotra Adamioka, co słychać u króla barlineckich łabędzi.

 

Poznajcie Albina i Apolonię, niezwykłą parę z Jeziora Barlineckiego.

Poznajcie Albina i Apolonię, niezwykłą parę z Jeziora Barlineckiego.

Opublikowany przez Barlinek24.pl Środa, 7 października 2020

 

Jak nam powiedział barlinecki ornitolog, podczas tegorocznego okresu lęgowego, Albin wraz z partnerką Apolonią, gnieździł się w trzcinowisku przy kanale łączącym Jezioro Barlineckie z Jeziorem Uklejowym. Para miała sześć jaj. Wszystkie się wykluły, jednak co najmniej trzy z nich zostały utopione przez innego samca. Udało nam się zrobić kilka zdjęć tej parze a jeśli chcą Państwo przypomnieć sobie niezwykłe losy Albina, zapraszamy do przeczytania artykułów autorstwa Piotra Adamioka.

 

M. Przybylska

 

Foto: Marek Kupczyński

 

Pin It

Komentarze

+9

Guest

To skarb mieć takich "zapaleńców" w Barlinku jak Pan ornitolog Adamiok . Bardzo ciekawe informacje i fantastyczna promocja dla miasta.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.