niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Perełki Turystyczne 2008

Dnia 3 grudnia 2008, z okazji obchodów Światowego Dnia Turystyki odbyło się w kawiarni BOK podsumowanie wydarzeń turystycznych mijającego roku. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Powiatu Myśliborskiego - Andrzej Potyra, Burmistrz Barlinka - Zygmunt Siarkiewicz, Przewodniczący RM - Dariusz Zieliński, Prezes Polskiej federacji Nordic Walking - Olgierd Bojke oraz zaproszeni goście. 

fotorelacja

W trakcie wypowiedzi prowadzącej spotkanie, pani Katarzyny Mielcarek dowiedzieliśmy się, że Barlinek otrzymał Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej - TURYSTYCZNY PRODUKT ROKU 2008 za produkt o nazwie „Europejska Stolica Nordic Walking”. Nagroda bardzo prestiżowa, przyznana w tym roku jedynie dziesięciu produktom turystycznym w kraju bardzo ucieszyła wszystkich mieszkańców. Ten sukces otwiera drogę Barlinkowi na „szersze wody”, bo niesie ze sobą bardzo silną promocję krajową i międzynarodową. Warto więc inwestować w innowacje w turystyce.
 
Starosta - Pan Andrzej Potyra podkreślił, że dziś jesteśmy miastem szczególnym w województwie zachodniopomorskim, gdyż obok miast nadmorskich mamy najlepszą ofertę turystyczną w regionie.
Burmistrz Zygmunt Siarkiewicz podziękował wszystkim zaproszonym za wkład w osiągnięty sukces lecz ostrzegł, że nie żyjemy na pustyni i wiele miast ma podobne ambicje jak Barlinek. „Kto nie idzie naprzód, ten się cofa” więc nie możemy osiąść na laurach tylko dbać o dalszy harmonijny rozwój i realizować nowe pomysły.

Prezes Polskiej federacji NW Olgierd Bojke w swym wystąpieniu zauważył, że właśnie w Barlinku, dzięki mądrości władz samorządowych zostały podjęte właściwe decyzje o stworzeniu marki i inwestycje w nowy produkt turystyczny, co w innym mieście startującym z podobnego poziomu się nie udało. Nordic Walking jest ofertą ruchową zarówno dla młodych jak i starszych, więc jego uniwersalność przy starzejącym się społeczeństwie polskim i bliskości krajów zachodnich przyciągnie wielu turystów do Barlinka. Prezes zapowiedział również, że najbliższa Konwencja Polskiej federacji Nordic Walking odbędzie się w dniach 2-3 maja 2009 roku właśnie w Barlinku!

Podziękowania, tytuły "Perełek Turystycznych" i wyróżnienia otrzymali:  

Perełki Turystyczne 2008:
1. Bartosz Bogusław & Henig Jensen  Hotel Barlinek - za uruchomienie trzygwiazdkowego hotelu w Barlinku
2. Grzegorz Kopaczewski Hotel City Park Barlinek - za uruchomienie trzygwiazdkowego hotelu w Barlinku
3. Stowarzyszenie Lider Pojezierza – za utworzenie ponadregionalnych tras tematycznych „Zakony i Kościoły Pojezierza” oraz „Parki, Drzewa, Lasy”
4. Polska Federacja Nordic Walking – współtworzenie Centrum Nordic Walking w Barlinku i współpracę w dziedzinie realizacji marki miasta Barlinek Europejska Stolica Nordic Walking
5. Mirosław Kaliszuk i Marek Kupczyński Redakcja Portalu Barlinek 24 - za promocję Barlinka poprzez stworzenie portalu "Barlinek 24"
6. Hanna i Ryszard Diaków Gospodarstwo Agroturystyczne Zachód Słońca - za uruchomienie obiektu agroturystycznego w Dzikowie

Image

Turystyczne Wyróżnienie 2008:
1. za promocję Barlinka poprzez organizowane imprezy:
- Klub Sportowy BORAN – za zorganizowanie Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej Amatorskiego MMA
- Klub Żeglarski Sztorm – za promocję Barlinka poprzez organizację Regat Mistrzostwa Klasy Północnej w klasie OPTYMIST
2. za ofertę pamiątkarską o Barlinku:
- Pracownia Ceramiki Unikatowej – BOK – za wykreowanie niepowtarzalnej pamiątki – „Liścia Królowej Puszczy Barlineckiej” i „Aniołów Barlineckich”
- Henryka i Zbigniew Galiński Foto Color LAB – za stworzenie oferty pamiątkarskiej o Barlinku
- ESTO Sp. Z o.o. – za stworzenie oferty pamiątkarskiej o Barlinku
3. za nową ofertę turystyczną:
- Nadleśnictwo Barlinek  - za stworzenie nowej atrakcji turystycznej – Leśnej Izby Edukacyjnej
- Wanda Michalik Klub Fitness Rondo – za stworzenie nowej oferty rekreacyjnej w Barlinku
- Waldemar Filipiuk Firma ESTER – za uruchomienie wypożyczalni rekreacyjnego sprzętu wodnego w Barlinku
- Ks. Dziekan Kan. Bronisław Lose – za stworzenie najbardziej reprezentacyjnego miejsca w Barlinku
4. Oświata
- Bożena Rudnicka – za działania zmierzające do rozbudzenia pasji turystycznej wśród dzieci i młodzieży
- Artur Sielski –za promowanie rekreacji Nordic Walking w środowisku młodzieży szkolnej
- Jadwiga Pająk – za stworzenie przewodnika po parku przy ul. Gorzowskiej w Barlinku

REKLAMA

Kopie Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej wręczono osobom i przedstawicielom instytucji, które na stałe zaistniały na barlineckiej mapie NW i czynnie uczestniczyły w realizacji projektu Europejska Stolica Nordic Walking:
Jerzy Bitel – centrum NW Janowo,
Marek Piechocki - centrum NW, Hotel ALMA SPA,
Lidia Wawrzynowicz – Szkółka NW Bogdanowo, Łubianka
Pensjonat Pod Zegarem – punkt startowy i wypoczynkowy NW
Centrum Informacji Turystycznej – reklama i organizacja
Wszystkie ww. jednostki mogą oficjalnie używać otrzymane certyfikaty w reklamach lub na stronach internetowych.

Następnie Burmistrz Barlinka podziękował i wręczył symboliczne wiązanki kwiatów paniom, które swoim  zaangażowaniem i pracą dla Barlinka walnie przyczyniły się do sukcesu marki  miasta i jego dokonań w turystyce w ostatnim roku. Podziękowania otrzymały panie: Katarzyna Wawrzyniak, Katarzyna Mielcarek, Brygida Liśkiewicz, Monika Przybylska, Olga Bogusław.

Image

Na zakończenie zaproszeni Goście zostali poczęstowani symboliczną lampką szampana i kawałkiem tortu. Choć impreza była podsumowaniem wydarzeń turystycznych to nie udało się uniknąć utarczek słownych między Przewodniczącym RM i Dyrektor BOK. „Kością niezgody” było utworzenie dodatkowego stanowiska dla osoby koordynującej wdrażanie oferty turystycznej, a w szczególności Nordic Walking. Rada Miejska była bardzo negatywnie nastawiona do propozycji Burmistrza, co było widać na sesjach Rady Miejskiej. Na szczęście przekonano radnych do celowości pomysłu i choć bez entuzjazmu, jednak projekt poparli. Między innymi dzięki tej decyzji mogliśmy w bieżącym roku zaobserwować burzliwy rozwój turystyczny miasta.

MIKA

Foto: Jacek Słomka

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież