Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
OPIESZAŁOŚĆ URZĘDNICZA

W czasie sesji Rady Miejskiej, radny Cezary Michalak pytał burmistrza Dariusza Zielińskiego o opieszałość urzędniczą. - Otrzymałem w ostatnim czasie wiele próśb o interwencję i stąd moje pytanie. Panie burmistrzu, jaka jest przyczyna opieszałości urzędniczej w sprawie wydawania decyzji administracyjnych o warunkach zabudowy? - chciał wiedzieć radny Michalak.

 

REKLAMA

 

Przeczytał fragment pisma, jakie skierował do niego jeden z mieszkańców miasta. Pisze w nim m.in. „Uzyskanie warunków zabudowy w Barlinku graniczy z cudem. Nie mogę kupić projektu, wodociągi bez warunków nie wejdą na moją posesję. Firma budowlana zamówiona pół roku wcześniej i teraz czekają mnie ciężkie negocjacje.” - Próbowałem uzyskać odpowiedź w naszym ratuszu i w pewnym stopniu mnie ona zszokowała - kontynuował swoją wypowiedź radny Michalak. Urzędnik poinformował mnie, że procedowane są wnioski z kwietnia 2020 roku. Ja rozumiem, że pojawiło się wąskie gardło. Albo czynnik ludzi albo maszyna. Albo jest za mało osób do wykonywania tej pracy, albo może programy komputerowe są przestarzałe? - Panie burmistrzu, jak to wszystko wygląda? - pytał radny. 

Burmistrz odpowiadał. - Rok 2020 był dla wszystkich bardzo trudny. panująca pandemia dotknęła również administrację. Z jednej strony nie chciałbym się tłumaczyć, ale z drugiej strony muszę się wytłumaczyć. Praca zdalna, praca hybrydowa, końcówka ubiegłego roku, przez dwa miesiące Urząd Miejski pracował zdalnie, zmianowo. Zachorowania na covid, z tym związane choroby, izolacja, kwarantanna osób, ktore na tym przebywały, spowodowały bez zbędnej buchalterii wyłączenie na tym stanowisku, które od lat dedykowane jest tego typu zadaniom, absencję co najmniej trzymiesięczną. Decyzje na poziomie najwyższym spowodowały zawieszenie terminów administracyjnych. Pan radny mówił o wnioskach, które nie zostały zrealizowane, jeszcze z kwietnia. Mamy też wnioski starsze. Większość z wnioskodawców jest wyrozumiała. Rozumiem ten problem. Aczkolwiek rozumiem tych inwestorów, którzy mają jakieś zadania do zrealizowania. I za to przepraszam wszystkich i proszę o wyrozumiałość. W imieniu swoim i moich współpracowników. Jakie działania w tym momencie zostały podjęte? Podjąłem decyzję, aby dotychczas funkcjonujące stanowisko jednoetatowe, w tym momencie rozszerzyło swoją działalność na półtora etatu. Tak to działa już od trzech miesięcy. Ale to nie załatwiło problemu. Dlatego podjąłem kolejną decyzję, ażeby tymi wnioskami, które do tej pory nie zostały wszczęte i załatwione skutecznie, zajęły się dodatkowe trzy osoby. Od dwóch tygodni realizujemy te prace w takim składzie osobowym. Takich zaległości, tych starszych mamy w granicach 40. wniosków. Podjąłem także decyzję, żeby podpisać dodatkowe umowy z dwoma architektami tak, żeby przygotowywali projekty decyzji w tym zakresie. Mając nadzieję, że to się uda. I do połowy roku temat wyprostować. I na bieżąco już wnioski realizować. - Jeżeli oczywiście stan pandemiczny będzie dla nas wszystkich sprzyjający - podkreślał burmistrz. 

 

Jacek Słomka        

 

Urząd Miejski w Barlinku

 

 

Komentarze

+4

Guest

Pieniądze trzeba umieć wydawać tym bardziej, że to są z ciężkiej pracy ludzkich rąk wpłacane podatki . Nikomu się nie przelewa a jak już miliony wpływają do kasy Ratusza to należy nimi tak rozporządzać żeby ludzie to odczuli ,że mają wpływ na swoje miasto i mają prawo decydować o tym czy drzewa wyciąć czy szpital ocaleje bo to jest miasto wszystkich mieszkańców i okolic a nie jednego Burmistrza !!
+10

Guest

Cytuję Guest:
Opieszał;ośc urzędnicza wynika z faktu, że zatrudniono w Ratuszu zbyt mało urzędnikow. Poqwiększenie obsady o 30% znacznie przyśpieszy załatwianie spraw.

Naprawdę??? A wiadomo o czymś takim jak zwiększenie wydajności pracy ,ale po co jeśli czy to wolniej czy to szybciej tyle samo płacą.
+11

Guest

Cytuję Guest:
Opieszał;ośc urzędnicza wynika z faktu, że zatrudniono w Ratuszu zbyt mało urzędnikow. Poqwiększenie obsady o 30% znacznie przyśpieszy załatwianie spraw.

Niech Ci urzędnicy którzy są zatrudnieni wezmą się uczciwie do pracy!
-8

Guest

Opieszał;ośc urzędnicza wynika z faktu, że zatrudniono w Ratuszu zbyt mało urzędnikow. Poqwiększenie obsady o 30% znacznie przyśpieszy załatwianie spraw.
+10

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Wogole nie podoba mi sie lokalizacja Ratusza i jego wyglad wchodzi sie jak do kregielni w ktorej wszyscy leca w kulki
Po drugie czy Pan Burmistrz kiedykolwiek wyszedl do ludzi czy zwiedzil wszystkie wioski nalezace do gminy przez te lata, zrobil spotkanie w jakiejs sali albo remizie i posluchal ludzkich problemow a nie tylko w miescie siedziec a przy okazji zobaczylby jakie sa drogi. Ludzie z wiosek tez placa podatki i to duze i mysle ze Pan Burmistrz nawet nie wie gdzie znajduja sie niektore miejscowosci z ktorych miedzy innymi tez plyna pieniadze na "Ratusz" Tak sie zastanawiam czy ludzie sa dla Burmistrza czy Burmistrz dla ludzi
-( z okolic Barlinka)-

W Barlinku to są dopiero podatki !!!!! Żeby nie podatki z miasta to by gmina padła.

Oprócz zbierania podatków jeszcze trzeba umieć nimi odpowiednio gospodarować. Wydawać nasze wspólne pieniądze na rzeczy przynoszące wymierne korzyści a nie na populistyczne igrzyska.
+5

Guest

Panie Burmistrzu Kochany czy dowiedział się Pan u Pana Prezesa PGK kiedy postawicie TOITOJA choć 1 szt.bo dzieci nie mają gdzie się załatwić.Skanadal .W urzędzie też nie ma toalet????
+3

Guest

Cytuję Guest:
Wogole nie podoba mi sie lokalizacja Ratusza i jego wyglad wchodzi sie jak do kregielni w ktorej wszyscy leca w kulki
Po drugie czy Pan Burmistrz kiedykolwiek wyszedl do ludzi czy zwiedzil wszystkie wioski nalezace do gminy przez te lata, zrobil spotkanie w jakiejs sali albo remizie i posluchal ludzkich problemow a nie tylko w miescie siedziec a przy okazji zobaczylby jakie sa drogi. Ludzie z wiosek tez placa podatki i to duze i mysle ze Pan Burmistrz nawet nie wie gdzie znajduja sie niektore miejscowosci z ktorych miedzy innymi tez plyna pieniadze na "Ratusz" Tak sie zastanawiam czy ludzie sa dla Burmistrza czy Burmistrz dla ludzi
-( z okolic Barlinka)-

W Barlinku to są dopiero podatki !!!!! Żeby nie podatki z miasta to by gmina padła.
+21

Guest

Osobiście to bym rozgonił na cztery strony świata osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy w naszej gminie.To jest po prostu jawne niedbanie o finanse.Każdy kolejny nowy dom to jest wpływ do budżetu lokalnego z tytułu podatku.Mając dom robię zakupy aby go uposażyć czyli nakręcam popyt w gospodarce kreując nowe miejsca pracy .Płace vat w każdym towarze.Zakładam rodzinę potrzebuję nowych miejsc w przedszkolu itd itd itd.To jest koło zamachowe gospodarki.Czy tak ciężko to zrozumieć kochani urzędnicy!!!!!!Dlaczego wyróżniamy się w takim mozolnym wydawaniu pozwoleń zamiast być przyjazną gminą jeśli chodzi o rozwój mieszkaniowy i co za tym idzie przyrost ludności.Przecież nasza gmina wg, raportu jest coraz starsza!!!!!Ocknijcie się tam!!!Brak słów :cry:
+20

Guest

Wogole nie podoba mi sie lokalizacja Ratusza i jego wyglad wchodzi sie jak do kregielni w ktorej wszyscy leca w kulki
Po drugie czy Pan Burmistrz kiedykolwiek wyszedl do ludzi czy zwiedzil wszystkie wioski nalezace do gminy przez te lata, zrobil spotkanie w jakiejs sali albo remizie i posluchal ludzkich problemow a nie tylko w miescie siedziec a przy okazji zobaczylby jakie sa drogi. Ludzie z wiosek tez placa podatki i to duze i mysle ze Pan Burmistrz nawet nie wie gdzie znajduja sie niektore miejscowosci z ktorych miedzy innymi tez plyna pieniadze na "Ratusz" Tak sie zastanawiam czy ludzie sa dla Burmistrza czy Burmistrz dla ludzi
-( z okolic Barlinka)-

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież